home&you

Nie ulega wątpliwości, że robienie udanych zakupów jest zagwarantowane udostępnieniem możliwie największej oferty w dobrych cenach. W tym celu nieraz wolimy udać się do jednego sklepu, zamiast chodzić po kilku wiekach marketach w różnych lokalizacjach. W takim przypadku idealnym wyborem jest home&you. Sklep ten coraz większą popularnością cieszy się właśnie w naszym kraju. Choć na rynku pojawia się konkurencja, właśnie home&you znacznie wyróżnia się na tle licznych marek ze względu na szeroką ofertę produktów do domu.

Co wyróżnia sklep home&you?

Zgodnie z informacjami, jakie możemy znaleźć na stronie www home&you, sklepy tej marki cechują się szczególnym zaangażowaniem w proponowanie klientom wyjątkowych, oryginalnych, a jednocześnie funkcjonalnych aranżacji. Dlatego też w swojej ofercie ta marka udostępnia szeroką gamę towarów z różnorodnych kategorii. Wśród nich można znaleźć zarówno meble i akcesoria do kuchni, łazienki czy innych pomieszczeń, jak i rozmaite tekstylia, a nawet artykuły dekoracyjne. Pod tym względem warto zaznaczyć, że znajdziemy w home&you meble od rzetelnych producentów, które zdobią mieszkania tysięcy Polaków od wielu lat.

Sklep home&you – lokalizacje

Warto wspomnieć o tym, na jakie umiejscowienie przede wszystkim stawia sklep home&you. Co do zasady jest to sieć, której kilkadziesiąt placówek jest zlokalizowanych w znanych centrach handlowych. To właśnie dzięki temu jest w stanie ona docierać do klientów, promując ofertę i zachęcając nas przy tym do robienia udanych zakupów. Dzięki ulokowaniu w galeriach handlowych home&you skutecznie zachęca klientów do wejścia i zrobienia zakupów nawet wtedy, gdy bywalcy centrum akurat poszukują pierwotnie ubrań. W przypadku home&you sklepy stacjonarne są ulokowane w niezwykle przemyślanych, rozsądnych z biznesowego punktu widzenia miejscach, do których dotrzemy z łatwością nawet komunikacją miejską.

Marka home&you oryginalnie wywodzi się z Republiki Południowej Afryki. To właśnie tam znajduje się siedziba firmy. Sklepy home&you w Polsce pojawiły się w rezultacie naturalnej ekspansji marki na globalne rynki. Tu Polska okazała się niezwykle podatnym gruntem, ponieważ nasi obywatele z chęcią chodzą do sklepów oferujących zróżnicowaną ofertę. Tym bardziej że w dobie pandemii na popularności zyskały rozwiązania pozwalające na robienie zakupów w home&you online.

Jak działa home&you sklep online?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nabywać towary dostępne w home&you poprzez zamówienia online. Warto przy tym wskazać, że wśród opcji, jakie oferuje home&you, sklep internetowy nie oznacza konieczności zamawiania produktów bezpośrednio do lokalu z odbiorem i zapłatą na miejscu. W praktyce bowiem z powodzeniem możemy złożyć zamówienie na wybrane produkty, które zostaną dostarczone bezpośrednio do domu lub do najbliższego paczkomatu. Tu obowiązują określone zasady związane m.in. z tym, jakie mogą być maksymalne gabaryty (rozmiar i waga) paczki umieszczonej w paczkomacie. Na szczęście już podczas składania zamówienia zostaniemy poinformowani o tym, że nasze zamówienie przekracza limity, tym samym możliwość wybrania paczkomatu zostanie zablokowana. Możliwa będzie wysyłka kurierem, a także wciąż będzie dostępny w home&you odbiór w sklepie, jeśli takie jest życzenie klienta. W takim przypadku płatność jest możliwa zarówno przy złożeniu zamówienia, jak i podczas jego odbierania.

Home&you sklep internetowy – kontakt

Klienci bez wątpienia cenią sobie te marki, które nie uciekają przed kontaktem z konsumentem. Jest to kluczowe, jeśli firma chce zbudować zaufanie klientów, którzy będą mieli pewność, że ich wątpliwości zostaną szybko rozwiane, pytania znajdą odpowiedzi, a pomoc zostanie udzielona jak najszybciej. W home&you kontakt jest opisany na stronie internetowej. Klienci mają do wyboru kilka zróżnicowanych opcji. Wśród nich jest oczywiście kontakt telefoniczny. Ten jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Jednocześnie można wysłać wiadomość mailową na adres [email protected]. Oprócz tego możemy napisać szybką wiadomość przez specjalny formularz kontaktowy umieszczony na stronie sieci. Jest to tak zwany chatbot home&you. 

Marka home&you w zakładce kontakt umieściła również link do FAQ, ponieważ wiele problemów może dotyczyć jedynie pozornie trudnych sytuacji, a taka sekcja może sprawnie wyjaśnić sytuację. W zakładce tej też można znaleźć adresy portali społecznościowych home&you. Są to:

 • Facebook – @homenadyouofficial
 • Instagram – @homeandyou_official

Dlaczego jest to tak istotne? W ten sposób jest możliwe budowanie relacji z klientami, co sprzyja zachęcaniu do robienia zakupów, informowaniu o najnowszych ofertach, a także pozwala na ocieplenie wizerunku marki.

Jakie opinie ma sklep home&you?

Myśląc o robieniu zakupów w tym sklepie, warto spojrzeć na opinie znajdujące się na rozmaitych portalach internetowych. Dzięki temu możemy zyskać ogląd na to, jak działa zarówno konkretny sklep w pobliżu, jak i cała sieć. Warto przy tym brać pod uwagę fakt, że nie każdy wpis jest miarodajny i czasem wystarczy pojedyncza sytuacja, aby markę ocenić nad wyraz dobrze lub źle. Praktyka przy tym pokazuje, że częściej pod wpływem emocji pojawiają się jednak te negatywne komentarze. Nie inaczej jest w przypadku home&you. Opinie możemy znaleźć np. na opineo, w google i na innych tego typu portalach. Warto zaznaczyć, że sami właściciele danej marki nie mają możliwości, aby usunąć konkretną opinię. Jeśli więc sklep zostanie negatywnie oceniony, konieczne będzie przełknięcie tej gorzkiej pigułki. Każda opinia jest więc tym bardziej traktowana jako okazja do naprawy tego, z czym mogą być problemy. 

Jeśli przyjrzymy się dokładnym uwagom na temat marki, przekonamy się, że znaczna część, jeśli nie większość komentarzy dotyczy konkretnie zamawiania produktów poprzez Internet i jakości dostarczania przesyłki. Wyraźnie widać, że w znacznej mierze wiele zależy od jakości wykonania zamówienia przez konkretnego kuriera lub dostawcę.

Produkty oferowane w home&you

Początkowo marka home&you była skoncentrowana głównie na sprzedaży produktów dotyczących większego asortymentu do domu. Co przede wszystkim było dostępne w home&you? Meble stanowiły podstawę sprzedaży, choć od początku można było znaleźć również mniejsze elementy domowego wyposażenia. Szybko okazało się, że również na nie jest duży popyt i wpływają one na zyski firmy. 

Co więc można znaleźć w ofercie home&you? Produkty, jakie sprzedaje sieć, są podzielone na kategorie oraz podkategorie. Są to:

 • Produkty – pod tym ogólnym pojęciem w zasadzie możemy znaleźć podział na produkty, które w różny sposób są również elementem występujących w dalszej kolejności kategorii. Produkty są dzielone tu zarówno poprzez określone pomieszczenia (akcesoria łazienkowe, gotowanie), jak i poprzez rodzaj (tekstylia domowe, meble czy dekoracje ścienne).
 • Sypialnia – znajdziemy tu bardzo ważne produkty do sypialni, które zagwarantują lepszy sen. Są to m.in. oferowane przez sklep home&you narzuty na łóżko. Jest tu także wyróżniona przez sklep home&you pościel. Oprócz tego znajdziemy tu prześcieradła, koce, kołdry i poduszki. Dostępne są też różnego rodzaju poszewki. Warto przy tym zaznaczyć, że podstawowe produkty do sypialni (np. pościel, koce, narzuty i prześcieradła) są już na etapie kategorii strony internetowej podzielone na rozmaite wymiary. Ma to sprzyjać łatwemu poruszaniu się po sklepie.
  • Wśród produktów do sypialni nie zabrakło również dodatków, w tym szlafroków oraz specjalnego obuwia do tego pomieszczenia. Co więcej, w home&you znajdziemy nawet zegary oraz specjalne lampy, firany i zasłony.
 • Salon – również i tu znajdziemy produkty home&you przygotowane konkretnie dla tego pomieszczenia. Część wyróżnień w ramach tej kategorii jest unikalna – zwłaszcza meble np. pufy, krzesła, stoliki nocne, czy stoliki kawowe. Nie brakuje tu jednak produktów, które pasują kategorią również do sypialni. Warto tu wyróżnić oferowane przez sklep home&you lampy (podłogowe, sufitowe i stołowe, a także klosze).
 • Jadalnia – w przypadku możemy tu znaleźć przede wszystkim produkty związane z zastawą stołową. Mogą być to zastawy obiadowe, filiżanki, miski, talerze, a także udostępniane przez sklep home&you kubki. Znajdziemy tu również różnorodne szkła w postaci kieliszków do whisky, szampana oraz wina, eleganckie karafki na alkohole oraz zwykłe szklanki.
 • Kuchnia – każdy z nas chciałby mieć pięknie wyposażoną, elegancką kuchnię. W praktyce bardzo często opiera się to na kupowaniu kolejnych elementów wyposażenia do tego pomieszczenia. W home&you jest dostępny szeroki przekrój wyposażenia do kuchni. Dotyczy to zarówno tekstyliów kuchennych (ścierki, ręczniki, rękawice), jak i rozmaitych pojemników, które nie tylko ułatwiają przygotowywanie posiłków, ale również znakomicie się prezentują.
 • Łazienka – w przypadku produktów do łazienki home&you w ofercie ma oczywiście ręczniki, dywaniki i lusterka. Kluczowe jednak są różnorodne akcesoria łazienkowe, a wśród nich mydelniczki, dozowniki i stojaki, które pełnią istotną funkcję w każdej łazience.
 • Akcesoria – w kategorii akcesoria dostępne są różnego rodzaju gadżety oraz pojemniki i torby, które niekoniecznie muszą być przypisane do konkretnych pomieszczeń. Wciąż jednak są istotne w ułatwianiu naszego życia, co zdaje się być istotne z punktu widzenia marki home&you.

Oprócz tego możemy znaleźć również pojawiające się cyklicznie zmienne kategorie związane z konkretnymi porami roku. Nie bez znaczenia jest również zakładka „kolekcje”, która prezentuje pełne kompozycje połączeń i stylizacji dla konkretnych wnętrz.

Jak robić w home&you zwroty – sklep stacjonarny czy Internet?

Jak wspomniano, większość negatywnych opinii w sieci dotyczy realizacji zamówień online. Niektóre z nich dotyczyły również robienia zwrotów w tym sklepie. Tu bowiem wyróżnia się zarówno dokonanie zwrotu towaru nabytego w sklepie internetowym, jak i tego, który został zakupiony w sklepie stacjonarnym. W obu przypadkach możliwe jest dokonanie zwrotu. Jak to przebiega? 

Zacznijmy od zwrotu towaru kupionego w sklepie stacjonarnym. Jest to oczywiście możliwe, podobnie jak i wymiana, jedynie w tym samym salonie, w którym dany produkt został nabyty. Podstawową zasadą jest to, że konsument może dokonać zwrotu bądź wymiany towaru w terminie 7 dni od dnia, w którym dany towar został zakupiony. Z kolei asortyment przeceniony jest opatrzony krótszym terminem zwrotu, wynoszącym 3 dni. Jednocześnie każda akcja promocyjna ma własny regulamin, który również dokładnie wyszczególnia zasady, jakim podlega wymiana lub zwrot towarów objętych promocją.

W przypadku nabycia towarów w sklepie internetowym klient może odstąpić od umowy w terminie 14 dni od daty otrzymania towarów. Co do zasady jest to związane z ogólnymi przepisami obowiązującymi w Polsce. W takim celu zamówienie z odpowiednim oświadczeniem należy odesłać na adres home&you:

BBK S.A. Sklep online home&you
ul. Bysewska 42
80-298 Gdańsk
bramy nr 18-20
z dopiskiem: ZWROT ZAMÓWIENIA

Dokonanie zwrotu jest wykonywane na własny koszt i nie można wysłać przesyłki za pobraniem. Co więcej, produkt kupiony online możemy zwrócić wyłącznie do magazynu, nie da się więc udać z nim do sklepu stacjonarnego home&you.

Promocje w sklepie home&you

W tym miejscu warto wspomnieć o znaczeniu, jakie mają gazetki promocyjne zwłaszcza w przypadku sklepów opierających się na zróżnicowanej ofercie sprzedażowej. O ile np. gazetka Black Red White przedstawia głównie produkty z kategorii meble, inaczej wygląda sprawa gazetek sklepów sprzedających szeroko rozumiany asortyment do domu. 

Sklepy podobne do Home&You

Marka home&you stara się przedstawiać unikalną, interesującą ofertę wyróżniającą się przede wszystkim szerokim przekrojem dostępnych produktów z różnorodnych kategorii zakupowych. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyna tego typu marka. Sklepy podobne do home&you, działające w Polsce to m.in. Dekoria. Teoretycznie konkurencją jest również sklep Agata Meble, ponieważ z założenia home&you jest siecią oferującą właśnie meble. W Polsce jednak marka ta wykroczyła dalece poza tylko ten asortyment, oferując w sprzedaży produkty podobne do tych, jakie można znaleźć np. w Pepco. Jednak sklep wszystko dla domu home&you wyraźnie stawia na bardziej unikalną i jednocześnie szerszą ofertę. Tym samym warto zapoznać się z produktami dostępnymi w sklepach pod tym szyldem. Dzięki rozwiniętej stronie internetowej z powodzeniem możemy porównać sprzedawane towary z produktami innych, podobnych sklepów.

5/5 - (1 oddanych ocen)