Świat idzie do przodu więc i technologia też. Kiedyś było nie do pomyślenia aby zamówić przez internet produkty mrożone. Dzisiaj bez problemu możemy to zrobić. Od dość długiego czasu są w Polsce dostępne lodówkomaty, które mogą przechować produkty potrzebujące niskiej temperatury. Jakie są zalety lodówkomatów? Gdzie możemy je spotkać i jak działają? O tym wszystkim dowiesz się czytając nasz poniższy artykuł.

lodówkomatInPost lodówkomaty – czym są?

Rewolucja w branży spożywczej jest zauważalna gołym okiem. Nie musimy wychodzić z domu aby produkty spożywcze trafiły do nas. Za pomocą rankingu sklepów spożywczych możemy sprawdzić jaki sklep ma najtańszą dostawę i zamówić zakupy online. Począwszy od mąki czy mleka, a kończąc nawet na mrożonkach. Jeśli nie chcemy skorzystać z domowej dostawy możemy cały towar zamówić do lodówkomatu, gdzie w bezpieczny sposób nasze zakupy będą czekały na nas.

Lodówkomaty wyglądają identycznie jak słynne paczkomaty z tą różnicą, że w nich znajdują się lodówki w zależności jaki produkt się w nich aktualnie znajduje. Niektóre artykuły spożywcze nie potrzebują aż tak niskiej temperatury, dlatego lodówkomat został podzielony na 3 strefy temperatur. Na samej górze będą produkty, które mogą być w temperaturze +16 stopni, w środkowej te które potrzebują być między 0 a +4 stopnie, a na samym dole znajduje się zamrażarka do -18 stopni Celsjusza. Także widzimy, że każde nasze zamówienie znajdzie zastosowanie w lodówkomatach.

Jakie produkty mogę zamówić do lodówkomatów?

W większości przypadków nie ma znaczenia co zamówisz, oczywiście skupiając się na ilości nie hurtowej i głównie chodzi o dostępne w sklepach spożywczych. Do lodówkomatu można zamówić produkty z kategorii:
– warzywa i owoce;
– mrożonki (np: ryby, owoce morza, pierogi, warzywa na patelnię);
– pieczywo, mleko itp.;
– leki;
– artykuły drogeryjne (np: kremy, żele, kosmetyki);
– wyroby cukiernicze;
– drobne upominki, prezenty.

Całą gama produktów, które odbierzemy w lodówkomacie zachęca do coraz częstszego korzystania z nich. Sklepy spożywcze online również cenią sobie miejsca gdzie ich klienci mogą odbierać produkty.

Gdzie są dostępne lodówkomaty InPost?

Bardzo często bliżej jest nam do lodówkomatu niż do hipermarketu, dlatego te rozwiązanie jest rewelacyjne. Jednak na chwile obecną tylko mieszkańcy dwóch miast w Polsce mogą skorzystać z tej wygodny. Warszawa i Kraków to miejsca, gdzie inpost lodówkomaty są dostępne. Na głównej stronie www lodówkomatów znajduje się mapa, na której dokładnie można zlokalizować gdzie jest najbliższy lodówkomat. Dodatkowo jest tam załączona informacją, czy dany punk odbioru jest czynny czy chwilowo wstrzymany.

Warto śledzić, które miejsca są aktualnie dostępny, aby uniknąć problemów związanych z przekierowaniem naszej paczki do innego punku.

Auchan lodówkomaty inpost – nowy partner

Sklep Auchan Direct testowo przystąpił do współpracy z firmą InPost. Możesz zamówić produkty online i odebrać je nie wchodząc do sklepu. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą stać w długich kolejkach. Oszczędność czasu i nerwów jest warta tego. Podczas składania zamówienia wystarczy zaznaczyć opcję odbioru w lodówkomacie dostępnym przy sklepie.

lodówkomat inpostLodówkomaty – zalety

Większość zalet została wymieniona już, jednak warto wszystkie je podsumować:
– wygodny sposób na odbiór produktów, nawet mrożonek;
– często bliżej nam do lodówkomatu niż do sklepu;
– możliwość sprawdzenia, które punkty są czynne;
– dostajemy powiadomienie na telefon i maila kiedy nasze produkty będą dostarczone do lodówkomatu;
– zakup świeżych produktów dzięki systemu chłodniczemu.

Jeśli jeszcze się nie przekonałaś/eś do skorzystania z lodówkomatów to najwyższy czas. Sprawdź ile zaoszczędzisz czasu robiąc zakupy online, a odbierając je w najbliższym punkcie.

5/5 - (1 oddanych ocen)