godziny otwarcia żabkiSieć sklepów Żabka działa na zasadzie franczyzy na terenie całej Polski. Firma została utworzona w 1998 roku, a jej prezesem jest Tomasz Suchański. Na rok 2021 w całym kraju ulokowane jest prawie 7 tysięcy oddziałów i liczba ta stale rośnie ze względu na zwiększającą się popularność marki wśród konsumentów. Punkty sprzedaży początkowo otwierane były dla miejscowości, których liczba mieszkańców przekraczała 5 tysięcy. Warto wspomnieć, że przedsiębiorstwo wychodząc naprzeciw nieustannie zmieniającym się oczekiwaniom konsumentów wprowadza technologiczne innowacje w postaci np. aplikacji mobilnej. W 2017 roku marka przeprowadziła swój całkowity rebranding, co skutkowało zmianą logotypu, identyfikacji wizualnej oraz zmienione zostały aranżacje sklepowe. Firma podpisała także umowę z Pocztą Polską, dzięki czemu wszystkie oddziały zyskały miano placówek pocztowych czynnych w niedzielę.

Oferta sklepu Żabka

Po wykonaniu rebrandingu marki na półkach sklepów Żabka pojawiły się marki własne, zdrowe przekąski i produkty oferty śniadaniowej. Ciekawostką jest fakt, że w niektórych placówkach powstały stoiska Żabka Cafe serwujące kawę, herbatę i fast-food. Sklep Żabka ze względu na rosnącą popularność cieszy się coraz lepszymi wynikami sprzedażowymi. Sieć sklepów Żabka dostosowuje swoją ofertę tak, aby każdy konsument miał możliwość zakupu zdrowych i pożywnych towarów. W sprzedaży można znaleźć takie produkty jak np. owoce, pieczywo, warzywa i inne produkty codziennego użytku. Sklep Żabka sprzedaje także wyroby tytoniowe i alkoholowe, jednakże tylko klientom, którzy ukończyli 18-ty rok życia.

Sklepy Żabka w Polsce – godziny otwarcia i lokalizacje

Wielu klientów sklepów spożywczych może zdawać sobie pytanie, do której jest otwarta żabka. Odpowiadając na to pytanie trzeba powiedzieć, iż w przypadku sklepu Żabka, godziny otwarcia mieszczą się w przedziale od 6:00 do 23:00 przez cały tydzień. Wyjątkiem w czasie pracy punktów sprzedaży mogą być dni świąteczne, podczas których placówki funkcjonują w innych porach. Dużym udogodnieniem są zakupy spożywcze online, które można odbierać osobiście w dowolnym sklepie Żabka. Godziny otwarcia w święta zazwyczaj nie różnią się znacznie od tych, które są na co dzień, jednakże warto tę informację sprawdzić w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej marki. 

Trzeba także wspomnieć, że godziny otwarcia Żabki są wystarczająco długie, by każdy klient mógł zrobić zakupy w dowolnej dla siebie chwili. Zakupy w niedzielę okazują się doskonałym udogodnieniem, szczególnie dla osób, które w tygodniu pracują praktycznie od rana do wieczora. Niedziele handlowe wprowadzone przez polski rząd nie są jednak wyznacznikiem dla czasu działania firmy Żabka. Sklep o dowolnej lokalizacji posiada miano placówki pocztowej, dzięki czemu może być otwarty także w dni wolne od handlu. Czy Żabka jest otwarta w niedziele – odpowiadając na to pytanie, można jednoznacznie powiedzieć, że tak. Tak dostosowane dni pracy i godziny otwarcia marketów wpływają na pozytywną opinię o marce, która utrzymuje się w ścisłej czołówce w rankingach sklepów spożywczych.

Żabka – jakie udogodnienia dla klientów zostały udostępnione przez markę

Warto wspomnieć, iż firma dała możliwość swoim klientom nadawania i odbierania paczek kurierskich DHL, Zalando i wielu innych w oddziałach Żabka. Sklep spożywczy posiada także własną aplikację mobilną, która zawiera w sobie informacje na temat aktualnie obowiązujących promocji. Aplikacja pozwala na zbieranie punktów lojalnościowych wymiennych na atrakcyjne towary dostępne w punkcie Żabka sklep. Mobilna aplikacja żappka dostępna na smartfony umożliwia dokonanie zakupów online z odbiorem osobistym w dowolnym punkcie sprzedaży. Jest to ciekawa funkcjonalność, która stała się innowacją na rynku docenianą przez dużą grupę konsumentów sklepów spożywczych. Ciekawostką jest fakt, iż sklep umożliwia wypłacanie środków pieniężnych. Warunkiem skorzystania z tej funkcjonalności jest zakup jakiegokolwiek produkty z oferty sklepu.

Czy warto robić zakupy w sklepach Żabka?

Zdecydowanie zaleca się dokonywanie zakupów w sklepach ponieważ punkty sprzedaży znajdują się w dogodnych lokalizacjach – na osiedlach, przy szkołach i w pobliżu dużych przedsiębiorstw. Jednym z najpopularniejszych sklepów, które działają na zasadzie franczyzy jest sieć punktów Żabka. Godziny otwarcia są dostosowane do potrzeb konsumentów i sięgają do późnej pory wieczornej. Firma posiada w swojej ofercie produkty wegańskie, dzięki czemu staje się konkurencją dla miejsc takich jak sklepy wegetariańskie online.  Wyróżniając się na tle innych przedsiębiorstw na rynku, Żabka wprowadza do swojej oferty nowości spożywcze, które ściągane są od sprawdzonych dostawców. Najwyższa jakość produktów, wysoki poziom obsługi klienta oraz dogodna lokalizacja to tylko niektóre cechy charakterystyczne dla sklepów Żabka.

Żabka opinie

O sklepach Żabka opinie użytkowników są bardzo pozytywne, a klienci w swoich recenzjach polecają sieć przede wszystkim ze względu na niskie ceny i doskonałe rozmieszczenie punktów. Dodatkowo, chwali się możliwość zamówienia zakupów z Żabki za pośrednictwem aplikacji Glovo czy Uber Eats. Dzięki temu nie musimy nawet wychodzić z domu, aby cieszyć się ulubionym jedzeniem w szybkim czasie. Konsumenci są zadowoleni także z szerokiej oferty sklepu, zwłaszcza ze świeżo wypiekanego pieczywa, gotowych dań, warzyw i owoców, napoi alkoholowych oraz smacznych przekąsek.

Pytania i odpowiedzi

Praca w sklepach franczyzowych Żabka nie jest skomplikowana, aczkolwiek wymaga stałego kontaktu z klientem, obsługi kasy fiskalnej oraz umiejętności obsługi ekspresu do kawy i maszyny do hot-dogów.

Franczyza w Żabce to szansa nawet na 22 tys. złotych przychodu miesięcznie. Aby zostać franczyzobiorcą, wystarczy uzupełnić formularz kontaktowy na stronie Żabki, być gotowym do założenia działalności gospodarczej, wykazywać umiejętności sprzedażowe, mieć dostęp do lokalu potrzebnego do uruchomienia sklepu oraz odbyć szkolenie produktowe.

Żabka to sieć sklepów z polskim kapitałem, która została stworzona przez Mariusza Świtalskiego.

Sieć sklepów Żabka nie jest uznawana za najtańsze sklepy w Polsce. Alkohol, zdrowa żywność oraz owoce i warzywa w Żabce są o wiele droższe niż w innych popularnych sieciach sklepów w Polsce.

Mięso nie jest dostępne w sieciach sklepów Żabka, choć bez problemu można kupić pakowane wędliny, parówki, a także wyroby garmażeryjne, np. pierogi i dania obiadowe.

W Żabce można bez problemu odebrać i nadać paczkę. Sieć sklepów umożliwia obsługę przesyłek kurierskich realizowanych przez operatorów takich, jak: DHL i Poczta Polska.

Żabka, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów umożliwia złożenie zamówienia bezpośrednio w aplikacji z opcją odbioru osobistego towaru w sklepie. W celu zrealizowania zakupów z dostawą, należy wykorzystać zewnętrznego dostawcę. Warto dodać, że w Poznaniu w ramach testów uruchomiono usługę dostawy do domu bezpośrednio z aplikacji Żabki.

Na tę chwilę koszty dostawy zamówienia w Żabce wynoszą nie więcej niż 5 złotych. Ostateczna cena zamówienia jest uzależniona od lokalizacji oraz wartości zamówienia złożonego przez klienta.

Na koszty franczyzy żabki składa się przede wszystkim zatrudnienie pracowników, organizacja przestrzeni sklepowej oraz wynajem lokalu potrzebnego do uruchomienia sklepu. Koszt inwestycji we franczyzę Żabki to ok. 5 tys. złotych.

Punkty sprzedaży Żabki najczęściej pracują w godzinach od 6:00 do 23:00 przez 7 dni w tygodniu. Ostateczne godziny pracy pracowników mogą być inne i uzależnione od ustaleń z właścicielem punktu franczyzowego.

5/5 - (1 oddanych ocen)