W dzisiejszych czasach wyróżniamy wiele ciekawych składników nadających się do użycia w codziennej diecie. Bardzo często naturalne substancje pozyskiwane są z alg, które zawierają spore ilości chlorofilu, będącego dobroczynnym składnikiem dla organizmu każdego człowieka.

ChlorellaChlorella – co to takiego?

Popularne algi pochodzące z Dalekiego Wschodu to właśnie Chlorella. Ta może być doskonałym źródłem cennych substancji odżywczych dla organizmu człowieka, a także być uzupełnieniem codziennej diety. Jeśli chcesz żywić się zdrowo i stawiasz na zbilansowane posiłki z pełnią witamin i minerałów, koniecznie dowiedz się więcej o tej substancji.

Warto zaznaczyć, że Spirulina i Chlorella to dwie najpopularniejsze odmiany alg, które coraz częściej są stosowane w zdrowej i zbilansowanej diecie. Chlorella składa się głównie z dużych pokładów chlorofilu oraz jądra. Można też śmiało powiedzieć, iż ta alga zawiera najwięcej chlorofilu ze wszystkich alg, ale także roślin. Tak samo, jak spirulina zawiera wiele witamin, aminokwasów, cukrów oraz kwasów nukleinowych. Alga japońska zaliczana jest do grupy tzw. superfood, czyli żywności o wyjątkowych właściwościach prozdrowotnych.

Właściwości Chlorelli – co warto wiedzieć?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że Chlorella ma szereg dobroczynnych właściwości. Na organizm człowieka działa przede wszystkim oczyszczająco. Co to oznacza? Otóż jej regularne spożywanie lub stosowanie produktu, jakim jest Chlorella w proszku jako dodatek do dań, pozwala na poprawę funkcjonowania wątroby, wsparcie jej pracy oraz regenerację po ewentualnych urazach lub schorzeniach. Warto też wspomnieć o kilku innych właściwościach, które sprawiają, że ten superfood jest coraz chętniej wybierany przez wiele osób:

  • usuwanie szkodliwych substancji z organizmu człowieka, np. alkoholu, metali ciężkich, chemikaliów,
  • wzmocnienie układu odpornościowego człowieka,
  • redukcja dolegliwości układu pokarmowego, np. nietolerancji, wzdęć, gazów i zatruć,
  • zapobieganie anemii w trakcie ciąży – to naprawdę godna uwagi właściwość tej japońskiej algi.

Teraz już mniej więcej wiesz, jak działa Chlorella. Właściwości tej algi są znane wielu specjalistom żywieniowym, a jej regularna suplementacja pozwala na znaczną poprawę komfortu życia. Algi mają podobne wartości odżywcze jak zielona kawa i wiele innych produktów zaliczanych do superfoods.

To warto wiedzieć! Dla wegan i wegetarian Chlorella – tabletki to najlepsza i najwygodniejsza forma suplementacji. Produkt jest cennym źródłem pełnowartościowego białka oraz żelaza, które jest wręcz niezbędne do poprawnego funkcjonowania układu krwionośnego. Osoby na dietach roślinnych potrzebują Chlorelli, aby uniknąć ewentualnych niedoborów witaminowych w swoim organizmie.

Suplementacja Chlorellą a przeciwskazania

Zastanawiasz się, czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania suplementu, jakim jest Chlorella? Działanie tej substancji w postaci alg ma naprawdę szereg dobrych skutków, aczkolwiek istnieją pewne nietolerancje, które wykluczają możliwość jej przyjmowania. W przypadku suplementu Chlorella, przeciwwskazania dotyczą zarówno tabletek, płynów, jak i sproszkowanej formy tej substancji.

Na ogół sklepy ekologiczne sprzedają ten suplement diety pod różnymi postaciami. W większości przypadków Chlorella jest dobrze tolerowana przez organizm, natomiast skutki uboczne mogą występować szczególnie przy nieodpowiednim dawkowaniu. Najczęstsze skutki nieprawidłowego przyjmowania tej substancji, to:

  • wzdęcia,
  • gazy,
  • biegunki,
  • uczucie ciężkości,
  • reakcje alergiczne.

Jeśli masz jakiekolwiek alergie, koniecznie sprawdź, czy Chlorella nie wywoła u Ciebie reakcji uczuleniowej. Taki sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, a sam suplement w postaci tabletek, proszku lub płynu będzie doskonale wspierać funkcjonowanie Twojego organizmu.

Chlorella – jaka forma jest najlepsza?

W przypadku algi – Chlorella opinie konsumentów są bardzo dobre. Większość z nich wskazuje na fakt, iż regularne przyjmowani tej substancji przekłada się na lepsze funkcjonowanie narządów wewnętrznych oraz ogólnie uczucie oczyszczenia organizmu z toksyn. A może zastanawiasz się, w jaki sposób powinna być przyjmowana Chlorella? Jaka najlepsza będzie dla osób dorosłych, chcących wspomóc swój organizm? Na rynku znajdziesz odmiany w proszku, tabletkach oraz wpłynie. Praktycznie wszystkie, które są dotychczas znane, zawierają w sobie: skrobię, glukozę, barwniki, witaminy z grupy A, B, C, E oraz aminokwasy. Niezależnie od wybranej formy przyjmowania tego suplementu, koniecznie pamiętaj o tym, aby nie przekraczać dziennej zalecanej dawki alg.

Chlorella – cena suplementu

Jeśli uwielbiasz zakupy online, bez problemu zamówisz w ten sposób Chlorellę w tabletkach, proszku lub jakiejkolwiek innej formie. Średnie ceny tego produktu w sklepach stacjonarnych oraz internetowych oscylują w granicy od kilkudziesięciu złotych w górę. Finalny koszt zależy od tego, jaką formę suplementu chcesz wybrać dla siebie oraz jak duże opakowanie preferujesz. Dla suplementu Chlorella cena jest naprawdę niewygórowana. Decydując się na zakup ekstraktu z alg, możesz pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie swojego organizmu – w naprawdę atrakcyjnej cenie, co nie zrujnuje Twojego domowego budżetu.

Chlorella – podsumowanie

Wiesz już, jak w praktyce działa Chlorella. Co to jest i jakie substancje odżywcze i minerały zawiera? To przede wszystkim białka, witaminy, żelazo, magnez, cynk oraz wiele innych substancji czynnych. Najistotniejsze funkcje suplementu pod dowolną postacią to: działanie jako przeciwutleniacz, immunostymulator, źródło białka i niezbędnych składników odżywczych, detoksykant. 

Podsumowując – warto zdecydować się na zakup, chociażby jednego opakowania suplementy w postaci algi – Chlorella. Pierwsze efekty jego stosowania zauważysz już w ciągu kilku dni – pod warunkiem, że będziesz stosować się do zaleceń producenta oraz porad specjalistów w zakresie dietetyki i żywienia.

5/5 - (1 oddanych ocen)