ikea sklep

Niezależnie od tego, czy dopiero zamierzasz wprowadzić się do swojego nowego domu lub mieszkania, czy też robisz gruntowny remont określonej przestrzeni domowej, w każdym przypadku będziesz potrzebować nowych mebli i wyposażenia wnętrz. W tym celu warto postawić na sprawdzoną firmę dostarczającą szeroki wachlarz mebli. W Polsce podobnie jak i w wielu krajach na świecie często jest wybierana szwedzka Ikea. Sklep ten jest znany z dostarczania sprawdzonych elementów wyposażenia, artykułów do przechowywania, czy tez najlepszej jakości mebli i sprzętów AGD.

Sklep Ikea – czym się wyróżnia?

Na wstępie zaznaczamy, co w ogóle sprawia, że Ikea cieszy się tak dużą popularnością. Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, iż marka ta ma światową wręcz sławę, co też sprawia, że klienci mają do niej większe zaufanie. Na tym jednak nie kończą się cechy wyróżniające wyjątkowy sklep, jakim jest Ikea. Meble tej marki szczególnie zapadły ludziom w pamięci jako te, które każdy z nas nauczył się składać własnoręcznie. To niezwykle istotne rozwiązanie zostało uznane za praktyczne i sprawdzone. Doskonale podkreśla to fakt, że również niejedna inna marka zajmująca się sprzedażą mebli uznała, że również będzie stosować podobne rozwiązanie. Co więcej, w ofercie nie są wyłącznie meble. Ikea oferuje również szeroki wachlarz asortymentu dodatkowego, dekoracji, gadżetów oraz uzupełnień wyposażenia gospodarstwa domowego. Dzięki temu w praktyce podczas wizyty w sklepie klient może od razu kupić nie tylko główne meble i elementy „dużego” wyposażenia, ale również może nabyć wysokiej jakości dodatki i osoby do każdego typu  pomieszczenia.

Pochodzenie sklepu Ikea?

W tym miejscu warto krótko wspomnieć o historii powstania sklepu Ikea. Marka ta została założona w 1954 roku przez Ingvara Kamprada. W początkowym zamyśle miała funkcjonować jako katalogowy sklep wysyłkowy w mieście Almhult w Szwecji. Pomimo skromnych początków Ikea w kilka dekad zyskała miano jednej z kluczowych, światowych marek. A jak doszło do tego, że powstały pierwsze lokale w naszym kraju i wciąż powstają nowe sklepy Ikea w Polsce.

Historia sklepu Ikea w Polsce

Wbrew pozorom marka ta nie weszła do naszego kraju po przemianie ustrojowej i pożegnaniu się z PRL-em. Tak naprawdę sklepy Ikea w Polsce są obecne w naszym kraju już od 60 lat. Przez wiele lat Ikea składała zamówienia na meble w polskich fabrykach. Jednak faktycznie pierwszy sklep Ikea w Polsce powstał w 1990 roku na warszawskich Ursynowie. Oznacza to, że w przypadku samych sklepów można śmiało mówić już o 30-letniej historii łączącej tę wielką markę z naszym krajem (w praktyce jest to nawet 60 lat!). 

Jak wygląda dotychczasowa działalność Ikea Polska? Sklepy w ciągu zaledwie jednego roku (2020) opłaciły aż 171 mln zł podatku dochodowego. 

Warto przy tym wspomnieć, że w latach 2016-2019 Ikea przeprowadziła w Polsce inwestycje na kwotę łączną przekraczającą 4,5 mld zł. Według statystyk tej marki tylko w 2020 roku Ikea wyeksportowała meble za łączną wartość przekraczającą aż 12 mld zł. Obecnie szacuje się, że było już 38 milionów odwiedzin w sklepach, 5 mln domów w Polsce ma na wyposażeniu produkty Ikea, a sama marka gwarantuje miejsce pracy aż 16 tysiącom pracowników. Do tego można dodać ponad 75 tysięcy pracowników u dostawców Ikei.

Według raportu z 2021 roku co piąty produkt sprzedawany w Ikea jest produkowany w polskiej fabryce. Oprócz tego marka w naszym kraju ma nie tylko sklepy, ale również 9 spółek działających w czterech grupach:

 • Grupa Ingka,
 • Grupa Inter Ikea;
 • Grupa Interogo;
 • Grupa Ikano.

Zajmują się one inwestycjami, produkcją, dopracowaniem współpracy z dostawcami, a także finansami.

Sklep Ikea – lokalizacje

Wiele osób zastanawia się, ile jest sklepów Ikea w Polsce. Na obecny moment jest ich aż 11. Zostały one zlokalizowane przede wszystkim przy największych aglomeracjach miejskich i metropoliach. Na stronie sklepu możemy znaleźć dokładne adresy sklepów Ikea. Godziny otwarcia również zostały tam podane. Gdzie znajdują się punkty Ikea? Sklepy te to:

 • Ikea Bydgoszcz
  • Adres: ul. Skandynawska 1, Bydgoszcz 85-776
  • Godziny otwarcia: Poniedziałek – sobota: 10:00-21:00 Niedziela handlowa: 10:00-20:00
 • Ikea Gdańsk
  • Adres: Złota Karczma 26, 80-298 Gdańsk
  • Godziny otwarcia: Poniedziałek – sobota: 09:00 – 22:00 Niedziela handlowa: 09:00 – 21:00
 • Ikea Katowice
  • Adres: Al. W. Roździeńskiego 95, 40-203 Katowice
  • Godziny otwarcia: Poniedziałek – sobota: 9:00 – 22:00 Niedziela handlowa: 9:00 – 21:00
 • Ikea Kraków
  • Adres: ul. Josepha Conrada 66, 31-357 Kraków
  • Godziny otwarcia: Poniedziałek – sobota: 9:00 – 21:00 Niedziela handlowa: 9:00 – 21:00
 • Ikea Łódź
  • Adres: Pabianicka 255, 93-457 Łódź
  • Godziny otwarcia: Poniedziałek – sobota: 10:00-21:00 Niedziela handlowa: 10:00-20:00
 • Ikea Lublin
  • Adres: Aleja Spółdzielczości Pracy 86, 20-147 Lublin
  • Godziny otwarcia: Poniedziałek – piątek: 10:00 – 21:00 Sobota: 09:00 – 21:00 Niedziela handlowa: 9:00 – 20:00
 • Ikea Poznań
  • Adres: ul. Szwedzka 10, 61-285 Poznań
  • Godziny otwarcia: Poniedziałek – sobota: 09:00 – 21:00 Niedziela handlowa: 09:00 – 21:00
 • Ikea Szczecin:
  • Adres: Białowieska 2, 71-010 Szczecin
  • Godziny otwarcia: Poniedziałek – sobota: 10:00 – 21:00 Niedziela handlowa: 10:00 – 21:00
 • Ikea Warszawa Janki
  • Adres: pl. Szwedzki 1, 05-090 Raszyn
  • Godziny otwarcia: Poniedziałek – sobota: 09:00 – 22:00 Niedziela handlowa: 09:00 – 21:00
 • Ikea Warszawa Targówek
  • Adres: Malborska 51, 03-286 Warszawa
  • Godziny otwarcia: Poniedziałek – sobota: 9:00 – 22:00 Niedziela handlowa: 9:00 – 21:00
 • Ikea Wrocław
  • Adres: Bielany Wr. Czekoladowa 5a, 55-040 Kobierzyce
  • Godziny otwarcia: Poniedziałek – piątek 9:00-21:00 Sobota: 9:00-22:00 Niedziela handlowa: 9:00-21:00

Sklepy stacjonarne Ikea

Co sprawia, że tak dużą popularnością cieszą się w Ikea sklepy stacjonarne? Przede wszystkim istotne jest to, w jaki sposób są organizowane tego typu placówki. Po pierwsze mamy w nich dostęp do szeregu usług, a wyjazd do Ikea może być uznany nawet za całodzienną wyprawę. Dlatego też marka zadbała o to, aby na jej terenie móc dobrze zjeść. Dzięki punktom gastronomicznym otwartym na terenie sklepu każdy znajdzie coś dla siebie. Po drugie przy wielu sklepach Ikea funkcjonują dodatkowe usługi uzupełniające, wspomagające np. proces projektowania domu lub mieszkania. Po trzecie i najważniejsze, trzeba pamiętać o wyjątkowej aranżacji głównej przestrzeni sklepowej, czyli pomieszczeń stylizowanych na różne, konkretne pomieszczenia domowe. Dzięki jasnemu oznaczeniu jesteśmy prowadzeni przez każdy market i w łatwy sposób możemy przejść np. do kuchni, rozmaitych propozycji aranżacji miejsca, w którym będziemy przygotowywać posiłki, a także możliwości nabycia zarówno całych zestawów mebli, jak i pojedynczych elementów. Co więcej, obok aranżowanych pomieszczeń znajdziemy pełne regały akcesoriów przydatnych w danym miejscu. Sprawia to, że każdy z nas może w praktyce sprawdzić, jak wygląda konkretne rozwiązanie, a także z łatwością znajdziemy brakujące elementy domowego wyposażenia, dopasowane do konkretnego wnętrza.

Ikea Family oraz Ikea dla firm

Podobnie jak wiele innych marek i sklepów z różnych branż, również sieć Ikea postanowiła uruchomić specjalną aplikację i kartę klubową, co pozwala na polepszenie kontaktu z klientami. Pod nazwą Klub Ikea Family kryje się dostępna za darmo karta, dzięki której możemy korzystać z aktualnych promocji, wyjątkowych ofert i niesamowitych niespodzianek przygotowanych dla Klubowiczów. Co więcej, Ikea Family daje również opcję wysyłania SMS-ów z informacjami o konkretnych promocjach. Ponadto członkostwo otwiera nas również na wiele porad i inspiracji przygotowanych przez ekspertów sieci. Z kolei Ikea dla firm to opcja, dzięki której biznesmeni będą mieli ułatwiony dostęp do osobistej obsługi spełniającej ich zapotrzebowanie. W ten sposób marka zaznacza, że nie działa wyłącznie dla klientów indywidualnych i rodzin, ale również oferta jest skierowana do przedsiębiorców. 

Jak kupować online produkty Ikea?

W dobie XXI wieku i wysoce rozwiniętego zapotrzebowania na możliwość robienia zakupów poprzez Internet naturalnym następstwem rozwoju firmy stało się to, że powstał Ikea e-sklep, w którym można z powodzeniem zrobić zakupy i zamówić meble z dostawą do domu. Innym powodem jest to, że choć w Polsce jest już 11 placówek, w praktyce najbliższy sklep Ikea dla wielu osób jest zbyt daleko. Ikea sklep online jest przydatny także wtedy, gdy chcemy zakupić drobiazgi, małe przedmioty i nie musimy się długo zastanawiać. W takim przypadku kilkugodzinny wyjazd do sklepu stacjonarnego byłby bezcelowy. Ikea sklep internetowy stanowi więc naturalną odpowiedź na potrzeby klientów. 

Wśród niewątpliwych zalet, jakie oferuje Ikea online, jest możliwość szybkiego dotarcia do nowych, specjalnych promocji. Co jeszcze prezentuje nam Ikea sklep internetowy? Wyprzedaż to specjalna sekcja, w której każdy może znaleźć najkorzystniejsze oferty przygotowane przez sieć Ikea. Dzięki wygodnemu podziałowi na poszczególne kategorie mebli, dodatków, dekoracji i asortymentu możemy szybko i przyjemnie wybrać szczególnie interesujące produkty dostępne w wyjątkowo promocyjnych cenach.

Korzystanie z platformy sklepu Ikea

W tym miejscu warto krótko wyjaśnić, jak korzystać z możliwości, jakie daje Ikea sklep online. Logowanie otwiera przed nami szereg opcji, dzięki którym możemy nie tylko składać zamówienia oraz sprawdzać ich status, ale również mamy ułatwiony dostęp do zarządzania składanymi przez nas zamówieniami. Ikea Polska dba o zapewnienie ułatwionego kontaktu z ich marką, dzięki czemu w panelu konta możemy znaleźć szereg rozwiązań gwarantujących szybkie i sprawne skomunikowanie się z siecią.

Ikea sklep internetowy – kontakt

Ta znana i ceniona marka szczególnie dba o jak najlepsze relacje z klientami. W jaki sposób umożliwia Ikea kontakt w razie potrzeby pomocy czy uzyskania niezbędnych informacji? W odpowiedniej zakładce na stronie możemy zarówno szybko wyszukać interesujące nas zagadnienie spośród sekcji FAQ, jak i możemy skorzystać z czat-botu. Dla klientów dostępna jest również prowadzona przez Ikea infolinia. Tu można zadzwonić na numer 22 275 00 00 (pon-sob w godz. 07:00-21:00, ndz. handlowe w godz. 8:00-21:00). Co więcej, na stronie sklepu znajdziemy informację o tym, ile osób w danym momencie czeka na rozmowę.

Jak składać reklamacje w Ikei?

Dzięki łatwo dostępnej sekcji obsługa klienta z powodzeniem możemy sprawdzić, jak składać w Ikea reklamacje. Wchodząc w sekcję reklamacji, możemy skorzystać z opcji pozwalającej na przyjrzenie się procesowi składania reklamacji w Ikea. Proces jest opisany krok po kroku, możemy też doprecyzować jakiego typu produktu dotyczy nasza reklamacja. 

W Ikei możemy złożyć różnego typu zgłoszenia, np.:

 • Reklamację produktu;
 • Reklamację usługi;
 • Reklamację sprzętów AGD.

Do skutecznej reklamacji nie musimy wychodzić nawet z domu. Ikea udostępnia chat oraz infolinię. Przed kontaktem sieć sklepów meblowych zaleca przygotowanie:

 • Numeru zamówienia bądź numeru paragonu;
 • Numeru artykułu (towaru), który planujemy reklamować;
 • Opis tego, co stało się z produktem (ewentualnie usługą), a zatem, co jest powodem chęci złożenia reklamacji;
 • Danych osobowych – są to: imię, nazwisko, dane adresowe, telefon oraz numer karty Ikea Family;
 • Zdjęć prezentujących uszkodzenia, jeśli te będą potrzebne do skutecznego rozpatrzenia reklamacji.

Ikea zwroty – sklep stacjonarny czy internetowy?

Szczególnie ułatwione zostało również oddawanie nabytych (ostatecznie niepotrzebnych) produktów do Ikea. Zwrot również jest oznaczony w odpowiedniej podsekcji obsługi klienta. Znajdziemy tam informacje o zasadzie zwrotów w Ikea. W takim przypadku musimy pamiętać o tym, że zależnie od tego, co zrobiliśmy z danym produktem, inaczej będzie wyglądał cały proces. Wyróżnia się tu trzy główne podziały zakupionych już produktów, które potencjalnie klient chciałby zwrócić:

 • Nierozpakowane produkty Ikea – jeśli nabyty produkt nie zostanie rozpakowany, możliwe jest zwrócenie go w ciągu 365 dni. W takim przypadku klientowi przysługuje pełny zwrot pieniędzy. Możliwość dokonania zwrotu jest przewidziana wtedy, gdy przedstawiony zostanie oryginał paragonu lub faktury VAT (również w formie elektronicznej). Wykorzystać tu można również kartę Ikea Family, jeśli towar został zarejestrowany właśnie na nią.
 • Rozpakowane produkty Ikea – w ramach swojej polityki Ikea uznaje, że jej produkty powinny być możliwe do sprawdzenia. Dlatego też już rozpakowane, a nawet zmontowane produkty mogą być zwrócone w ciągu 365 dni.
 • Produkty Ikea, które nie podlegają możliwości zwrotu – w każdym przypadku mogą znaleźć się produkty, które nie podlegają zwrotowi. W Ikea są to nabyte towary, które zostały poplamione, zabrudzone, przerobione lub uszkodzone. Na stronie Ikea można znaleźć również listę produktów, które kategorycznie nie mogą być zwrócone.

Dostępne są również tzw. ekspresowe zwroty, jeśli naraz chcemy zwrócić maksymalnie 10 sztuk nierozpakowanych produktów Ikea.

Co kupujący sądzą o sklepie Ikea? – opinie

Na stronie Ikea możemy znaleźć dział, w którym klienci mogą podzielić się opinią o sklepie. Niestety są one dostępne wyłącznie dla sklepu i mają w zamierzeniu stanowić cenne sugestie dotyczące tego, jak usprawnić działanie marki. Jeśli chcemy zapoznać się z opiniami klientów jako potencjalni nabywcy towarów w tej sieci, musimy posiłkować się innymi, zewnętrznymi stronami. Tu mamy pewność, że opinie nie były modyfikowane przez szwedzką markę. Co więcej, możemy również poznać opinie nie tylko o marce, ale i o poszczególnych sklepach oraz poszczególnych produktach.

Sklepy typu Ikea 

Nie ma wątpliwości, że Ikea zrewolucjonizowała również polski rynek meblarski. Nic więc dziwnego, że pojawiły się sklepy podobne do Ikea, które inspirują się tą marką, ale jednocześnie kopiują jej w sposób bezmyślny. Dlatego też podczas budowy domu lub przy okazji remontu możemy zwrócić się do innych sklepów. Wśród nich z pewnością wyróżnić można sklep Castorama, który w większym stopniu stawia na dostarczanie materiałów i produktów budowlanych. Nie należy jednak zapominać o tym, że znajdziemy tam również meble do domu, poszczególnych pomieszczeń. Na podobną uwagę zasługuje również m.in. sklep Komfort.

Promocje w Ikea

Nie ma nawet cienia wątpliwości, że istotnym celem skutecznej obsługi klienta jest maksymalne ułatwienie mu rozeznania się w ofercie oraz promocjach. W tym celu stosuje się gazetki promocyjne oraz rozmaite katalogi. Pozwalają one na lepsze spożytkowanie czasu klienta, zachęcenie go do bogatych zakupów, a także jak najlepsze poinformowanie go o tym, co warto kupić w sklepie, który właśnie odwiedza.

Różnorodna oferta sklepu Ikea

Co sprawia, że tak wiele osób udaje się do Ikea. Produkty dostępne w sprzedaży są tu kluczowe. Znajdziemy meble, akcesoria, gadżety i dodatki przeznaczone dla praktycznie każdego domowego pomieszczenia. Dzięki takiej różnorodności możemy mieć pewność, że mamy możliwie pełny zakres wyboru. Przykładem mogą być łóżka Ikea. Dostępny jest tu ich pełen przekrój, począwszy od łóżek pojedynczych i podwójnych, poprzez łóżka z pojemnikami oraz łóżka dla dzieci, aż do łóżek kontynentalnych. Łóżko Ikea to nie tylko typowe meble, ale również rozmaite ich wariacje. W Ikea można nabyć nawet małe, niemowlęce łóżeczka. Ikea pod tym względem wyraźnie stawia na możliwość dobrania idealnego produktu. W przypadku sypialni możemy również kupić licznie dostępne w sprzedaży w Ikea pościele. Klienci sklepu z powodzeniem znajdą również idealne dla siebie elementy uzupełniające wystrój. Można wymienić dostępne w Ikea zasłony, a także idealne dla sypialni oraz salonu, eleganckie, unikalne dla Ikea dywany.

Meble domowe Ikea

Tu spektrum wyboru jest niezwykle szerokie. Z powodzeniem zadbamy o to, aby jak najlepiej mieć wyposażone kuchnie. Ikea pod tym względem gwarantuje szeroki wybór najwyższej jakości produktów. Wśród nich warta uwagi mogą być rozmaite mebla kuchenne Ikea. Na stronie jest dostępny podział na kuchnie modułowe różnego typu.

Z powodzeniem wyposażymy nie tylko wspomnianą wcześniej sypialnię, ale również i gabinet. Tu w ofercie dostępne są wyjątkowe biurka. Ikea ma podzielone je na różne rodzaje, dopasowane do tego, gdzie mają się znajdować. Dlatego też znajdziemy typowe biurka do biura, a także biurka do domu. Co ważniejsze, możemy również dopasować ten mebel do potrzeb zarówno małych dzieci, jak i starszych, interesujących się grami. Dla nich zostało przygotowane specjalne gamingowe biurko Ikea. Wybierając biurko do gabinetu, od razu możemy wybrać pasujące do niego krzesła. Ikea jednak nie ogranicza nas wyłącznie do tego. Z powodzeniem możemy również postawić na eleganckie siedziska dostępne w Ikea. Fotel, zarówno klasyczny, jak i nowoczesny, jest tego najlepszym przykładem. Poza tym śmiało możemy nabyć wygodne, sprawdzone w Ikea krzesła biurowe.

W szerokim asortymencie sklepów marki znajdziemy m.in. komody. Ikea stawia na różnorodność tego typu mebli, które mogą stać w wielu typach pomieszczeń. Podobnie klasyfikowana jest również szafa Ikea. Poza tym z powodzeniem dostaniemy również praktyczne, typowe dla Ikea stoliki. W przedpokoju lub korytarzu przy drzwiach wyjściowych śmiało możemy postawić również praktyczne, sprawdzone, eleganckie i użyteczne szafki na buty. Ikea również i tu daje nam szeroki wybór. Przy wyposażaniu poszczególnych pomieszczeń możemy dostosować nabywane meble do potrzeb, wyglądu domu lub mieszkania, a przede wszystkim do naszej wizji umeblowania. Jeśli tylko jest taka potrzeba, znajdziemy tu nawet unikalne narożniki Ikea.

Łazienka z Ikea

Lustra są stałym, niezbędnym wyposażeniem nie tylko łazienek, ale również i innych pomieszczeń. Jednak to właśnie w łazienkach są one koniecznym elementem wyposażenia. Znakomicie zostają one uzupełniane przez piękne toaletki. Ikea toaletki dedykuje przede wszystkim do sypialni.

Ikea meble na balkon i taras

Nie ma wątpliwości, że zwłaszcza wiosną i latem przyjemnie jest posiedzieć w ogrodzie czy przydomowym tarasie. Właśnie dlatego specjalną ofertę mebli i artykułów balkonowo-ogrodowych na stałe wprowadziła również Ikea. Meble ogrodowe są jej istotnym elementem. Znajdziemy tu zarówno ogrodowe krzesła i stoliczki, jak i wielkie, specjalne przygotowane przez Ikea stoły.  W ofercie warto poszukiwać również całych zestawów mebli i dodatków typu poduszki, siedziska, donice i skrzynie ogrodowe. 

5/5 - (1 oddanych ocen)