Galerie handlowe KrakówPraktycznie we wszystkich miastach w Polsce znajdują się galerie handlowe, w których można korzystać z bogatej oferty sklepów i punktów usługowych. Chcesz dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze galerie handlowe w Krakowie? To dość spore miasto uznawane za stolicę województwa małopolskiego. W tym mieście znajdziesz nawet kilkanaście obiektów handlowo-usługowych, które są rozmieszczone po całej aglomeracji miejskiej – oczywiście z dogodnym dojazdem komunikacją miejską oraz samochodami.

Galerie handlowe w Krakowie

Już od jakiegoś czasu szukasz informacji, jaka jest najlepsza galeria w Krakowie? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakie są potrzeby potencjalnego klienta galerii handlowej. Najlepsze centrum handlowe w Krakowie to takie miejsce, gdzie jest dostęp do wielu popularnych sklepów, punktów usługowych, gastronomii oraz bezpłatnych parkingów na terenie obiektu.

A zatem jak ocenić na własną rękę, jakie centra handlowe – Kraków są warte uwagi i gdzie można się wybrać w wolny weekend? Tutaj konieczne jest przeanalizowanie kilku czynników, które przekładają się na opłacalność wizyty w danym miejscu.

 • liczba sklepów dostępnych na miejscu,
 • udogodnienia, które zostały przygotowane dla klientów galerii,
 • dojazd,
 • godziny otwarcia,
 • liczba dostępnych miejsc postojowych dla aut osobowych i motocykli,
 • zakres działania monitoringu na miejscu,
 • wysokość opłat za postój auta,
 • design galerii – zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Czy jest jeszcze coś, co warto wiedzieć, jeśli chodzi o centra handlowe? Kraków to dość duże miasto, gdzie bez najmniejszego problemu znajdziesz co najmniej kilka obiektów, które warto odwiedzić – nie tylko w weekend, ale także w środku tygodnia. Można powiedzieć, że nowoczesne punkty handlowo-usługowe to obiekty stworzone z myślą o mieszkańcach, którzy lubią robić kompleksowe zakupy w jednym miejscu.

Na podstawie tych czynników bez najmniejszego problemu ocenisz, do której galerii handlowej warto się wybrać: dlaczego, po co i kiedy. Jeśli mieszkasz w Krakowie, poznaj wszystkie czynne centra handlowe i wybierz miejsce, w którym zakupy będą czystą przyjemnością.

Jakie są galerie w Krakowie? Poznaj najpopularniejsze obiekty handlowe

Galeria Kazimierz Kraków

Galeria Krakowska

Bonarka City Center Kraków

Centrum Handlowe M1 Kraków

Park Handlowy Zakopianka Kraków

Galeria Handlowa Solvay Park Kraków

Centrum Handlowe Czyżyny Kraków

Centrum Handlowe Krokus Kraków

Factory Kraków

Galeria Bronowice

Jaka jest największa galeria handlowa w Krakowie i ile jest centrów handlowo-usługowych?

Chcesz wiedzieć, jaka jest największa galeria handlowa w Krakowie, a tym samym najlepsza – przynajmniej pod względem powierzchni użytkowej dostępnej dla potencjalnych klientów? Warto wspomnieć, że w stolicy małopolski za największą galerię uznaje się Bonarka City Center, która ma powierzchnię 91 tysięcy metrów kwadratowych oraz ok. 270 czynnych sklepów.

A może interesuje Cię więcej informacji i chcesz wiedzieć, ile galerii handlowych jest w Krakowie? Na ten moment jest to 15 obiektów, które są czynne praktycznie przez cały tydzień z wyłączeniem niedziel niehandlowych. Łączna powierzchnia wszystkich galerii na terenie Krakowa przekracza 500 tysięcy metrów kwadratowych. 

Nawet jeśli wiesz, jakie są galerie w Krakowie, niestety nie sposób odwiedzić je wszystkie jednego dnia. Potrzebujesz na to wiele tygodni, szczególnie ze względu na fakt, że w celu odwiedzenia wszystkich sklepów w danym obiekcie potrzebny jest co najmniej jeden pełny dzień, licząc od rana do wieczora.

Co oferują galerie handlowe w Krakowie?

Jeśli chodzi o galerie handlowe Kraków, warto wiedzieć, że takie obiekty są pełne sklepów i punktów usługowych dostępnych dla wszystkich klientów w godzinach pracy galerii. Niezależnie od tego, ile jest galerii i centrów handlowych w Krakowie w danym czasie, w poszczególnych obiektach możesz wybrać się do sklepów z takim asortymentem, jak:

 • odzież,
 • akcesoria wyposażenia wnętrz domowych,
 • obuwie i dodatki,
 • sprzęt RTV i AGD dla domu,
 • artykuły biurowe i książki,
 • produkty dla dzieci: zabawki, ubranka,
 • artykuły zoologiczne.

Warto też dodać, że w niektórych galeriach zlokalizowane są placówki bankowe, kantory, a nawet punkty usługowe, gdzie można np. wykonać zdjęcie do dowodu osobistego lub dorobić klucz.

Jak widzisz, oferta galerii handlowych na terenie Krakowa jest mocno zróżnicowana. Aby sprawdzić, jakie dokładne sklepy są dostępne w danym centrum, warto udać się na miejsce lub sprawdzić stronę internetową galerii. To najłatwiejszy sposób, aby ocenić czy oferta danego obiektu jest dla nas atrakcyjna.

Centra handlowe w Krakowie – czy są dostępne przez cały tydzień?

Większość galerii handlowych w Krakowie jest dostępnych przez 7 dni w tygodniu, choć w niedziele niehandlowe można odwiedzić wyłącznie punkty gastronomiczne. Sklepy są natomiast dostępne od poniedziałku do soboty w standardowych godzinach pracy każdej galerii. Czy warto wybrać się do centra handlowego w niedziele? Tak, ale tylko wtedy, kiedy zależy nam wyłącznie na gastronomii.

Standardowe godziny pracy galerii handlowych – Kraków to godziny od 9:00 do 22:00, choć poszczególne punkty handlowe oraz usługowe mogą być dostępne w indywidualnie ustalonych godzinach.  Centra handlowe w Krakowie pracują jednak tak, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich potencjalnych klientów – nawet tych najbardziej wymagających.

Galerie handlowe w Krakowie – co z dojazdem?

Dojazd do galerii handlowych w Krakowie jest wyjątkowo komfortowy. Praktycznie w każdej galerii znajdziesz parkingi (płatne lub bezpłatne), a także w pobliżu każdego obiektu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe. To oznacza, że dojazd do dowolnej galerii jest wygodny, szybki i bezproblemowy. 

Na wybrane miejsce możesz dostać się własnym autem, taksówką, autobusem lub tramwajem. Najczęściej przy galeriach są też stojaki na rowery dla cyklistów, a nawet miejsca postojowe dla hulajnóg elektrycznych.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie centra handlowe na terenie Krakowa są doskonale zlokalizowane i skomunikowane z każdą częścią miasta. Dzięki temu nawet osoby mieszkające na obrzeżach bez najmniejszego problemu mogą przedostać się do galerii w centrum, zrobić zakupy i wrócić do domu.

5/5 - (1 oddanych ocen)