topaz sklepTopaz to polska sieć sklepów spożywczych, która została założone przez młodego przedsiębiorcę Zbigniewa Paczóskiego w 1993 roku w Sokołowie Podlaskim. Pierwszy punkt został otwarty na ul. Kolejowej, zdobywając dużą popularność wśród mieszkańców poszukujących dobrej jakości żywności w niskich cenach. Sieć prężnie funkcjonuje na rynku już od 28 lat, stale poszerzając swoją ofertę oraz zakres działalności o kolejne lokalizacje. O sklepach Topaz opinie są bardzo pozytywne, a klienci na co dzień chętnie odwiedzają pobliskie punkty detaliczne w celach zakupowych. Jaką ofertę posiada Topaz? Sklep wprowadza wiele atrakcyjnych promocji i programów lojalnościowych, dzięki którym konsumenci mogą ograniczyć wydatki, a jednocześnie nie rezygnują z najlepszych produktów spożywczych. 

Jak rozwijał się sklep Topaz?

Z biegiem lat firma Topaz rozwijała zakres swojej działalności poprzez otwieranie kolejnych sklepów i punktów szybkiej obsługi. Powstały między innymi markety w takich miastach jak Siedlce, Mińsk Mazowiecki, Wągrów, czy też wspomniany wcześniej Sokołów Podlaski, a nawet Warszawa. Wprowadzono także program lojalnościowy Karta Stałe Klienta, który umożliwia uzyskanie atrakcyjnych zniżek na zakupy spożywcze. 

Najważniejszym trzonem działalności Topaz są sklepy spożywcze, jednak firma nie ogranicza się do świadczenia usług jedynie z tego zakresu. Polskie przedsiębiorstwo rozwija swoje stacje benzynowe, punkty gastronomiczne TOP DRIVE, browary restauracyjne BROFAKTURA, a nawet centrum handlowe. Firma Topaz działa także na rynku deweloperskim, podejmując szereg inwestycji nieruchomościowych. 

W 2015 roku sklep Topaz poszerzył zakres lokalizacji, zakładając kolejne punkty spożywcze w Warszawie, Nowym Mieście nad Pilicą, Lubartowie, Mogielnicy, Raciążu, Repkach, Siedlcach i Suchożebrach.

Topaz oferta 

Sklep Topaz posiada bardzo zróżnicowaną ofertę spożywczą, ale nie tylko.  W marketach znajdziemy również szeroki wybór asortymentu przemysłowo-gospodarczego. Wszystko jest dostępne w konkurencyjnych cenach, zwłaszcza gdy skorzystamy z Karty Stałego Klienta, która jeszcze bardziej obniża nasze wydatki. Jak wskazuje sam właściciel sieci spożywczej Topaz, Zbigniew Paczóski:

Pozycja, jaką udało nam się osiągnąć, to efekt nieustannych wysiłków nad najlepszą ofertą, czyli doskonałym asortymentem w atrakcyjnych cenach oraz wysokim standardem obsługi i aranżacji sklepów.

Przez wszystkie lata działalności firma Topaz otrzymała wiele nagród i wyróżnień, dzięki czemu trafiła do prestiżowych rankingów biznesowych. Były to między innymi takie nagrody jak: Gepard Biznesu 2010 i 2015, Market Roku 2017 za najlepszą ofertę produktów świeżych, czy Najlepsze stoisko mięsne w Polsce w 2019 r. wg. „Wiadomości Handlowych” dla sklepu Topaz w Sokołowie Podlaskim.

W sklepach Topaz oferta zawiera takie produkty jak:

— Mięso i wyroby mięsne z lokalnych, zaufanych hodowli;

— Ryby i wyroby rybne (garmażeryjne i produkty z długim terminem spożycia);

— Świeże pieczywo z najlepszych piekarni (chleb, bułki, bagietki, słone i słodkie wypieki, przekąski);

— Warzywa i owoce z polskich upraw i sadów;

— Nabiał, jaja, mleko, sery i produkty mleczne;

— Mrożonki (warzywa, zupy, dania gotowe, lody itp.);

— Produkty sypkie (kasza, ryż, makaron, sól, cukier, mąka);

— Przyprawy (mieszanki przypraw do mięsa, ryb, zioła, sosy w proszku, kostki rosołowe, przyprawy bez soli itp.);

— Dania instant (sosy, zupy, zupki chińskie, makarony, dania obiadowe);

— Produkty konserwowe, przetwory (konserwy, gulasze, ryby wędzone w oleju lub w sosie, warzywa konserwowe, kiszonki);

— Dżemy, powidła, konfitury, miody;

— Sosy w słoiku (pesto, sosy tajskie, bolońskie, ketchupy, musztardy, majonezy, sosy czosnkowe, tzatziki, sosy orientalne, ziołowe, na grilla);

— Słodycze i słone przekąski;

— Wody, soki, nektary, syropy;

— Karmy i przekąski dla zwierząt;

— Napoje alkoholowe;

— Chemia i środki czystości;

— Artykuły higieniczne;

— Kosmetyki;

— Inne (znicze, wkłady, stroiki, szczotki, pojemniki, ściereczki, worki śniadaniowe, papiery do pieczenia i wiele innych).

Topaz godziny otwarcia

Większość sklepów Topaz jest czynnych od poniedziałku do soboty w godzinach 06:00-22:00. Sieć umożliwia korzystanie z oferty wielu punktów również w niedzielę w różnych przedziałach godzinowych. Warto na bieżąco sprawdzać, jakie ma pobliski Topaz godziny otwarcia, aby wygodnie zrobić zakupy w ulubionym markecie.

3/5 - (5 oddanych ocen)