mlekovita śmietanaPraktycznie w każdym polskim domu można znaleźć taki produkt, jak śmietana. Mlekovita to firma z wieloletnim doświadczeniem, która dostarcza na rynek najlepszej jakości produkty mleczne. Naturalne składniki, doskonała konsystencja oraz aromat – to główne cechy, jakimi wyróżnia się śmietana 36 Mlekovita i inne, podobne wyroby. Sprawdź, gdzie możesz je kupić i w jakich cenach są dostępne.

Gdzie kupić śmietanę Mlekovita?

W Polsce działa wiele sklepów spożywczych, a także ogromnych sieci supermarketów, które również proponują wyroby marki Mlekovita. Warto jednak dodać, że ceny śmietany mogą różnić się w poszczególnych sklepach, co wynika głównie z marży dostawcy oraz tej narzuconej przez konkretny sklep. Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje śmietana 30 Mlekovita i inne produkty z tej serii? W poniższej tabeli przedstawiamy średnie ceny śmietany w popularnych sklepach na terenie Polski.

Sklep Cena
Auchan od 4,48 zł
Carrefour od 2,99 zł
Frisco od 4,39 zł
Barbora od 4,19 zł

*Podane ceny w tabeli są na dzień 20.02.2023

Śmietana Mlekovita 36% to nie jedyny produkt, jakiego ceny warto przeanalizować przed zakupami spożywczymi. Różnice pomiędzy poszczególnymi marketami mogą wynieść do kilkudziesięciu groszy. Oznacza to, że podczas robienia sporych zakupów możesz zaoszczędzić nawet sporo środków z domowego budżetu przeznaczonego na zakupy spożywcze. 

Śmietana Mlekovita – wartości odżywcze i kalorie

W przypadku produktów Mlekovita śmietanka 36% jest doskonałym wyborem głównie ze względu na rozsądną cenę zakupu oraz skład. W opakowaniu śmietany zawarte są takie składniki, jak: śmietanka, kultury bakterii mlekowych i to wszystko. Produkt nie zawiera w sobie żadnych konserwantów, ulepszaczy chemicznych oraz barwników. 

To świetne źródło naturalnego białka, kwasów nasyconych oraz innych niezbędnych składników odżywczych. Co więcej, sól obecna w składzie wynika tylko z faktu, obecności sodu będącego naturalnym składnikiem wyrobów mlecznych.

Wartość odżywcza w 100 g

Wartość energetyczna 135 kcal
Białko 2,8 g
Tłuszcz 12 g
Węglowodany (w tym cukry) 4,0 g (4,0 g)
Sól 0,10 g

Zarówno śmietana 18 Mlekovita, jak i śmietanka 36 Mlekovita sprawdzają się w gospodarstwach domowych jako dodatek do dań obiadowych, deserów, a nawet do wypieków, np. piernika. 

Biorąc pod uwagę naturalny skład i brak jakichkolwiek ulepszaczy chemicznych, można założyć, że wyroby marki Mlekovita (śmietanka 30% lub inne) są w  pełni bezpieczne dla każdego człowieka – zarówno dorosłego, jak i dziecka.

Zalety spożywania śmietany Mlekovita

Czy są jakiekolwiek zalety spożywania śmietany od Mlekovity? Oczywiście, że tak! Wystarczy przyjrzeć się temu, jaki jest skład produktu oraz ceny opakowań dostępnych w sklepach. Najistotniejsze zalety spożywania wyrobów takich, jak śmietanka 30 Mlekovita i podobnych to:

 • idealny smak,
 • nienaganna, gęsta konsystencja,
 • doskonałe źródło białka, witamin i minerałów,
 • wiele możliwych zastosowań,
 • jasnokremowa barwa.

Śmietana Mlekovita – rodzaje i smaki

Zastanawiasz się nad tym, jaki rodzaj i smak śmietanki wybrać dla siebie? Jeśli chodzi o produkty marki Mlekovita, wyróżniamy takie, jak:

 • śmietanka klasyczna 12%,
 • śmietana termizowana 18% w tubie,
 • śmietana kuchmistrza 18%,
 • śmietana bez laktozy 18%,
 • śmietana polska naturalna 18%,
 • śmietana kuchmistrza 22%,
 • i wiele innych odmian.

Tak duża różnorodność sprawia, że praktycznie każdy jest w stanie znaleźć produkt spełniający najśmielsze oczekiwania – pod względem smaku, konsystencji, zawartości tłuszczu/białka oraz wielkości opakowania. Standardowe opakowanie to 200 i 400 g, przynajmniej jeśli chodzi o produkt: śmietana Mlekovita 36. Cena takiego produktu to zaledwie kilka złotych. Pozostałe rodzaje śmietanki są też dostępne w opakowaniach 1 kg, które świetnie sprawdzają się w przypadku wypieków, a także jako uzupełnienie zaplecza restauracji.

Jak wykorzystać śmietanę Mlekovita?

Jeśli już kupisz opakowanie wyjątkowo pysznej, aromatycznej i gęstej śmietanki od Mlekovity, możesz wykorzystać ją na naprawdę wiele sposobów. To doskonały dodatek do wypieków, dań obiadowych, a nawet kolacji na słodko i słono. Co więcej, gęstą i tłustą śmietankę możesz wykorzystać jako dodatek do zabielania zup i sosów. Nieco mniej kaloryczna i słodsza śmietanka będzie lepsza do deserów i koktajlu.

Cenisz sobie doskonały smak, skład bez chemicznych ulepszaczy oraz rozsądną cenę produktu adekwatną do jego jakości? W takim razie śmietana Mlekovita powinna spełnić wszelkie Twoje oczekiwania. Wybierz się na zakupy i zabierz do swojego domu śmietanę od zakładów mleczarskich Mlekovita.

Pozostałe produkty z Mlekovity

Skyr Mlekovita

skyr mlekovita

Masło Mlekovita

masło mlekovita

Mleko wypasione Mlekovita

mleko wypasione

Ser Favita Mlekovita

Ser Favita Mlekovita

Serek wiejski Mlekovita

serek wiejski melkovita

Serek Fromage Mlekovita

serek Fromage Mlekovita

Ser Sokół Mlekovita

Ser Sokół Mlekovita

Serek Wypasiony Mlekovita

serek Wypasiony Mlekovita

Serek homogenizowany Mlekovita

serek homogenizowany Mlekovita

Jogurt polski Mlekovita

jogurt Polski Mlekovita

Jogurt Dar Pure Mlekovita

jogurt Dar Pure Mlekovita

Kajmak Mlekovita

kajmak Mlekovita

Javor Mlekovita

javor mlekovita

Twaróg Mlekovita

twaróg mlekovita

Mozzarella Mlekovita

mozzarella Mlekovita

Kefir Mlekovita

kefir Mlekovita

Maślanka Mlekovita

Maślanka Mlekovita
5/5 - (1 oddanych ocen)