zakupy przez internet w niedzielęRobienie regularnych zakupów jest nieodzownym elementem życia każdego z nas. Niestety większość osób nie ma dostatecznej ilości czasu, który mogliby poświęcić na codzienne odwiedzanie sklepów. Z tego powodu szukamy rozwiązań, które pomogą nam w wykonywaniu takich obowiązków jak pozyskiwanie potrzebnych do życia produktów żywnościowych oraz asortymentu z innych branż. Korzystamy między innymi z ofert popularnych marketów, które umożliwiają zamawianie zakupów pod drzwi. Jednym z nich jest Biedronka, która od niedawna współpracuje z popularną aplikacją oferującą dowóz zamówień do domu. Robiąc zakupy w sklepie jakim jest Biedronka darmowa dostawa to jeden z podstawowych czynników decydujących o wyborze tego supermarketu. Niestety, zarówno ten, jak i pozostałe sklepy, w większości nie umożliwiają dostarczania zamówień w niedzielę, a nie da się ukryć, często jest to jedyny dzień wolny od pracy, podczas którego przebywamy w domach. W związku z tym szukamy odpowiedzi na pytanie, gdzie mozna zrobic zakupy w niedziele stacjonarnie lub online. 

Dlaczego robimy zakupy w niedzielę?

Współczesny świat stawia przed nami coraz więcej wyzwań i obowiązków. Czasem są one podyktowane koniecznością, np. pracą zawodową, którą wykonujemy przez 5 czy 6 dni w tygodniu. Zdarza się jednak, że w dobie ciągłego pędu staramy się znaleźć dla siebie chwilę wytchnienia, podczas której możemy zaczerpnąć głębokiego oddechu, odpocząć psychicznie i spełniać się na płaszczyźnie samorealizacji czy realizacji celów prywatnych. Każdemu z nas zależy na tym, aby znaleźć czas na pasje, które przecież są składową sensu życia większości społeczeństwa. W związku z tym często zdarza się, że nie znajdujemy odpowiedniej ilości czasu na wypełnianie  takich czynności jak codzienne zakupy. Jak znaleźć wyjście z takiej sytuacji, gdy na co dzień wracamy późno do domu, a pozyskanie konkretnych dóbr jest nieuniknione? W takim wypadku najczęściej szukamy sklepów, które oferują zakupy w niedziele. Często jest to jedyny dzień w tygodniu, podczas którego mamy sporo wolnego czasu i w którym doświadczamy odpoczynku. Nie chcemy więc spędzać wielu godzin w supermarketach, w których spotykamy tłum ludzi i jesteśmy zmuszeni stać w długich kolejkach do kas. Gdzie zrobic zakupy w niedziele, aby uniknąć tego typu problemów? 

Zakupy w niedzielę 2023

Jak wiadomo, od dłuższego czasu mamy do czynienia w naszym kraju ze stopniowym wprowadzeniem całkowitego zakazu handlu. W tym celu władze ustanowiły niedziele handlowe i niehandlowe, czyli ostatnie dni tygodnia, podczas których możemy lub nie możemy zrobić zakupów w sklepach. Z początku prawo nie regulowało tej kwestii tak restrykcyjnie, jednak obecnie niedziel, które umożliwiają odwiedzenie sklepów, jest coraz mniej. Na ten moment zakupy w większości sklepów możemy zrobić wyłącznie w jedną niedzielę miesiąca i jest to najczęściej ostatnia niedziela. Rząd dąży do tego, aby całkowicie zakazać handlu w te dni, wprowadzając regularnie coraz więcej zakazów. Nie musimy jednak martwić się tym, że niedługo w niedzielę nie zrobimy zakupów w ogóle. Istnieją sklepy, które skutecznie omijają ustanowione prawo, np. świadcząc usługi kurierskie. Oznacza to, że jeśli nasz sklep spożywczy w okolicy umożliwia nadawanie paczek, może być otwarty każdego dnia przez cały miesiąc, a my bez problemów możemy zrobić w nim zakupy w niedziele. 

Gdzie zrobić zakupy w niedzielę?

Aby znaleźć punkt, który oferuje niedzielne zakupy, warto przejrzeć ranking sklepów ze zdrową żywnością, które jednocześnie świadczą usługi kurierskie. Znajdując tego typu markety, możemy być pewni, że niezależnie od tego, którego dnia je odwiedzimy, zawsze będą otwarte. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby za pośrednictwem sieci zrobić niedzielne zakupy, aplikacja będzie najlepszym wyborem. Przykładem jest popularne Glovo, za pośrednictwem którego możemy złożyć zamówienie z dostawą nawet z Biedronki. Kurierzy Glovo dostarczają zakupy każdego dnia o wybranej porze, nawet jeśli klienta nie ma w domu. Możemy bowiem skorzystać z możliwości pozostawienia zamówień pod drzwiami i odebrać je po powrocie do domu. Tego typu rozwiązanie znacznie ułatwia wykonywanie takich obowiązków jak weekendowe zakupy, a my nie musimy nawet opuszczać własnych m4 i przemierzać wiele kilometrów w celu dotarcia do marketów. Taką opcję cenią sobie zwłaszcza osoby zapracowane oraz ci, którzy nie chcą marnować cennego czasu na długotrwałe stanie w kolejkach. 

3/5 - (2 oddanych ocen)