jula sklepKażdy klient chce robić zakupy w sprawdzonym, wysokim jakościowo sklepie, który będzie w pełni odpowiadać jego potrzebom. Udane robienie zakupów nie dotyczy wyłącznie typowych sklepów spożywczych. Istotne są również wszelkiego rodzaju asortymenty meblarskie gwarantujące udane spędzanie czasu nie tylko w domu, ale i poza nim. Dlatego też z pewnością warto spojrzeć na markę Jula.

Co wyróżnia sklep Jula?

Marka Jula AB oryginalnie pochodzi ze Szwecji. Jako rodzinne przedsiębiorstwo została założona w Skarze w Szwecji. Po latach działania Jula sklepy ma rozsiane nie tylko w Szwecji i Norwegii, ale również i w Polsce. Marka ta wyraźnie dba o dostarczanie w komunikatach prasowych informacji o rozwijaniu się firmy w naszym kraju. Dlatego też możemy znaleźć informacje o nowych rozwiązaniach realizowanych w ramach działalności sklepowej tej marki. Wśród rozwiązań warto wyróżnić nie tylko outlet, ale również opcję Drive-In w sklepach działających pod szyldem Jula.

Jak działa sklep Jula w naszym kraju?

Sieć na teren naszego kraju weszła jesienią 2011 roku. Analizując to, jak rozwijają się sklepy Jula w Polsce, nie sposób nie dostrzec, że praktycznie każdego roku ma miejsce otwarcie co najmniej jednego nowego punktu. W niektórych latach odnotowuje się otwarcie nawet kilku placówek Jula. Marki z tym szyldem można z powodzeniem szukać już w kilkunastu miastach w Polsce. Ostatni dotąd multimarket Jula został otworzony 7 kwietnia w Lublinie. Był to 18. Market tej sieci. Na multi marketach jednak nie kończy się działalność Jula. Sklep znajduje swoje przedłużenie m.in. w sprzedaży internetowej, a także we wprowadzaniu na rynek Polski outletu (pierwszy pojawił się w październiku 2021 roku).

Sklep Jula – lokalizacje

Jak zostało już to zaznaczone Jula ma już osiemnaście multimarketów w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski.

Znajdują się one łącznie w 16 miastach:

 • Bielsko-Biała – w Centrum Handlowym Sarni Stok;
 • Bydgoszcz – w Parku Handlowym Batory;
 • Gdańsk – w Morskim Parku Handlowym;
 • Gliwice – w Centrum Handlowym Europa Centralna;
 • Kielce – w Galerii Echo Kielce;
 • Kraków – w Centrum Handlowym Krokus;
 • Lublin – w Parku Handlowym STOP SHOP;
 • Łódź – w Centrum Teresy 100;
 • Nowy Sącz – w Centrum Handlowym Gołąbkowice;
 • Poznań – w HOMEPARK Franowo;
 • Słupsk – w Centrum Handlowym Jantar;
 • Szczecin – dwa punkty: 1) w Parku Handlowym Mieszka; 2) w MMG Center Szczecin;
 • Warszawa – dwa Punkty: 1) w HOMEPARK Janki; 2) w HOMEPARK Targówek.

Jak widać, zdecydowana większość punktów jest osadzona w większych miastach (choć są od tego wyjątki). Jednak nie tylko na sklepach stacjonarnych opiera się działalność sklepu Jula. Godziny otwarcia zazwyczaj są uzależnione od tego, w jakim mieście i punkcie znajduje się multimarket. Z kolei w Internecie możemy przeglądać zasoby sklepu niezależnie od godzin otwarcia punktów stacjonarnych.

Jula sklep online – jak z niego korzystać?

Dlaczego w ogóle warto spojrzeć na Jula sklep internetowy? Przede wszystkim, że to poprzez zamawianie w Internecie narzędzi, maszyn i różnego rodzaju innych produktów możemy mieć do nich dostęp nawet wtedy, gdy najbliższy sklep jest wiele kilometrów od nas. Jula online działa w sposób intuicyjny, jednak z racji tego, że nie jest to sklep spożywczy, firma przygotowała specjalny poradnik dotyczący tego, jak krok po kroku zrealizować zakupy w sklepie. Są tu również opisane poszczególne opcje dostępne w sklepie. Podstawą opisu jest jednak zaznaczanie zasady wyboru dostawy i metody płatności, a także informacja o możliwości wystawienia Faktury VAT. W przypadku zamawiania przez Internet z dostawą do domu dodatkowa opłata wynosi 9,90 zł. Jeśli paczkę zamówimy do multimarketu, przesyłka będzie darmowa.

Sklep Jula – kontakt

W ramach organizowania klientom szansy na kontakt z siecią Jula udostępnia możliwość tego typu m.in. poprzez swoją stronę internetową. Do skutecznej komunikacji Jula wymaga wyłącznie adresu e-mail,  podania imienia, a także treści wiadomości. Jeśli jesteśmy klientami, możemy podać numer wyrobionej nam karty. Możliwe jest również telefoniczne skontaktowanie się z marką. Kontakt telefoniczny jest dostępny pod numerem 22 338 88 88. Warto przy tym zaznaczyć, że funkcjonują różnorodne działy, z których nie wszystkie działają w tych samych godzinach. Jednocześnie wszystkie działy są nieczynne w niedzielę. A jak z pozostałymi dniami? 

Oto godziny, w których można się kontaktować:

Informacja o sklepach i ofercie Jula

Poniedziałek–piątek: 08:00–19:00
Sobota: 09:00–17:00

Obsługa JulaClub i JulaPro

Poniedziałek–piątek: 08:00–17:00
Sobota: nieczynne

Wsparcie techniczne

Poniedziałek–piątek 08:00–17:00
Sobota: nieczynne

Obsługa reklamacji

Poniedziałek–piątek 08:00–17:00
Sobota: nieczynne

Można również nadawać wiadomości pocztowe. Wystarczy je adresować na następujący adres:

Jula Poland Sp. z o.o.
ul. Malborska 49
03-286 Warszawa

Opinie o sklepie Jula

Wśród dostępnych sposobów na określenie tego, czy warto robić zakupy w sklepie, jest spojrzenie na oceny, jakie marce wystawiają klienci. Jak to jest w przypadku marki Jula? Opinie o tym sklepie są dostępne na różnych portalach, jednak na wielu z nich są to pojedyncze oceny, co nie daje realnego obrazu sytuacji. Najlepiej jest spojrzeć na opinie Google poszczególnych sklepów, np. sklepu w Bydgoszczy. Ten punkt zlokalizowany w Parku Handlowym Batory ma w Google ponad 1300 opinii. Na ich bazie została mu wystawiona ocena 4,5/5. W przypadku wątpliwości można zapoznać się z tekstowymi opiniami, których nie brakuje. Dzięki temu każdy potencjalny klient sam może wyrobić sobie zdanie, czy udać się do sklepu. Jeśli podejmie tego typu decyzję, będzie mógł samodzielnie zrewidować, czy aktualna ocena jest odpowiednia. Następnie może samodzielnie ocenić markę, co jest niezwykle istotnym działaniem ze strony każdego świadomego konsumenta.

Jakie produkty są w ofercie sklepu Jula?

W tym miejscu warto spojrzeć na kluczową kwestię związaną ze sklepem Jula. Produkty, jakie są sprzedawane przez sieć multimarketów to najważniejsza, z punktu widzenia klienta kwestia. Tych jest tu wiele. Wśród sprzedawanych towarów w Jula meble mają istotne znaczenie, jednak nie są jedynymi wartymi uwagi produktami.

W sklepie można wyróżnić przede wszystkim osiem kluczowych kategorii produktów:

 • Narzędzi i maszyny;
 • Artykuły budowlane i farby;
 • Elektryka i oświetlenie;
 • Odzież i artykuły BHP;
 • Ogród;
 • Wypoczynek;
 • Motoryzacja;
 • Gospodarstwo domowe.

Co znajduje się w każdej z nich?

Narzędzi i maszyny

Tu znajdziemy rozmaite narzędzia ręczne, urządzenia pneumatyczne i maszyny dostępne w sklepie Jula. Kompresory należą do nich, podobnie jak i inne znakomite produkty.

Artykuły budowlane i farby

Ta sekcja jest przygotowana z myślą o wszystkich osobach, które planują przeprowadzić remont lub też coś przewieźć, lub zbudować. Wśród produktów znajdujących się w tej sekcji znajdziemy zarówno farby oraz gwoździe, jak i np. wózek transportowy. Jula dzięki temu

Elektryka i oświetlenie

Miłośnicy dbania o znakomite oświetlenie z pewnością zainteresują się tym właśnie działem. To właśnie tu znajdziemy wszelkiego rodzaju żarówki oraz produkty niezbędne przy układaniu instalacji elektrycznej. W podkategoriach znajdziemy również osobno oświetlenie wewnętrzne, zewnętrzne oraz techniczne.

Odzież i artykuły BHP

Dbałość o bezpieczeństwo jest kluczowa zwłaszcza przy wszelkiego rodzaju pracach remontowych. To właśnie podczas pracy budowlanej (nawet tej pozornie drobnej) warto mieć porządną, wytrzymałą odzież roboczą. Co znajdziemy w Jula? Spodnie robocze należą do podstawy odzieży BHP. Ta dzieli się zarówno na męską, jak i damską. Z powodzeniem znajdziemy idealnie sprawdzające w Jula buty robocze.

Ogród

W sekcji ogrodowej z pewnością odnajdą się miłośnicy nie tylko wypoczynku przy grillu, ale i wszyscy ci, którzy liczą na piękne urządzenie ogrodu, w którym można będzie oddać się błogiemu wypoczynkowi. Dlatego też znajdziemy tu najlepsze w sklepie Jula meble ogrodowe. Co wchodzi w ich wyjątkowy skład? Co jest szczególnie eksponowane przez markę Jula? Leżaki z pewnością należą do tego typu mebli ogrodowych. W markecie znajdziemy jednak również inne niezbędne produkty do ogrodu, które spodobają się proekologicznym miłośnikom kwiatów. Można tu nabyć zbiorniki na deszczówkę. Jula w ten sposób gwarantuje oszczędne, przyjazne przyrodzie pozyskiwanie wody np. do podlewania kwiatów podczas upałów.

Wypoczynek

W tej sekcji znajdziemy niezwykle szeroki wybór produktów gwarantujących zarówno wypoczynek stacjonarny, jak i aktywny. Przykładem mogą być m.in. przydomowe baseny. Jeśli jednak preferujemy wyjazdy nad wodę, z powodzeniem znajdziemy tu interesujące łodzie. Podobnie jest z rowerami, czy też aktywnym wypoczynkiem na kempingu. Z zasady marka Jula stara się dostarczyć tu klientom szereg możliwości nabycia produktów umożliwiających aktywną rekreację.

Motoryzacja

Jako multimarket Jula przygotowała również kategorię produktów przeznaczonych do konserwacji i czyszczenia samochodu. W ramach tej sekcji możemy nabyć zarówno rozmaite akcesoria samochodowe oraz garażowe, jak i produkty służące bezpośrednio do pielęgnacji samochodu. Dzięki tak skomponowanej ofercie każdy z nas może zadbać nie tylko o samochód, ale również i o porządek w samochodzie.

Gospodarstwo domowe

Ostatnią kategorią jest gospodarstwo domowe. W niej znajdziemy liczne artykuły kuchenne (w tym garnki oraz inne urządzenia kuchenne), przydatne w każdym gospodarstwie domowym. Są tu uwzględnione również dekoracje, a także produkty ochronne np. przeciwpożarowe. 

Promocje w Jula

Nie ma wątpliwości, że gazetki promocyjne są doskonałym sposobem na to, aby przyciągnąć uwagę klientów. Widać to m.in. po sklepach konkurencyjnych dla marki Jula, czyli takich, które również zajmują się sprzedażą mebli. Przykładem może być Gazetka Black Red White, a także broszury innych tego typu sklepów. Marki te doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest zapewnienie zarówno stałym klientom, jak i potencjalnym nowym nabywcom informacji o aktualnych ofertach i promocjach. Gazetka tego sklepu jest znakomitym przykładem tego, że również ta sieć multimarketów zdaje sobie z tego sprawę. W stale aktualizowanych numerach, które zwykle obowiązują kilka tygodni (czasem cały miesiąc), możemy dowiedzieć się, co aktualnie warto nabyć w sklepach tej marki, jeśli jesteśmy zainteresowani usprawnieniem swojego domowego asortymentu. W przypadku najnowszej gazetki Jula można dowiedzieć się np. o produktach z licznych kategorii, które są w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Zwroty i reklamacje w sklepie Jula

Tak jak w każdym sklepie, również i tutaj możemy dokonać zwrotu zakupionego towaru. Na jakiej zasadzie to polega? Jak wyglądają w Jula zwroty? Sklep stacjonarny, dowolny z dostępnych w Polsce, może być miejscem, w którym dokonamy takiego działania. Niezależnie od tego, czy kupujemy towar stacjonarnie, czy przez Internet, mamy na to 60 dni od daty zakupu. Zwrotowi również podlegają produkty, które można oddać w ramach gwarancji (doszło do uszkodzenia uwzględnianego przez umowę gwarancyjną). Podobnie możemy postawić na reklamację zakupionego produktu. Jest to możliwe, jeśli zdecydujemy się na udanie do dowolnego multimarketu na terenie kraju. Gwarancja wymaga również okazania dowodu zakupu. Aby zareklamować produkt (również ten zakupiony poprzez Allegro) w Jula, możemy także:

 • Zgłosić reklamację poprzez wykorzystanie formularza kontaktowego;
 • Skorzystać z gotowych formularzy zwrotów i reklamacji;
 • Dołączyć zdjęcia uszkodzonego produktu/zdjęcia opakowania transportowego (jeśli to możliwe).

W odpowiednim czasie pracownik zajmujący się rozpatrzeniem reklamacji zwróci się do klienta, aby poinformować o możliwych krokach.

JulaPro – program lojalnościowy

Podobnie jak wiele innych sklepów, również marka Jula postawiła na wprowadzenie programu lojalnościowego. W tym przypadku jest to JulaPro i program ten nie jest przeznaczony dla klientów indywidualnych, ale dla firm. Jest to rozwiązanie przygotowane z myślą o klientach biznesowych, które działa we wszystkich krajach, w których obecna jest Jula. W ramach programu klienci otrzymują specjalistyczne produkty, a także dostają wyjątkowe, comiesięczne zakupy. Co więcej, podczas zakupów w multimarkecie klienci ci otrzymują dodatkowy rabat wynoszący 3%. Wśród korzyści JulaPro można wymienić:

 • Proste zarządzanie zakupami z jednego konta;
 • Prosty system rabatowy, który działa zarówno w marketach stacjonarnych, jak i na stronie internetowej sklepu;
 • Produkty dla specjalistów, które znakomicie usprawniają proces pracy, sprawiając, że ta staje się nie tylko efektywna, ale również bezpieczna;
 • Profesjonalną obsługę – dzięki doradcom możliwe jest maksymalne wyciągnięcie profitów z przemyślanych, udanych zakupów;
 • Proste zakupy – na koncie JulaPro klienci mogą stworzyć listę zakupową. Mogą również dodawać nowych użytkowników.

Sklepy podobne do Jula

Polski rynek meblarski z pewnością nie cierpi na braki sklepów i marketów zainteresowanych sprzedażą wysokiej jakości produktów. Wymienić tu można m.in. wspomniany wcześniej Black Red White, czy też Home&you. Do tych sklepów dochodzi również Agata Meble, a także sklep Internetowy Cersanit.

5/5 - (1 oddanych ocen)