maseczka-ochronnaOd 16 kwietnia każda osoba znajdująca się w przestrzeni publicznej musi zakryć twarz maseczką ochronną lub chustą. Specyficzny materiał na maseczki ochronne nie jest wymagany gdyż każdy się nada jeśli tylko dokładnie przykrywa nos i usta. Wraz z potrzebą zakupu wzrosły ceny. Przeanalizowaliśmy sklepy, w których kupisz najtaniej to co najbardziej teraz potrzebujesz. Nie przepłacaj, wybieraj sprawdzone i polecane punkty sprzedaży. Ceny poniżej 2 złotych za sztukę przyciągają wielu klientów. Gdzie kupić tanio? O tym w poniższym artykule.

Maseczka ochronna – sklepy i cena

Coraz więcej firm rozszerza gamę oferowanych produktów właśnie na maseczki. Już nawet Twój najtańszy sklep spożywczy ma w ofercie właśnie ten produkt, a jeśli jeszcze go nie ma, z pewnością właściciele pracują nad jego wprowadzeniem. Zapotrzebowanie jest bardzo duże, gdyż większość maseczek jest jednorazowych. Zalecane jest jej wyrzucenie po każdym przyjściu z zewnątrz. Staramy się ograniczać wyjścia więc nie musimy ich używać kilka razy dziennie, jednak kiedy opuszczenie domu jest konieczne w przypadku wyjścia do pracy, to zużycie maseczek może być naprawdę duże.

Maseczki na twarz ochronne to jeden z najbardziej pożądanych produktów w aktualnym czasie. Wykorzystują to również producenci – widzimy to po cenach. Właśnie dlatego stworzyliśmy listę sklepów, gdzie każdy z nas może kupić maski w rozsądnych cenach.

  • Maseczki ochronne na twarz allegro – cena od 2,5 zł za sztukę (przy zakupie ilości hurtowej) 

Najpopularniejszy portal aukcyjny allegro to chyba największe miejsce gdzie znajduje się tysiące ofert na zakup ochronnych rzeczy. Na początku epidemii ceny za produkty wzrastały nawet o 1000 %, jednak w szybki sposób portal poradził sobie z nieuczciwymi sprzedawcami i zaczął takie aukcje blokować. Jednak w dalszym ciągu ceny za maseczki na allego nie są aż tak korzystne w porównaniu do niżej opisanych sklepów.

  • Maseczki ochronne olx – cena od 2 zł za sztukę

Kolejna strona z wieloma ofertami. Tutaj znaleźliśmy niższe ceny za maski niż u poprzednika. Oczywiście im większą ilość kupimy tym będą one tańsze – tak zapewniają sprzedawcy. Jeśli szukamy lokalnych firm lub osób, które sprzedają produkty z naszej okolicy to maseczki olx będą korzystnym rozwiązaniem.

  • Maseczki ochronne w Lidl – cena 3,99 zł za sztukę

Maseczka ochronna na twarz będzie dostępna od 30 kwietnia w Lidlu. Hipermarket podjął współpracę z marką Adrian Fabryka Rajstop i już niedługo udostępnia swoim klientom zakup tak potrzebnego produktu. Maseczki z Lidla będą miały 3 warstwy i jak zapewniają producenci – nie będą uczulały i przeszkadzały w oddychaniu. Cena za jedną sztukę w porównaniu do innych marketów nie jest najtańsza jednak za wysoką jakość musimy ponieść wyższe koszta. Maseczki wielorazowe wyprodukowane w Polsce to jednak z głównych zalet maseczek ochronnych. Warto w tej sytuacji wspierać polskie firmy i pomagać gospodarce wyjść na prostą.

  • Maseczki ochronne w Biedronce – cena 4,99 zł za sztukę

Następny dyskont, który wprowadził do sprzedaży maski wielokrotnego użytku. Jak za produkt, który możemy używać wiele razy cena jest dość przystępna. Skład jaki mają maseczki ochronne z jonami srebra pozwala na wykorzystanie ich po użyciu, jeśli wcześniej wypierzemy je w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza. Maseczki z Biedronki są już dostępne od dłuższego czasu, dlatego jeśli jeszcze się w nie wyposażyliśmy warto odwiedzić sklep w celu zakupu.

  • Maseczki ochronne w Żabce – cena 1,60 zł za sztukę

Najtańszą ceną za maski ochronne może pochwalić się sklep Żabka. Jako pierwszy wprowadził je do sprzedaży rezygnując całkowicie z marży dla siebie. Dlatego cena jest tak korzystna. Opakowanie liczy 10 sztuk także starczy dla wiele dni. Po pierwszym rzucie, Żabka obiecuje kolejną dystrybucje. Tania cena przyciąga wielu klientów, dla których maseczki ochronne w Żabce zaspokoją podstawowe potrzeby.

  • Maseczki ochronne na Poczcie Polska – cena 9,99 zł za sztukę

Maseczki ochronne wielorazowego użytku na Poczcie możemy dostać za niecałe 10 zł. Zakupy z dostawa do domu będą możliwe jeśli kupimy całe opakowanie zawierające 5 maseczek. Placówki pocztowe są dostępne w całej Polsce więc z łatwością możemy iść do najbliższego punku i kupić produkt. Maseczki na Poczcie Polska ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów. Możemy z nich korzystać wielokrotnie jeśli będziemy je prali w bardzo wysokiej temperaturze.

  • Maseczki ochronne doz – cena 5,99 zł za sztukę

Na stronie doz.pl są dostępne maseczki chirurgiczne w cenie 6 zł bez grosza. Mimo, że głównie one są przeznaczone dla lekarzy to nie przeszkadza w tym, abyśmy mogli je nosić. Maseczka jest stworzona z 3 wart i jest hipoalergiczna

  • Maseczki ochronne ceneo – cena od 3,20 zł za sztukę

Ostatnim przeanalizowanym przez nas miejscem gdzie możemy kupić maseczkę jest portal ceneo. Na tej stronie możemy znaleźć wiele ofert sprzedaży z różnych sklepów. Po wybraniu tego czego chcemy zostajemy przekierowani na bezpośrednio stronę sprzedawcy. Naszym zdaniem cena nie jest zadowalająca. Możliwe, że w najbliższym czasie wartości jakie musimy ponieść za zakup będą się zmieniały. Warto śledzić i znaleźć najkorzystniejszą maskę w przystępnej cenie.

Podane ceny za maseczki w powyższych sklepach i portalach są orientacyjne. Możliwe, że będą one inne w momencie wejścia na bezpośrednią stronę internetową sklepu lub odwiedzając punkt sprzedaży.

Maseczki wielorazowe

Podczas analizy wielu sklepów zauważyliśmy, że ceny się różnią. Porównując najtańszą ofertę z najdroższą to nawet 8 zł różnicy na jednej maseczce. Skąd się biorą te różnice?

Głównie z użytkowania. Maseczki na twarz ochronne jednorazowe są tanie ze względu na to, że powinniśmy je wyrzucić po jej użytkowaniu. Nie powinniśmy jej ponownie zakładać na twarz. Wielorazowe maski ochronne są droższe, ale starczają nam na dłuższy czas. Według zaleceń w zależności od materiału jakiego są zrobione trzeba je prać w wysokich stopniach – minimum 60, a w niektórych przypadkach warto je wyprać w nawet 90 stopniach. 

To od nas zależy czy kupimy jednorazowe czy maseczki wielokrotnego użytku. A może zrobimy je sami?

Jak uszyć maseczki ochronneJak uszyć maseczki ochronne?

W czasach epidemii wiele osób oferuje sprzedaż maseczek uszytych ręcznie. Wybór jest ogromny od kolorowych w bajkowe wzory po jednokolorowe bardziej stonowane. Materiał na maseczki ochronne może być wszelaki. Jedni tworzą je ze starych ubrań, zaś drudzy kupują specjalne tkaniny. Ministerstwo nakazało zakrywania twarzy nie podając szczegółów dotyczące materiałów, dlatego tak wiele osób robi je dla siebie własnoręcznie.

Sami możemy je zrobić w prosty sposób. Wystarczy kawałek materiału i elastyczna gumka. Z pewnością ten pomysł wyjdzie dla nas tańszy, jednak pracy przy tym jest trochę jeśli chcielibyśmy uszyć maseczki dla wszystkich domowników.

5/5 - (1 oddanych ocen)