Makro Makro to jedna z najpopularniejszych hurtowni gastronomiczno-biurowych, z których oferty mogą korzystać przede wszystkim przedsiębiorcy. Makro wchodzi w skład grupy METRO Group, jednego z największych koncernów handlowych na całym świecie. Hurtownia w Polsce rozpoczęła swoją działalność w 1994 r., a z biegiem lat stale poszerzała zakres swoich usług oraz dostępny asortyment. Sklepy są dostępne stacjonarnie oraz przez internet (e-makro), jednak z oferty mogą korzystać wyłącznie osoby prowadzące działalność gospodarczą, które założą specjalną kartą klienta. O Makro opinie stałych klientów są bardzo wysokie, dzięki czemu sieć cieszy się coraz większą popularnością. Jaka jest oferta Makro Polska, jak założyć kartę klienta i ile kosztuje taka opcja? Jakie są w makro godziny otwarcia?

Makro sklep online i hurtownie stacjonarne – oferta

Makro sklep online posiada bardzo szeroki wybór asortymentu z branży spożywczej i przemysłowej. Sprawdzenie pełnej oferty umożliwia gazetka, wydawana regularnie, w której sprawdzimy aktualne ceny i promocje. 

W makro zakupy spożywcze online to przede wszystkim:

— Mięso ryby i owoce morza; w tym ryby słodko i słonowodne, wędzone, świeże, owoce morza, mięso typu wołowina, wieprzowina, cielęcina, jagnięcina, koźlina, mięso egzotyczne, królik, drób i wiele innych. 

— Codziennie świeże owoce i warzywa;

— Artykuły biurowe — Papier biurowy, meble, akcesoria, artykuły piśmiennicze, sprzęt elektroniczny;

— Wyposażenie kuchni — Naczynia, akcesoria kuchenne, noże, sprzęt gastronomiczny, zastawa kuchenna, sztućce;

— Produkty długoterminowe — Słodycze, koncentraty, wino;

— Artykuły przemysłowe — Produkty do domu, akcesoria do auta, sprzęt profesjonalny, detergenty, AGD;

— Napoje, soki i nektary, woda;

— Alkohole — Piwo, wino, wódka, whisky, nalewki, rum, pozostałe. 

Wszystkie produkty kupimy w hurtowniach stacjonarnych lub online Makro. Dostawa najczęściej odbywa się maksymalnie w ciągu 24 godzin. 

Kto może skorzystać z oferty Makro?

Niezależnie od tego, czy chcemy zamówić zakupy online, czy wybrać się do punktu stacjonarnego, musimy spełnić konkretne warunki, aby skorzystać z oferty firmy. Przede wszystkim, jak wyżej wspomniano, chodzi o wyrobienie specjalnej karty, która umożliwi nam wejście do hurtowni lub zalogowanie się na platformę www maro online. Karta do Makro jest dostępna wyłącznie dla podmiotów gospodarczych, oznacza to więc, że mogą założyć ją tylko przedsiębiorcy. 

Imienna Karta umożliwia wejście do jednej hali dwóch osób, właściciela oraz osoby mu towarzyszącej. Za jej pośrednictwem możemy zrealizować zakupy we wszystkich halach hurtowni (Makro i Metro) na terenie Polski, ale także na całym świecie. Dzięki wyrobieniu karty mamy szybki i łatwy dostęp do różnego rodzaju atrakcyjnego asortymentu z oferty spożywczej i przemysłowej. Wszystkie produkty są dostępne w konkurencyjnych na rynku cenach, dzięki pobieraniu przez firmę nieznacznej marży. Ponadto, zarejestrowani klienci z mogą skorzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej, w której przetrzymujemy naszą osobistą kartę w wersji elektronicznej. Dzięki temu nie musimy zabierać jej za każdym razem, gdy wybierzemy się do hurtowni stacjonarnej. 

Jak wyrobić kartę klienta do hurtowni?

Jeśli prowadzimy firmę i chcemy zostać stałym klientem sieci, musimy zarejestrować naszą działalność za pośrednictwem Działu Obsługi Klienta w wybranej hali. Możliwe jest także zarejestrowanie się poprzez formularz www na stronie internetowej makro.pl. Pamiętajmy jednak, że kartę musimy odebrać osobiście. Nie ma możliwości jej wysyłki pocztą czy dostarczenia przez kuriera. Konieczne jest złożenie podpisu na wskazanym przez obsługę hurtowni dokumencie.

Ważne! 

Wyrobienie i wydanie Karty do Makro jest całkowicie bezpłatne. Ponadto, każda firma posiada możliwość założenia nawet kilku kart jednocześnie, z których mogą korzystać wszyscy pracownicy.

Złota Karta do Makro – na czym to polega?

Firma posiada także dodatkowy program lojalnościowy, w którym do wygrania jako główna nagroda jest Złota Karta Klienta. Aby wziąć udział w akcji, musimy jednak wykorzystać jeden z określonych progów zakupowych. Jak wskazuje e hurtownia makro, są to:

— 75 tys. zł. netto rocznych wydatków na zakupy — segment HoReCa.

— 100 tys. zł. netto rocznych wydatków na zakupy — segment SCO.

— 150 tys. zł. netto rocznych wydatków na zakupy — segment Traders. 

Jakie korzyści daje Złota Karta Klienta w Makro?

Wygrywając złotą kartę, możemy liczyć na szereg dodatkowych opcji, które niosą wiele korzyści zakupowych, ale nie tylko. Przede wszystkim firma gwarantuje Pokój dla Złotego Klienta, w którym odbywają się spotkania z partnerami branżowymi. Udostępniona jest także sieć internetowa, prasa, codziennie dostarczane świeże przekąski i napoje. Dodatkowo możemy liczyć na:

— Zadaszone miejsce parkingowe z wiecznym dostępem dla złotych klientów przy dowolnych punktach hurtowni na całym świecie.

— Oddzielne wejście do oddziałów, znajdujące się bezpośrednio przy miejscu parkingowym.

— Oddzielna kasa zakupowa, umożliwiająca realizowanie szybkich i wygodnych zakupów hurtowych. 

— Zniżki na paliwo w takich miastach jak: Warszawa (Aleje Jerozolimskie), Katowice, Poznań, Kielce, Sosnowiec. Rabat obejmuje wartość 9 groszy na 1 litr. 

Czy istnieje jednorazowa karta do hurtowni?

Wiele osób powiela informację odnośnie do wyrobienia karty klienta, uprawniającej do jednorazowego wejścia na teren hurtowni oraz dokonania pojedynczych zakupów. Takie rozwiązanie jest możliwe, jednak obejmuje wyłącznie zarejestrowanych wcześniej klientów. Tego typu opcja przydaje się wówczas gdy zgubimy naszą stałą kartę lub w pośpiechu zapomnimy zabrać jej ze sobą na wizytę w punkcie. W takim przypadku możemy udać się do Działu Obsługi Klienta w celu poproszenia o wydanie jednorazowej karty, ważnej przez jeden dzień, w którym została założona. Konieczne jest potwierdzenie tożsamości poprzez okazania dowodu osobistego. Robiąc zakupy spożywcze online w makro e sklep, pamiętajmy, że naszą kartę możemy znaleźć również w aplikacji mobilnej.

Makro hurtownia – historia powstania i rozwoju w Polsce

Makro Polska pierwsza hurtownia powstała w 1994 roku w Warszawie jako Pierwsze Centrum Zaopatrzenia Hurtowego, rozpoczynając tym samym utworzenie całej sieci oddziałów w różnych miastach na terenie całego kraju. Grupa w kolejnych latach poszerzyła zakres usług o kolejne lokalizacje, otwierając punkty w Sosnowcu, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie oraz podwarszawskich Ząbkach. Już po dwóch latach firma zyskała wielu stałych klientów i dzięki dynamicznemu rozwojowi utworzyła kolejne 13 hal w Bydgoszczy, Zabrzu i w Rybniku. Wówczas stworzono również pierwsze Złote Karty Klienta. 

W 1998 roku firma wchodzi w skład koncernu handlowego METRO AG i uruchamia nowe hale w kolejnych polskich miastach. W 2001 roku uruchomiono pierwszą stronę internetową firmy, makro sklep internetowy, umożliwiający klientom makro zakupy online, w 2002 roku powstał program „Sklepy Aro”, skierowany do klientów prowadzących sklepy detaliczne. Przez kolejne kilka lat sieć poszerzała zakres hal hurtowych, otwierając kolejne punkty i modernizując wcześniej powstałe placówki. W 2007 roku wprowadzono atrakcyjny program lojalnościowy „Klub MAKRO PRO” oraz „Program doradztwa dla Handlu Detalicznego”. Na tym samym etapie firma zdecydowała się na uruchomienie nowoczesnych rozwiązań dot. karty stałego klienta. Powstała opcja z kartą kredytową oraz Karta Biznes z możliwością zaciągnięcia kredytu kupieckiego. W 2011 roku przedsiębiorstwo uruchomiło nową sieć sklepów — ODIDO— zrzeszająca właścicieli prowadzących sklepy spożywcze

5/5 - (2 oddanych ocen)