glovo-logoZakupy online są coraz częściej wybieraną formą, zwłaszcza przez osoby zapracowane, które nie mają zbyt wiele czasu na odwiedzanie tradycyjnych sklepów. Często zdarza się, że mamy wolną chwilę jedynie w weekendy, podczas których markety są niemalże zapełnione po brzegi klientami. Chcemy uniknąć tłoków i wielogodzinnego stania w kolejkach, dlatego decydujemy się na zakupy do domu. Jedną z firm oferujących dowóz zakupów pod drzwi jest glovo polska. Aplikacja glovo umożliwia nam zamawianie towarów z wybranych sklepów jeszcze tego samego dnia. Sprawdźmy, jak przebiegają zakupy spożywcze z glovo i w jaki sposób możemy z nich skorzystać. 

Dostawa jedzenia w całej Polsce — jak działa?

W pierwszej kolejności należy wyjaśnić, czym dokładnie jest glovo polska i dlaczego zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. Bez wątpienia większość z nas kojarzy poszczególne sklepy oferujące dostawę zakupów do domu. Wielokrotnie korzystamy z takiej opcji w znanych marketach, jednak nie wszystkie świadczą tego typu usługi. Jedną z nich jest Biedronka, w której możemy robić zakupy wyłącznie stacjonarnie. Nie dla każdego jest to dogodne rozwiązanie, jednak z glovo dostawa do Biedronki jest możliwa bez zbędnych trudności. Możemy znaleźć jeszcze wiele przykładów placówek, które nie umożliwiają zakupu żywności online przez stronę www, jednak z glovo jedzenie zostanie dostarczone z nich pod same drzwi naszych mieszkań. Oznacza to więc, że aplikacja glovo na telefon to nic innego, jak narzędzie dzięki któremu bez wysiłku zamawiamy wszystko, na co mamy aktualnie ochotę i otrzymujemy to nawet jeszcze tego samego dnia. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia potraw z wybranych przez nas restauracji. 

Aplikacja Glovo — jak korzystać? 

Aby móc swobodnie korzystać z glovo rejestracja jest pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać. Proces ten jednak przebiega sprawnie i nikomu nie powinien sprawić trudności. Aby zarejestrować konto na glovo polska i móc bez granic zamawiać produkty, należy wpisać podstawowe dane na podstawie których będziemy mogli przeprowadzić glovo logowanie. Trwa to jedynie kilka sekund, po których możemy swobodnie zamawiać żywność do domu z największych sklepów zajmujących pierwsze miejsca w rankingu hipermarketów online

Glovo pobierz za darmo aplikację na telefon

GooglePlay

AppStore

Koszty korzystania z aplikacji Glovo 

Większość konsumentów zastanawia się, czy korzystanie z aplikacji glovo jest płatne. Aby móc zamawiać zakupy online, musimy założyć jedynie darmowe konto na stronie lub w aplikacji na smartfony. Rejestracja konta nie wymaga uiszczania żadnych opłat. Jeśli chodzi o koszty, musimy wyłącznie pokryć cenę dostawy towaru, która uzależniona jest od dystansu, jaki musi pokonać kurier z supermarketu do naszego miejsca zamieszkania. W wielu przypadkach (zwłaszcza jeśli mieszkamy w mieście lub pod miastem), koszt dostawy wynosi zaledwie kilka złotych. 

glovo miastaGlovo miasta

Korzystając z glovo, miasta w których możemy zamawiać są przejrzyście określone w aplikacji. Firma obsługuje bowiem największe miasta w Polsce, ale również miejscowości oddalone od dużych aglomeracji. Aby sprawdzić, czy glovo dostarcza do naszego miejsca zamieszkania, wystarczy w aplikacji wprowadzić adres. Wówczas otrzymamy informację z możliwością dostawy lub taką, która wskazuje, że glovo jeszcze nie obsługuje danego regionu. Warto jednak mieć na uwadze, że firma stale zwiększa rejon dostaw zakupów, dlatego nawet jeśli jeszcze niedawno nie mogliśmy zamówić jedzenia do naszej miejscowości, po kilku dniach sytuacja mogła się zmienić. Sprawdzajmy więc na bieżąco, czy glovo umożliwia dostarczenie żywności pod nasz adres. 

Co możemy zamówić dzięki aplikacji glovo?

Ciekawą informacją jest fakt, iż aplikacja glovo na telefon umożliwia nie tylko zamówienie żywności z marketów, ale również prezentów, jedzenia z restauracji, preparatów z apteki, czy przekąsek i napoi z barów. Mamy więc szerokie pole do popisu i możemy śmiało korzystać z obsługi, jaką jest dostawa do domu niemalże wszystkiego, na co mamy ochotę. 

Glovo udostępniło również możliwość zamówienia usługi kurierskiej. Tego typu opcja polega na wskazaniu kurierowi produktu, który chcemy otrzymać, po czym pracownik samodzielnie znajdzie go w sklepie i dostarczy w określone przez nas miejsce. Musimy jednak liczyć się z tym, że taka usługa może potrwać nieco dłużej. Warto skorzystać w takiej sytuacji z możliwości śledzenia zamówienia, które wskazuje nam aktualny status. W ten sposób wiemy, na jakim etapie znajduje się usługa, czy kurier jest w drodze i kiedy mniej więcej możemy spodziewać się dostawy. 

Aplikacja glovo — metody płatności 

Glovo Polska proponuje kilka metod płatności, które najczęściej stosuje się w innego typu sklepach i aplikacjach. Podczas składania zamówienia, otrzymujemy bowiem dostępne warianty. Akceptuje się karty kredytowe i debetowe, karty Visa i MasterCard, a nawet American Express. Możliwe jest także zapłacenie za dostawę gotówką u kuriera. 

Glovo Prime 

Glovo Prime to najnowsza usługa w formie miesięcznego abonamentu, dzięki której stali klienci platformy mogą zyskać jeszcze więcej benefitów. Na konsumentów czekają nie tylko darmowe dostawy, ale także wiele innych korzyści, które usprawniają zakupy i pozwalają na zaoszczędzenie sporej kwoty. Jeśli często korzystamy z możliwości zamawiania zakupów z dostawą za pomocą Glovo, warto zainteresować się nowo wprowadzoną usługą.

Glovo Prime – co to?

Najnowsza usług Glovo przez wiele lat funkcjonowała już na rynkach zagranicznych, np. w Hiszpanii, zdobywając coraz więcej zwolenników. Aktualnie również klienci w Polsce mogą skorzystać z wielu opłacalnych benefitów, które otrzymujemy po wykupieniu abonamentu. Na tym właśnie polega Prime od Glovo, które oferuje nam nieograniczone darmowe dostawy nawet z 5000 różnych sklepów. Wystarczy wnieść niewielką opłatę miesięczną, aby do woli korzystać z dobrodziejstwa bezpłatnych dostaw z Glovo i oszczędzać na zakupach. Dodatkowo, Prime to również klucz do specjalnych ofert dedykowanych lokalom gastronomicznym i sklepom partnerskim. 

Sprawdź również inne aplikacje:

5/5 - (2 oddanych ocen)