LucumaObecnie wyróżniamy wiele gatunków roślin, które po obróbce umożliwiają stworzenie dobroczynnych suplementów, a także mogą być kluczowym dodatkiem do zdrowej i zbilansowanej diety człowieka. Zanim zdecydujesz się na zakup suplementów, ekstraktów i innych produktów nazywanych pożytecznymi dla organizmu, koniecznie poznaj ich cechy charakterystyczne i właściwości po zastosowaniu.

Lucuma – co to za roślina?

Na pewno wiesz, że cukier występuje w wielu produktach żywnościowych, a w nadmiernych ilościach może powodować wiele negatywnych efektów. Na szczęście sklepy ze zdrową żywnością proponują ciekawe zamienniki dla cukru, jak np. Lucuma. Chcesz wiedzieć, co to takiego? Otóż jest to roślina zaliczana do kategorii tzw. superfoods, czyli substancji pozytywnie oddziałujących na organizm człowieka.

Lucuma jest owocem zielonego drzewa Pouteria Lucuma, które występuje w Południowej Ameryce. Działanie tej rośliny może okazać się zbawienne dla osób cierpiących na problemy z nadwagą. Cukrzycy, osoby zmagające się z otyłością oraz z alergiami pokarmowymi, koniecznie powinny zainteresować się możliwością stosowania substancji, jaką jest Lucuma. Proszek pozyskany z tej rośliny jest idealnym zamiennikiem dla cukru. Jest wykorzystywany zarówno w celach leczniczych, jak i jako suplement, który dostarcza do organizmu niezbędnych witamin i minerałów.

Lucuma – co znajduje się w jej składzie?

Skład tej rośliny jest naprawdę bogaty. Warto zaznaczyć, iż Lucuma ma w sobie wiele mikroelementów, witaminy, antyoksydanty oraz składniki odżywcze będące podstawowymi elementami budulcowymi dla komórek ciała człowieka. Oprócz powyższych, jest wiele innych elementów zawierających się w roślinie – Lucuma. Właściwości są równie ważne, aczkolwiek na wyróżnienie zasługują takie elementy, jak:

  • węglowodany – Lucuma zawiera ich znacznie mniej niż cukier, a dodatkowo ma w sobie aż o 75% mniej cukrów prostych,
  • błonnik – występuje w formie rozpuszczalnej i nierozpuszczalnej, czyli odżywia bakterie w jelitach, zwiększa wypełnienie jelit oraz poprawia perystaltykę,
  • przeciwutleniacze, czyli antyoksydanty – flawonoidy i ksantofile. Te pomagają dbać o wzrok i piękną skórę.

Lucuma – gdzie kupić i ile kosztuje?

Oczywiście nie każdy sklep spożywczy oferuje ten produkt. Jeśli chcesz kupić żywność i suplementy z kategorii superfoods, koniecznie wybieraj tylko ekologiczne i polecane markety. W ofercie takich sklepów znajdziesz nie tylko Lucumę, ale i inny superfood, zwany spirulina. Jeśli chodzi o proszek Lucuma – cena może oscylować w granicy kilkudziesięciu złotych za opakowanie. To niewielki wydatek, biorąc pod uwagę jej właściwości, naturalny skład oraz brak większych przeciwwskazań do stosowania.

Podsumowując – zdecydowanie warto zainwestować w proszek – Lucuma. Gdzie kupić ten produkt? Przede wszystkim w ekologicznych sklepach internetowych oraz stacjonarnych, a także w renomowanych hipermarketach, posiadających alejki ze zdrową żywnością.

Tekst ma charakter informacyjny, niemedyczny.

5/5 - (1 oddanych ocen)