owoce ekologiczneWe współczesnych czasach coraz trudniej jest nam dostać w sklepach spożywczych dobrej jakości żywność. Nierzadko przemierzamy wiele kilometrów do konkretnego punktu sieci ekologicznej, aby móc zakupić produkty pełnowartościowe, które w naszych dietach mogą przynieść wiele korzyści. Zdarza się także, że poświęcamy wiele godzin na poszukiwania sklepów online umożliwiających zakupy z dowozem, które posiadają w ofercie ekologiczne owoce czy warzywa. Jednak jak się okazuje, owoce suszone bio, czy też warzywa eko, możemy znaleźć w wielu marketach zlokalizowanych na terenie całej Polski. Wystarczy zapoznać się z poradnikiem, w którym bez problemu dowiemy się, gdzie kupić ekologiczne owoce wrocław i inne produkty pochodzące z wiarygodnych upraw.

Carrefour
Darmowa dostawaod 120 zł
Dostawa MIASTA
Cena za dostawęod 19,90 zł*
Ocena5/5
Frisco
Darmowa dostawa TAK (kod rabatowy)
Dostawa codziennie
Cena za dostawęod 10 zł*
Ocena5/5
Auchan
Darmowa dostawaTak (kod rabatowy)
Dostawa MIASTA
Cena za dostawęod 19,90 zł*
Ocena5/5
Barbora
Darmowa dostawaod 100 zł
Dostawa MIASTA
Cena za dostawę0 zł
Ocena4/5
BioGo
Darmowa dostawaod 250 zł
Dostawa codziennie
Cena za dostawęod 7,90 zł*
Ocena4/5
deli2
Darmowa dostawaod 250 zł
Dostawa codziennie
Cena za dostawęod 9,90 zł*
Ocena4/5
Allegro
Darmowa dostawaod 40 zł
Dostawa codziennie
Cena za dostawęod 0 zł*
Ocena5/5
* Cena uzależniona jest od dnia i godziny dostawy

Czy warto kupować owoce ekologiczne?

Większość konsumentów przyjmuje, że ekologiczne owoce niczym nie różnią się od tych powszechnie dostępnych w popularnych sklepach. Warto jednak wiedzieć, że warzywa ekologiczne i owoce bio posiadają o wiele więcej wartości odżywczych, witamin i mikroelementów niż klasyczne, które uprawiane są często w sposób nieodpowiedni. Przede wszystkim warto poruszyć tutaj kwestię stosowania sztucznych nawozów i chemicznych substancji, które pozytywnie wpływają na szybszy wzrost roślin, jednak mogą powodować wiele nieprzyjemnych skutków dla naszego zdrowia. Spożywając regularnie produkty uprawiane z zastosowaniem sztucznych składników, możemy obniżyć nasze samopoczucie i spotkać się z takimi dolegliwościami jak ból głowy, problemy z żołądkiem, pogorszenie stanu skóry, włosów i paznokci, ból brzucha i wiele innych. W opozycji do klasycznych owoców, które kupujemy niemalże w każdym punkcie, stoją rośliny bio. Różnią się one od wcześniej wspomnianych głównie tym, że nie są produkowane na szeroką skalę, a głównym zamierzeniem rolników nie jest konsumpcjonizm. Ich uprawa jest całkowicie zgodna z normami zdrowotnymi, dlatego jadając tego typu produkty możemy mieć pewność, że przyniosą nam one wyłącznie pozytywne właściwości. Dodatkowo, kupując warzywa i ekologiczne owoce warszawa, nie musimy obawiać się wyboru roślin modyfikowanych genetycznie. 

W jakim sklepie dostaniemy owoce eko Kraków?

Podstawowym pytaniem, które pada w sytuacji, gdy decydujemy się na zmianę stylu żywienia, jest kwestia, gdzie znajdziemy wysokiej jakości owoce z ekologicznych rolnictw. Ku zdziwieniu większości, takie produkty możemy zakupić nawet w popularnych sieciach, które zajmują podium w rankingu sklepów spożywczych z dostawą. Oczywiście możemy sięgnąć po nie także w stacjonarnych punktach, co jest szczególnie cenione przez osoby, które wolą przed zakupem zobaczyć, jak wygląda asortyment. Jeśli szukamy takich produktów jak warzywa czy ekologiczne owoce kraków, Intermarche gazetka może znacznie pomóc nam w wyborze. Znajdziemy w niej nie tylko informacje o aktualnie dostępnej ofercie produktów bio, ale również liczne promocje, rabaty oraz szczegóły dotyczące kraju pochodzenia żywności. Dzięki temu możemy zakupić produkty uprawiane przez polskich dostawców, wspierając jednocześnie krajową gospodarkę. Jeśli interesuje nas zdrowa żywność sklep internetowy będzie świetnym rozwiązaniem, które znacznie ułatwi nam wybór ulubionego pożywienia bio. 

Ekologiczne owoce Śląsk

Mieszkając na śląsku również nie będziemy mieli problemu z zakupem ekologicznych owoców czy warzyw. Niezależnie od naszej lokalizacji, w każdym śląskim mieście znajdziemy markety oferujące produkty bio opatrzone specjalnych certyfikatem. Przykładowo Lidl owoce ekologiczne proponuje w odpowiednio wyznaczonym miejscu, nazywanym ryneczkiem Lidla. Znajdziemy na nim także warzywa eko. Tego typu produkty są najchętniej kupowane przez rodziny, którym zależy na nauczeniu dzieci lepszych nawyków żywieniowych oraz zbudowanie odpowiedniego fundamentu zdrowotnego. 

Owoce ekologiczne — najważniejsze korzyści 

— Zawierają mniejszą ilość pestycydów

— W ich składzie nie znajdziemy metali ciężkich (o połowę mniej rakotwórczego kadmu)

— Do ich uprawy nie stosuje się chemicznych środków przyspieszających wzrost roślin

— Zawierają więcej witamin i minerałów niż produkty konwencjonalne

— Są uprawiane zgodnie z prawami natury

— Mają niższe stężenie azotu, azotynu i azotanu

Jak sprawdzić czy owoce są ekologiczne?

Wielu konsumentów obawia się, że wybierając produkty nazywane ekologicznymi, narazi się na oszustwo ze strony producentów. Istnieje jednak sposób, który pozwoli nam rozpoznać, czy takie owoce i warzywa na sklepowych półkach rzeczywiście są uprawiane w sposób ekologiczny. Podstawową kwestią, na jaką musimy zwrócić uwagę, jest oczywiście opakowanie. Jeśli na etykiecie znajduje się unijne logo produkcji ekologicznej oraz numer jednostki certyfikującej, zyskujemy pewność, że wybieramy zdrową żywność. Na opakowaniu powinien znajdować się znak przedstawiający liść w kolorze zielonym, białym lub niebieskim. Problem powstaje jednak, jeśli warzywa czy owoce eko nie posiadają opakowań, a są sprzedawane na wagę. Co w takiej sytuacji? Sklepy oferujące żywność ekologiczną, udostępniają klientom certyfikat z wykazem produktów bio oraz jednostką certyfikującą.

5/5 - (2 oddanych ocen)