gdzie kupić ekologiczne warzywaKażdemu z nas zależy na zachowaniu jak najlepszego stanu zdrowia, dobrego samopoczucia i świetnej kondycji fizycznej. Z powodu coraz większej świadomości, liczba osób chcących zadbać o własne zdrowie, stale wzrasta. Aby czuć się lepiej i wyglądać atrakcyjnie, zmieniamy swój tryb życia, wprowadzając zdrowszą dietę i wprowadzając do codzienności aktywność fizyczną. Jeśli chodzi o żywienie, jest ono jednym z elementów tworzących fundament zdrowia, dlatego też to właśnie na nie musimy zwracać szczególną uwagę.

Ekologiczne warzywa i owoce ekologiczne powinny być podstawą naszej codziennej diety, zwłaszcza że te dostępne w powszechnych sklepach nie zawsze pochodzą z lokalnych upraw BIO. Sprawdźmy, gdzie są dostępne ekologiczne warzywa z dostawą do domu lub bio warzywa w sklepach stacjonarnych. 

Gdzie kupić ekologiczne warzywa?

Carrefour
Darmowa dostawaod 120 zł
Dostawa MIASTA
Cena za dostawęod 19,90 zł*
Ocena5/5
Frisco
Darmowa dostawa TAK (kod rabatowy)
Dostawa codziennie
Cena za dostawęod 10 zł*
Ocena5/5
Auchan
Darmowa dostawaTak (kod rabatowy)
Dostawa MIASTA
Cena za dostawęod 19,90 zł*
Ocena5/5
Barbora
Darmowa dostawaod 100 zł
Dostawa MIASTA
Cena za dostawę0 zł
Ocena4/5
BioGo
Darmowa dostawaod 250 zł
Dostawa codziennie
Cena za dostawęod 7,90 zł*
Ocena4/5
deli2
Darmowa dostawaod 250 zł
Dostawa codziennie
Cena za dostawęod 9,90 zł*
Ocena4/5
Allegro
Darmowa dostawaod 40 zł
Dostawa codziennie
Cena za dostawęod 0 zł*
Ocena5/5
* Cena uzależniona jest od dnia i godziny dostawy

Niektóre osoby nadal błędnie sądzą, że ogólnodostępne produkty we wszystkich sklepach są pełnowartościowe, zdrowe i ekologiczne. Niestety nawet warzywa i owoce mogą być obecnie uprawiane w sposób niezgodny z standardami zdrowotnymi, np. Gdy rolnicy stosują do ich szybszego wzrostu sztuczne nawozy i chemiczne substancje, które mogą powodować przykre skutki, widoczne np. w naszym samopoczuciu. Dlatego też, jeśli spożywamy na co dzień tego typu produkty, powinniśmy szczególnie uważać na kwestię ich uprawy i pochodzenia. Problem powstaje jednak, gdy nie wiemy, czy warzywa ekologiczne w danym sklepie były uprawiane w naturalny sposób. Jak możemy to sprawdzić? Właśnie w tym celu powstał ten poradnik, dzięki któremu dowiemy się, czy konkretne sklepy spożywcze oferują odpowiedniej jakości produkty, które chcemy spożywać z pełnym bezpieczeństwem. 

Warzywa bio Lidl

Jednym z popularnych sieci znajdujących się na podium rankingu sklepów ze zdrową żywnością jest Lidl. To właśnie w tym markecie znajdziemy najwyższej jakości ekologiczne warzywa i owoce, które uprawiane są przez wiarygodne polskie gospodarstwa. Kupując produkty oferowane przez ryneczek lidla, nie tylko zyskujemy pewność, że żywność, którą spożywamy, jest w pełni zdrowa i dostarczy nam odpowiednich wartości odżywczych. W ten sposób wspieramy także lokalne rolnictwa, przyczyniając się do wspomagania naszej polskiej gospodarki. Oferujący warzywa ekologiczne sklep internetowy Lidl, a także sieci stacjonarnych punktów, to absolutny strzał w dziesiątkę, jeśli chcemy zadbać o zdrowie nasze i naszych bliskich. Dodatkowo supermarkety znajdują się na terenie całej Polski, a nawet często znajdziemy kilka punktów w jednym mieście, np. chcąc kupić ekologiczne warzywa warszawa, nie musimy ograniczać się do jednego miejsca w obrębie danej lokalizacji. 

Warzywa ekologiczne w Netto

Niezależnie od tego, czy interesują nas ekologiczne warzywa Kraków, czy przebywamy aktualnie w innym mieście, Netto pomoże nam zaopatrzyć się w to, czego oczekujemy. Jest to jeden ze sklepów, który najczęściej wybierają Polacy, właśnie ze względu na wysoką jakość produktów. Pochodzą one z pewnych upraw polskich rolnictw. Dodatkowo w Netto gazetka znajdziemy owoce i warzywa, do których uprawy nie stosuje się sztucznych substancji. Możemy być więc pewni, że to, czym żywimy się na co dzień, nie zaszkodzi nam, ani naszym bliskim, a nawet przyniesie nam wiele korzyści dla naszego zdrowia. 

Ekologiczne warzywa w Biedronce 

Oprócz wyżej wymienionych sklepów oferujących bio owoce i warzywa, kolejnym, w którym możemy zakupić najwyższej jakości produkty roślinne, jest Biedronka. Ten supermarket kojarzy raczej każdy z nas, gdyż jak wskazują statystyki, nadal jest najczęściej odwiedzaną siecią sklepów przez społeczeństwo polskie. Warzywa ekologiczne Wrocław znajdziemy w wielu stacjonarnych punktach tego sklepu. Dodatkowo, jeśli nie mamy dostatecznej ilości czasu na odwiedzanie placówek osobiście, możemy skorzystać z najnowszej możliwości, jaką jest biedronka darmowa dostawa z aplikacją Glovo. Eko warzywa i owoce znajdujące się na półkach w tym sklepie są pełnowartościowymi produktami, które z powodzeniem możemy spożywać na co dzień. 

W jakich innych sklepach znajdziemy warzywa bio?

— Auchan — oferuje produkty BIO, między innymi ekologiczne owoce i warzywa, ale również produkty świeże, garmażeryjne itp. Produkty pochodzą z rolnictwa BIO, są wolne od pestycydów, składników syntetycznych oraz organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO). 

— Tesco — Również w tym supermarkecie znajdziemy ekologiczne warzywa Poznań oraz innego typu produkty BIO, pochodzące z pewnych upraw. Kupując produkty eko, nie tylko dbamy o nasze zdrowie, ale także wspieramy lokalną gospodarkę. Owoce i warzywa bio z tego sklepu są wolne od sztucznych substancji chemicznych, a ich uprawa przebiega w sposób przyjazny dla środowiska. 

— Carrefour — To kolejny znany Polakom market, na którego półkach bez problemu znajdziemy warzywa eko i owoce, uprawiane zgodnie ze standardami dot. biologicznej hodowli. Hipermarket oferuje również innego typu produkty BIO, np. garmażeryjne, sypnie (mąki, kasze, ryże), śniadaniowe (płatki), nabiał itp. 

5/5 - (2 oddanych ocen)