Programy lojalnościowe już na stałe zagościły w wielu sklepach, w tym w tych z podstawowymi produktami. Jest to swego rodzaju wejście w świat dodatkowych korzyści, mnóstwa promocji czy nietuzinkowych nagród rzeczowych. Zasady działania tego typu programów mogą różnić się w zależności od sklepu, ale jedno jest pewne: klient nigdy na tym nie traci, za to może zyskać naprawdę dużo. Jedną z sieci oferujących takie rozwiązanie jest Sedal. Sklep ten oferuje swoim klientom program Sedalomania.

Na wstępie warto wspomnieć, że Sedal jest sklepem samoobsługowym powstałym już w 1997 roku. Na ten moment sieć posiada 23 sklepy w województwach: łódzkim, opolskim i wielkopolskim. W markecie tym znajdziemy przede wszystkim świeże, a jednocześnie tanie produkty, przy czym są to nie tylko znane marki, ale także produkty regionalne. Sedal posiada bogatą ofertę spożywczą, a dodatkowo można tam zaopatrzyć się w kosmetyki czy chemię gospodarczą.

Sedalomania – co to jest?

Wszelkie programy lojalnościowe są nie tylko doskonałym sposobem na oszczędzanie, ale także okazją do wzbogacenia się. Jak to możliwe? To proste – jeśli dany sklep oferuje swoim klientom zbieranie punktów, a następnie wymienianie ich na nagrody to w ramach zakupów, za które i tak płacisz, zbliżasz się stopniowo do otrzymania często naprawdę wartościowych artykułów, nie dopłacając do tego. 

Jeśli chodzi o Sedal program lojalnościowy opiera się dokładnie na takich zasadach. W związku z tym podczas dołączenia do programu lojalnościowego stajesz się jego uczestnikiem. Podczas każdych zakupów wystarczy, że okażesz indywidualną Kartę Klienta, zeskanujesz ją, a na Twoje konto wpadają kolejne punkty. Sedalomania jest więc swego rodzaju programem korzyści dla stałych klientów.

Sedalomania – kto może skorzystać z programu lojalnościowego?

Według Regulaminu zawartego na stronie sieci sklepów Sedal, uczestnikiem programu lojalnościowego Sedalomania może zostać każda pełnoletnia osoba, która posiada zdolność do czynności prawnych. Oznacza to, że wystarczy mieć minimum 18 lat, by przystąpić do tej oferty. Wcześniej oczywiście konieczne jest wypełnienie formularza rejestracji, dostępnego na stronie internetowej Sedal. Warto wiedzieć o kilku kwestiach związanych z programem Sedalomania, jak dołączyć, w jaki sposób korzystać z oferty i co można z tego mieć?

Odpowiadając na pierwsze pytanie, warunkiem uczestnictwa w programie jest wypełnienie formularza, w którym konieczne jest wpisanie podstawowych danych osobowych, w tym imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, numeru kontaktowego oraz adresu mailowego. Ponadto istotna jest tu zawarta w formularzu zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb realizacji programu Sedalomania. Jednocześnie każdy uczestnik może w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. W formularzu znajduję się też oświadczenie, że osoba przystępująca do program lojalnościowego zapoznała się z Regulaminem tego programu. 

Sedalomania – jak to działa?

Zasady działania programu lojalnościowego Sedalomania są naprawdę proste i nie różnią się znacząco od tych funkcjonujących w wielu różnych sklepach. Po wypełnieniu i podpisaniu formularza rejestracji uczestnik otrzymuje swoją Kartę Klienta. Od tego momentu warto korzystać z niej podczas każdych zakupów w sieci sklepów Sedal, ponieważ za każde wydane 10 zł zostaje przyznany jeden punkt. Warunkiem jest wydanie minimum 30 zł podczas jednych zakupów. Oznacza to, że za zakupy o wartości 30 zł klient otrzyma trzy punkty, a za wydanie 100 zł – już 10 punktów. Wystarczy przeliczyć sobie, ile miesięcznie wydajemy na zakupy, żeby sprawdzić, jak dużo punktów można zdobyć w ciągu roku. Karta posiada indywidualny kod, który należy zeskanować przy kasie. Następnie punkty sumują się, a ich stan można z łatwością sprawdzić. Jak to zrobić? Można po prostu zobaczyć liczbę punktów na paragonie, który klient dostanie po dokonaniu zakupów. Innym sposobem jest odwiedzenie strony internetowej Sedal oraz podanie numeru swojej karty. 

Program Sedalomania – czy warto z niego korzystać?

Każdy, kto posiada jakąkolwiek kartę klienta czy jest uczestnikiem programu lojalnościowego w dowolnym sklepie z pewnością wie, że na takim rozwiązaniu po prostu nie da się stracić. Za założenie karty klienta nie trzeba płacić, bo dla danej firmy wystarczającą korzyścią są dane osobowe, dzięki którym wysyłają one do swoich klientów informacje o aktualnych promocjach, zmianach w regulaminie itp. Natomiast zalety uczestnictwa w programach lojalnościowych są dość oczywiste – na klientów czekają atrakcyjne, określone przez program Sedalomania nagrody. Ich zdobycie wcale nie jest trudne i mozolne, a robiąc tam codzienne czy cotygodniowe zakupy przez rok możemy bez problemu zebrać przynajmniej kilkaset punktów. Poza tym nagrodę możemy odebrać w dowolnym momencie, w zależności od tego, ile punktów posiadamy na swoim koncie oraz którą z nagród wybieramy. I to właśnie zapewne wszystkich interesuje najbardziej. Jakie więc nagrody można otrzymać w ramach Sedalomanii? 

Sedalomania – jakie korzyści wynikają z uczestnictwa?

W programie Sedalomania nagrody są głównym atutem i to właśnie one sprawiają, że nie warto zastanawiać się dłużej nad założeniem Karty Klienta. Nie chodzi tu bowiem o drobne upominki czy rabaty na i tak niedrogie produkty. Na stronie internetowej sieci sklepów Sedal można znaleźć listę nagród, jakie przysługują każdemu klientowi po zebraniu odpowiedniej liczby punktów za zakupy. Już za 700 punktów można obecnie otrzymać tuner radiowy – radiobudzik, a na przykład za 1500 – bezprzewodowe słuchawki z łącznością bluetooth i wbudowanym mikrofonem. Wśród oferowanych przez sklep Sedal nagród znajdziemy też takie sprzęty jak: ciśnieniomierz, szczoteczka Oral-B czy suszarka do włosów. Nie zabraknie tu także różnego rodzaju sprzętów kuchennych, ponieważ w katalogu znajdują się między innymi: komplet noży, dzbanek filtrujący Brita, blender Bosch czy nawet grill kontaktowy. Majsterkowicze również będą zadowoleni, bo jako nagrodę można wybrać zestaw osprzętu Bosch. Ciekawą opcją jest bon zakupowy Sedal o wartości 50 zł, który można wykorzystać dowolnie podczas zakupów. To oczywiście nie wszystkie nagrody, jakie oferuje Sedal za uczestnictwo w programie lojalnościowym. Warto zajrzeć na stronę internetową sklepu i zapoznać się z całym katalogiem. Punkty można zbierać dłużej i wymienić je na jedną, większą nagrodę lub rozbijać to po prostu na mniejsze artykuły. 

Faktem jest, że jeśli chodzi o program Sedalomania, opinie są pozytywne ze względu na korzyści, które przysługują każdemu uczestnikowi. W końcu za zebrane punkty każdy może odebrać nagrodę, a w wielu przypadkach są to produkty znanych marek.

Sedalomania – jak zrezygnować? 

Każdy uczestnik programu lojalnościowego Sedalomania ma prawo w dowolnym momencie zrezygnować z uczestnictwa w nim. Jak tego dokonać? Wystarczy złożyć odpowiednie oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych np. w sklepie Sedal lub wysyłając je na adres mailowy administratora. 

5/5 - (1 oddanych ocen)