mary kayMary Kay to powszechnie kojarzona marka opierająca się na marketingu wielopoziomowym dot. sprzedaży produktów kosmetycznych. Firma została założona w 1963 roku w Stanach Zjednoczonych, a z biegiem lat znacznie zwiększyła zasięg działania i poszerzyła swoją popularność w kolejnych krajach. Współcześnie jest to szósta co do wielkości sieć zajmująca się marketingiem sieciowym, który opiera się o wielopoziomowy model stosowany przez wiele innych kojarzonych przez klientki firm, np. Oriflame. Jednak o marce Mary Kay opinie są tak pozytywne, że firma aktualnie wiedzie prym na rynku kosmetycznym. Stosowane metody są w pełni autorskie, a zapoczątkowała je założycielka marki Mary Kay Ash. Jeśli interesują nas kosmetyki Mary Kay, warto sprawdzić, co sklep ma obecnie do zaoferowania swoim klientkom. Prowadzona jest nie tylko sprzedaż bezpośrednia, ale także Mary Kay sklep internetowy, za pośrednictwem którego możemy zamówić dostawę do domu. 

Jak powstała drogeria Mary Kay?

Wszystko zapoczątkowała niezwykła kobieta, podziwiana od lat przez niezliczoną liczbę przedstawicielek płci pięknej — Mary Kay Ash. Założycielka marki rozpoczynając swój biznes kierowała się przede wszystkim możliwością stworzenia miejsca, w którym kobiety lat 60-tych będą mogły w pełni realizować się. Ważne było również umożliwienie im uzyskanie regularnych dochodów, które poziomem nie miały odstawać od zarobków mężczyzn. Kobieta głęboko wierzyła w powodzenie swojego biznesu. Mawiała „Nigdy nie będziesz wiedziała, czy możesz i potrafisz, jeśli nie spróbujesz”. Słowa jej wzięło sobie do serca tysiące kobiet, chcących spróbować swoich sił w biznesie, którym zależało na samorozwoju. Popularność marce Mary Kay przyniosło motywujące podejście kobiety, która stawiała nie tylko na rozwój osobisty swoich pracowników, ale również skupiała się na satysfakcji klientek. 

Historia marki Mary Kay:

— 1963 r. — 13 września Mary Kay Ash założyła firmę i rozpoczęła prężne rozwijanie innowacyjnego biznesu, otwierając salon Beauty Mary Kay. 

— 1964 r. — 13 września kolejnego roku zostało zorganizowane pierwsze firmowe seminarium.

— 1969 r. — Założycielka specjalny program samochodowy, wprowadzając legendarny różowy Cadillac jako symbol sukcesu niezależnych konsultantek kosmetycznych. 

— 1971 r. — Mary Kay otrzymuje status marki międzynarodowej dzięki otwarciu oddziału w Australii. 

— 1976 r. — Marka wchodzi na giełdę nowojorską.

— 1978 r. — Mary Kay Ash otrzymuje prestiżową nagrodę społeczną im. Horatio Algera. Kobieta zostaje doceniona za osiągnięcia zwłaszcza pod kątem przezwyciężania przeciwności lodu podczas wczesnej kariery.

— 1984 r. — W sprzedaży pojawia się pierwsza książka napisana przez bizneswoman „Mary Kay o zarządzaniu ludźmi”. Poradnik niedługo po trafieniu na rynek staje się bestsellerem według magazynu „Wall Street Journal”. 

— 1985 r. — W amerykańskiej publikacji informacyjnej „The world almanach and book of facts” okrzyknięto Mary Kay Ash jedną z 25 najbardziej wpływowych kobiet Ameryki. 

— 1989 r. — Uruchomiono korporacyjny program odzysku odpadów papierowych z tworzyw sztucznych, szkła i aluminium. 

— 1993 r. — 30-lecie marki Mary Kay obfituje w nowe inicjatywy. Otwarto Muzeum Mary Kay w Dallas, czego celem było upamiętnienie biznesowych dokonań kobiety. Miejsce to miało inspirować przyszłych przedsiębiorców. 

— 1996 r. — Kobieta zakłada fundację dobroczynną, która działa po dziś dzień pod nazwa „Fundacja Mary Kay”. Głównym zadaniem jest finansowanie wsparcie organizacji kobiecych i badań nad nowotworem.

— 1999 r. — Mary Kay Ash otrzymuje wyróżnienie kobiety stulecia w teksasie przyznane przez Izbę Handlową Kobiet. 

— 2000 r. — Założycielka zostaje odznaczona tytułem „Najbardziej wyjątkowej kobiety biznesu XX w.”. 

— 2004 r. — Nazwisko Mary Kay ląduje na liście „25 najbardziej wpływowych ludzi biznesu ostatnich 25 lat”, która została sporządzona przez PBS Nightly Business Report we współpracy z uczelnią Wharton School Of Business. 13 września 2004 roku został założony oddział w Polsce. 

— 2008 r. — Na rynku debiutuje program „Mary Kay piękno, które się liczy”. Był to globalny program marketingowy marki o charakterze działalności pożytku publicznego. Wspierano wówczas kobiety i dzieci. 

— 2010 r. — Mary Kay została uhonorowana za całokształt wysiłków podejmowanych w celu zapewnienie bezpieczeństwa kobietom będących ofiarami przemocy domowej. Odznaka „Do Good” nadana przez czasopismo „Ladies Home Journal”. 

— 2011 r. — W ramach kampanii „Piękno, które się liczy”, marka ofiarowała prawie 4 miliony dolarów na cele pomocowe dla kobiet i dzieci na całym świecie. W 2011 roku otwarto również filię Mary Kay na Litwie. 

— 2018-2022 r. — Modele biznesowe Mary Kay oparte o wzbogacanie życia i rozwoju kobiet poprzez działania przedsiębiorcze są kultywowane w niemal 40 krajach na świecie, będących aktualnie filarami marki. 

Mary Kay konsultantka – jak zostać?

Jak zostać konsultantką w Mary Kay? To prostsze niż myślisz! Marka przygotowała autorski poradnik dla wszystkich zainteresowanych sprzedażą wielopoziomową. Jak wskazuje sama firma, w pierwszej kolejności warto poznać produkty, które pokochały kobiety na całym świecie. Zapoznaj się z ofertą, filozofią marki i historią założycielki, poznaj wartości, na jakich zbudowano jedną z najpopularniejszych sieci kosmetycznych na świecie, i podejmij decyzję, czy chcesz wejść do świata niepowtarzalnych możliwości rozwoju biznesowego. 

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z marką, pomoże Ci w tym Mary Kay konsultant w pobliżu, którego znajdziesz na stronie w zakładce „Znajdź konsultantkę kosmetyczną”. Możesz skontaktować się z wybraną konsultantką i zapytać o możliwości podjęcia współpracy. Zamów zestaw startowy, który dopasujesz do swoich potrzeb oraz wymagań docelowej grupy w otoczeniu. Podczas spotkania z konsultantką dowiesz się, co zawierają poszczególne pierwsze zestawy. Możesz kupić pakiet bestsellerów lub inne dowolnie wybrane produkty z dostępnej oferty. Umowę podpiszesz z konsultantką lub online za pośrednictwem serwisu www. 

Decydując się na współpracę z Mary Kay, otrzymasz od konsultantki różne broszury, ulotki i gazetki promocyjne. Przeczytasz w nich o możliwościach rozwoju kariery, prowadzeniu biznesu, a także zostaną Ci przedstawione Mary Kay produkty. 

Jakie korzyści otrzymuje w Mary Kay konsultantka?

— Niesamowite nagrody — Marka zapewnia konsultantkom niesamowite nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia i rozwój zawodowy. Są to przepiękne dodatki biżuteryjne, zaproszenia na ekskluzywne wydarzenia i wiele innych. Konsultantki, które osiągną status „Dyrektor” otrzymują luksusowy różowy samochód Mary Kay. 

— Elastyczna praca — Konsultantka sama ustala swój grafik, w którym elastycznie może wprowadzać zmiany na każdym etapie. Zespół ma czas na rozwijanie pasji, spotkania z bliskimi, dbanie o relacje rodzinne, wyjazdy i inne przyjemności. Skala zaangażowania w biznes przekłada się na dochody. Konsultantki pracują i zarabiają tyle, ile chcą. 

— Stabilne dochody — Systematyczna praca i zbudowanie bazy stałych klientów umożliwi otrzymywanie regularnych finansów. Podobnie jak w innych firmach stosujących model wielopoziomowy, tak też w Mary Kay konsultantka pnie się po kolejnych szczeblach kariery. Im wyżej się znajduje, tym więcej zarabia.

— Nieustanny rozwój — Dla wszystkich konsultantów Mary Kay organizuje kursy, szkolenia i warsztaty, podczas których zespół może dokładniej poznać ofertę produktów, dowiedzieć się, jak skutecznie docierać do nowych klientek i jak zostać liderem dla innych.

— Rozwój prowadzący do najwyższego szczebla kariery: Dyrektor! — W Mary Kay konsultantka zaczyna od tego samego poziomu, rozpoczynając niezależną sprzedaż, jednak każda ma możliwość rozwoju do stopnia dyrektora. Zostając Niezależną Dyrektor Sprzedaży, kobieta jest mentorem swojego zespołu konsultantek, które skutecznie prowadzi przez kolejne etapy do sukcesu. 

Gdzie kupić produkty marki Mary Kay?

Kosmetyki Mary Kay kupimy u wybranej konsultantki w pobliżu lub online. Aktualnie bardzo popularne są grupy zakładane w mediach społecznościowych, zrzeszające konsultantki i klientki, chcące regularnie korzystać z ofert promocyjnych marki. To doskonały sposób na wychwycenie gorących okazji zakupowych i zaoszczędzenie środków bez rezygnowania z zakupu ulubionych produktów kosmetycznych. Wiele klientek zastanawia się, czy produkty marki są proponowane przez inne popularne sklepy, np. Drogeria Natura lub czy zawiera jej ofercie gazetka Rossman. Niestety Mary Kay nie współpracuje z tymi firmami. Kosmetyki Mary Kay znajdziemy jednak w sklepach internetowych, np. Notino, czy też na platformie Allegro. 

Kosmetyki Mary Kay sklep online

Aktualnie drogeria Mary Kay to nie tylko marka opierająca swój biznes na sprzedaży bezpośredniej, choć nadal model ten jest bardzo popularny. Klientki coraz częściej interesują się platformą zakupową online, za pośrednictwem której możemy składać zamówienia z dostawą pod wskazany adres. Mary Kay sklep internetowy to miejsce, w którym znajdziemy pełną ofertę marki w atrakcyjnych cenach, sprawdzimy nowości na rynku, wyszukamy najlepsze promocje i wybierzemy największe bestsellery kosmetyczne.

Mary Kay oferta w sklepie online to przede wszystkim:

— Pielęgnacja 

 • Twarzy: głęboko oczyszczające maski, intensywnie nawilżające kremy, emulsje oczyszczające skórę, odżywcze olejki, peelingi energizujące, beztłuszczowe emulsję nawilżające, przeciwzmarszczkowe kremy pod oczy, pudry peelingujące, punktowe preparaty przeciwtrądzikowe, beztłuszczowe płyny do demakijażu, rewitalizujące kremy na dzień, chusteczki absorbujące nadmiar sebum, kremy przedłużające natłuszczanie skóry, intensywnie odmładzające retinole, rewitalizujące maski, toniki odświeżające, szczoteczki soniczne do twarzy, masażery do twarzy, oczyszczające pianki, nawilżające balsamy w sztyfcie itp. 
 • Pielęgnacja ciała: płyny do oczyszczania dłoni, emulsje modelujące ciało, dezodoranty w sprayu i w kulce, mydła bezzapachowe w płynie, rewitalizujące scruby z masłem Shea, odżywcze kremy do rąk i stóp, zestawy do pedicure, zestawy do pielęgnacji dłoni, nocne kremy zmiękczające skórę, aksamitne żele do mycia ciała. 
 • Pielęgnacja męska: przeciwzmarszczkowe kremy pod oczy, nawilżające emulsję przedłużające młodość, żele do mycia twarzy. 

— Makijaż

 • Oczu: tusze do rzęs, konturówki do oczu, cienie do powiek, bazy pod cienie, precyzyjne kredki do brwi, pędzle do nakładania cieni, beztłuszczowy płyn do demakijażu oczu, pędzle do rozcierania/blendowania, odbudowujące serum do brwi i rzęs, bazy pod tusz do rzęs, wodoodporne eyelinery we flamastrze, tusze zagęszczające brwi. 
 • Twarz: mineralne podkłady pudrowe, pudry rozświetlające, pudry brązujące, róże do policzków, cienie do konturowania, blendery do makijażu, perfekcyjne korektory pod oczy, mineralne pudry prasowane, pędzle do pudru, bronzera, różu, rozświetlacz, matujące podkłady, kremy CC, rozświetlające podkłady, transparentne pudry sypkie, jedwabiste pudry wygładzające, bazy pod podkład.
 • Usta: żelowe szminki matowe, nawilżające błyszczyki, konturówki do ust, wyjątkowo nawilżające szminki, balsamy do ust z masłem Shea, cukrowe peelingi do ust.
 • Akcesoria do makijażu: gąbki kosmetyczne, palety, pędzle do nakładania cieni, pędzle do podkładu mineralnego, kompaktowe pędzle do pudru, pędzle do rozcierania cieni, szczoteczki do brwi, pędzle do różu, pędzel do szminki/korektora.

— Perfumy Mary Kay

 • Zapachy męskie: woda kolońska Domain, True Oryginał, Cityscape, Velocity, High Intensity Sport, High Intensity Ocean, MK High Intensity.
 • Zapachy damskie: Esencja Perfum Illuminea, Woda perfumowana Journey, Cityscape, Forever Diamonds, Love Fearlessly, Belfra, Thinking of You. 

Mary Kay zamówienia oferta

Aby zamówić ulubione kosmetyki Mary Kay logowanie do konta nie jest konieczne. Warto jednak założyć profil w sklepie online, aby być na bieżąco z ofertami promocyjnymi i dodatkowymi rabatami dla stałych klientek. Rejestracja jest szybka i wymaga podania wyłącznie podstawowych danych, które umożliwią dostarczenie towaru. 

Jak zamawiać w Mary Kay online?

 1. Po wybraniu kosmetyków online, odwiedź „Lokalizator konsultantek”. Zakładka umożliwia Ci znalezienie konsultantki, u której realizowałaś wcześniej zakupy, czy też wybrać inną osobę w okolicy, u której złożyć obecne zamówienie. 
 2. Gdy już podejmiesz decyzję, u kogo chcesz zamówić kosmetyki Mary Kay, wejdź na stronę Niezależnej Konsultantki, dodaj wybrane produkty do koszyka zakupowego i zrealizuj zamówienie.
 3. W każdej chwili możesz wrócić do strony konsultantki. Na stronie Mary Kay zaloguj swoje konto, aby być na bieżąco z największymi promocjami zakupowymi. Sprawdzaj też aktualne katalogi i gazetki promocyjne, w których znajdziesz atrakcyjne okazje na bestsellery kosmetyczne marki. 
5/5 - (1 oddanych ocen)