Coraz częściej mamy do czynienia z różnymi rodzajami kuponami, za które możemy robić zakupy w sklepach spożywczych. Dzisiaj najpopularniejszymi z nich są sodexo bony. Najczęściej dostajemy je od pracodawcy lub w formie prezentu od znajomych. Trzeba jednak pamiętać, że nie w każdym sklepie możemy je wymienić na produkty. Gdzie można zrealizować bony sodexo? Jaki mają termina ważności ? O tym wszystkim dowiesz się czytając poniższy artykuł.

sodexo sklepyCzym są bony sodexo?

Najprościej mówiąc talony sodexo to nic innego jak bon, na którym jest napisana wartość pieniężna, za którą możemy kupić co tylko chcemy. Bezgotówkowa forma płatności cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Większość z nas słyszała o bonach sodexo, a przynajmniej raz w życiu mieliśmy z nimi styczność osobiście. Łatwy sposób płatności w formie bonu ułatwia zakupy nie jednej osobie.

Jak otrzymać bon sodexo?

Najpopularniejszą drogą na zdobycie bonów jest otrzymanie go od swojego pracodawcy. Jest to jeden ze sposobów wynagradzania swoich pracowników. Szef zamiast dawać nagród w postaci gotówki na konto, może dać właśnie sodexo bony. Na święta, na urodziny czy jako benefit za osiągnięcie wysokich wyników. Każdy powód jest dobry aby wynagradzać pracowników. A jeszcze lepiej jeśli będą to właśnie kupony pieniężne.

Z otrzymaną kartą możemy zrobić co chcemy. Warto w takiej sytuacji pamiętać, że każdy bon sodexo ma swoją datę ważności. Aby tego nie pominąć zachęcamy do zrobienia zakupów w szybkim czasie. Gdzie można płacić sodexo? Poniżej napisaliśmy w jakich miejscach możesz wydać pieniądze z kuponu.

Carrefour
Darmowa dostawaod 120 zł
Dostawa MIASTA
Cena za dostawęod 19,90 zł*
Ocena5/5
Frisco
Darmowa dostawa TAK (kod rabatowy)
Dostawa codziennie
Cena za dostawęod 10 zł*
Ocena5/5
Auchan
Darmowa dostawaTak (kod rabatowy)
Dostawa MIASTA
Cena za dostawęod 19,90 zł*
Ocena5/5
Barbora
Darmowa dostawaod 100 zł
Dostawa MIASTA
Cena za dostawę0 zł
Ocena4/5
BioGo
Darmowa dostawaod 250 zł
Dostawa codziennie
Cena za dostawęod 7,90 zł*
Ocena4/5
deli2
Darmowa dostawaod 250 zł
Dostawa codziennie
Cena za dostawęod 9,90 zł*
Ocena4/5
Allegro
Darmowa dostawaod 40 zł
Dostawa codziennie
Cena za dostawęod 0 zł*
Ocena5/5

Lista sklepów realizujących bony sodexo

Jak można wyczytać na głównej stronie firmy, która jest właścicielem bonów, w Polsce znajduje się ponad 50 tysięcy miejsc gdzie karta podarunkowa sodexo może być zrealizowana. Są to między innymi: sklepy spożywcze, supermarkety, stacje paliw, drogerie czy sklepy RTV/AGD.

Sklepy spożywcze

Bony sodexo biedronka mają największą popularność. W dyskoncie możemy płacić za zakupy kuponem niezależnie od tego czy w naszym koszyku znajdują się artykuły spożywcze, chemia czy sprzęt wędkarski. To samo dotyczy jeśli realizujemy bony sodexo lidl. W obydwu sklepach obowiązują te same zasady. Nie ważne co kupujemy, za każdy artykuł (nawet papierosy i alkohol) możemy zapłacić otrzymanym od pracodawcy kuponem . Poza wymienionymi dwoma hipermarketami, kupony podarunkowe możemy realizować jeszcze w: Carrefour, sklep Tesco, Lewiatan, Felix, ABC, Intermarche, Marcpol, Kauflan i wiele innych sklepów nawet w mniejszych miastach. Wystarczy przed dokonaniem zakupów zapytać się u kasjera czy realizują bony. Często takie sklepy mają naklejkę na wejściu, sygnalizująca jakie kupony sodexo mogą być zrealizowane w danym obiekcie.

Stacje benzynowe

Sodexo sklepy to nie tylko spożywka, ale również to czego kierowcy potrzebują najbardziej. Bony sodexo stacje paliw, w których skład wchodzą: Statoil, BP, jak i również Tesco. Jeśli chcesz wykorzystać pieniądze z bonu sodexo na benzynę to możesz to zrobić bez problemu.

Sklepy z meblami

Jeśli suma pieniędzy z kuponów podarunkowych jest duża, możemy je przeznaczyć na meble. Odwiedzając sklepy takie jak: Bodzio, OBI, Komfort a nawet Black Red White, możemy sodexo bony zrealizować.

Sprzęty do domu

Odpowiadając na pytanie bony sodexo gdzie można płacić to dobrym rozwiązaniem mogą być sieci sklepów Neonet, Media Markt, Avans czy Tajmax. W nich możemy znaleźć sprzęty RTV/AGD, które z pewnością przydać się w naszej kuchni, łazience czy w sypialni. 

Powyżej została opisana przykładowa lista punków. Pełna lista sklepów sodexo gdzie można płacić jest dostępna na stronie sodexo.pl

Jak sprawdzić saldo karty sodexo?

Pieniądze od szefa nie muszą być tylko darowane w formie papierowej w postaci bonu. Karta podarunkowa sodexo wygląda jak zwykła karta płatnicza, na której są pieniądze do wykorzystania w wyżej wymienionych sklepach. Jej limit jest ograniczony. W zależności ile dostaliśmy w nagrodę tylko możemy wydać. Karta podarunkowa sodexo stan konta, który możemy z łatwością sprawdzić samemu. Wystarczy pobrać aplikację mobilną i saldo sodexo będzie nam znane w każdej chwili. Warto je monitorować, żeby uniknąć sytuacji kiedy chcemy zapłacić przy kasie kartą podarunkową, a tu nagle napis ,,brak środków”.

Jedna karta wiele dodatkowych bonusów

Dodatkowo do karty podarunkowej sodexo, każdy użytkownik może skorzystać z wielu atrakcji. Bony zniżkowe do 50% do wielu sklepów to nie jedyna korzyść. Kartą możemy płacić za zakupy na całym świecie.

Jedna karta przypisana do danej osoby, może być doładowywana wielokrotnie. Przy kolejnych dodatkach od pracodawcy, nie musimy zakładać nowych kart. Wiedząc już jakie sodexo sklepy rekomendują płatności, bez żadnych kłopotów zrealizujemy przyznane nam pieniądze.

Bony sodexo sklepy – rób zakupy mądrze

W sytuacji kiedy talony dostaliśmy jako prezent w Grudniu, warto jest spożytkować na zakupy świąteczne. Z racji tego, że kwota na nich jest ograniczona powinniśmy robić zakupy z rozwagą aby zmieścić się w wyznaczonym progu. W sytuacji kiedy nasze zakupy przekroczą wartość bonu, będziemy musieli dopłacić różnicę z własnej kieszeni. Bardzo często gotówkę z bonów sodexo traktujemy jako dodatkowe pieniądze, które wydajemy na rzeczy których w rzeczywistości nie potrzebujemy. Co innego gdybyśmy dostali pieniądze do ręki – ich wartość z naszych oczach jest zupełnie inna niż zwykły napis np ,,200 zł” na bonie.

Zanim bony sodexo będą wykorzystane przemyślmy czego potrzebujemy i w pierwszej kolejności kupmy to co jest niezbędne. 

Karty Sodexo

Karta Sodexo występują w formie elektronicznej oraz tradycyjnej. Podarunkowe oraz premiowe są dostępne w postaci plastikowego dokumentu, którym można realizować płatności we wszystkich terminalach Mastercard na całym świecie, a także wypłacać środki z bankomatów. Karta Sodexo jest dostępna także w formie elektronicznej, dzięki czemu można nią płacić w internecie oraz wykorzystać do mobilnej płatności w telefonie. Aby zarejestrować nową kartę Sodexo, musisz wejść na stronę wirtualna.sodexo.pl, podać kod rejestracyjny i potwierdzić rejestrację PIN-e SMS z telefonu.

Jak wypłacić pieniądze z karty Sodexo?

Wirtualna karta Sodexo nadaje się do wypłaty środków z ponad 10 tys. bankomatów na terenie całej Polski. Środki można wypłacić zbliżeniowo po zarejestrowaniu jej w swoim smartfonie. Wtedy wystarczy: znaleźć bankomat obsługujący płatności dotykowe, uruchomić NFC w telefonie, zbliżyć telefon do czytnika, podać PIN, wybrać kwotę i odebrać pieniądze. Do korzystania z wirtualnej karty Sodexo i wypłaty środków nie potrzebujesz połączenia z internetem.

3.2/5 - (126 oddanych ocen)