piątnicaW Polsce działa wiele firm, które dostarczają na rynek naprawdę innowacyjne produkty, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Jedną z takich firm jest Piątnica, która wyróżnia się wieloletnią tradycją oraz historią w branży mleczarskiej. Dowiedz się więcej o tej firmie i przekonaj się, że warto wybierać produkty tej marki – to gwarancja jakości, idealnego smaku oraz doskonałej konsystencji każdego wyrobu mleczarskiego.

Piątnica – co to za firma?

Piątnica to firma, której początki sięgają już połowy XIX wieku. Warto jednak zaznaczyć, że na przestrzeni lat pierwszy zakład mleczarski OSM Piątnica powstał dopiero w 1965 roku – dokładnie w Piątnicy. W tamtym czasie firma zatrudniała 94 osoby i przerabiała rocznie nawet 14 milionów mleka. To naprawdę ogromne liczby, które przełożyły się na niesamowity sukces przedsiębiorstwa w dzisiejszych czasach. Powstanie spółdzielni OSM Piątnica w 1981 roku spowodowało, że wsparcie dla lokalnych hodowców i rolników stało się jeszcze większe. 

Firma Piątnica na przestrzeni lat rozwinęła skrzydła poprzez wdrożenie na rynek innowacyjnych produktów wytwarzanych z mleka krowiego, pochodzącego wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Wszystkie produkty z Piątnicy – no bo skąd, są w 100% ekologiczne, przebadane i co najważniejsze – wyjątkowo smaczne! Od 2011 Piątnica połączyła się ze Spółdzielnią Mleczarską “Ostrołęka”, gdzie aktualnie znajduje się zakład produkcyjny OSM Piątnica. 

Jakie produkty oferuje Piątnica?

Oferta firmy Piątnica jest naprawdę szeroka. Asortyment marki obejmuje takie wyroby mleczarskie, jak:

Jak widzisz propozycja OSM Piątnica, jest naprawdę ciekawa i warto się nią zainteresować. Na tę chwilę produkty Piątnicy znajdziesz na półkach praktycznie we wszystkich sklepach spożywczych na terenie Polski. Można śmiało powiedzieć, iż jest to jeden z najpopularniejszych producentów wyrobów mleczarskich, jak i dystrybutorów w kraju.

Czym wyróżnia się zakład mleczarski Piątnica?

Zakład mleczarni Piątnica wyróżnia się przede wszystkim wieloletnim doświadczeniem, które przekracza już ponad 50 lat w branży mleczarskiej. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działa firma Piątnica? Mleczarnia zajmuje się przetwarzaniem mleka krowiego, pochodzącego od lokalnych i ekologicznych hodowców. Dzięki temu wszystkie wytwarzane towary są zgodne z naturą, idealnie smakują oraz zachowują swoją świeżość przez długi czas. Oto kilka istotnych cech charakterystycznych dla tej firmy:

 • poszanowanie natury,
 • ekologiczne podejście do produkcji wyrobów żywnościowych,
 • atrakcyjne ceny produktów,
 • wieloletnie doświadczenie,
 • sprawdzone receptury,
 • szeroka oferta produktów mleczarskich dostępna w sprzedaży.

Jakimi osiągnięciami szczyci się Piątnica?

Jednym z największych osiągnięć marki jest stworzenie serka wiejskiego Piątnica, który znany jest Polakom już od 1992 roku. To ponad 30 lat tradycji, która stale jest utrzymywana. Serek wiejski tego producenta to wielokrotnie nagradzany produkt, który doceniany jest za jakość i smak. Oczywiście są też inne osiągnięcia, jakimi może poszczycić się firma Piątnica, a mianowicie:

 • niezawodna śmietana osiemnastka, która została wystandaryzowana do opakowań 200 g,
 • twaróg, stworzony na podstawie wieloletniej receptury wraz z wygodnym opakowaniem,
 • wyjątkowe mleko pasteryzowane w 74 stopniach i poddawane mikrofiltracji,
 • od 2015 roku produkcja jogurtów typu greckiego,
 • od 2016 roku w ofercie pojawiło się mleko bez laktozy,
 • od 2019 roku Piątnica skupuje mleko, które trzykrotnie przewyższa normy unijne pod względem jakości,
 • od 2020 roku w ofercie zakładu mleczarskiego pojawiły się koktajle odżywcze, które zawierają świeże i nieprzetworzone białko serwatkowe, a także liczne wartości odżywcze.

To tylko niektóre osiągnięcia marki Piątnica, jakie zasługują na szczególne wyróżnienie. Jeśli cenisz sobie wysoką jakość, produkty o idealnym smaku i konsystencji oraz naturalnym składzie, koniecznie wybierz te z Piątnicy – no bo skąd?

Piątnica – wysoka jakość produktów, które spełniają normy!

Warto zaznaczyć, że firma Piątnica produkuje wyroby mleczarskie zgodnie ze Zintegrowanym Systemem Zarządzania, który obejmuje system zarządzania jakością ISO 9001. Dzięki temu żywność spełnia najwyższe restrykcje unijne, a także jest produkowana zgodnie z systemami bezpieczeństwa HACCP oraz systemem zarządzania środowiskiem ISO 14001. Krótko mówiąc… marka Piątnica dba o to, aby wytwarzane produkty były najwyższej jakości i produkowane wręcz wzorowo w idealnych warunkach.

Podsumowując – warto szukać produktów Piątnicy na półkach sklepowych, aby kupić je do swojego domu. Oferta zakładu mleczarskiego to liczne wyroby przeznaczone zarówno dla osób dorosłych, jak i typowo dla dzieci, np. serki homogenizowane. Postaw na jakość, a także firmę, która działa zgodnie z koncepcją Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

5/5 - (1 oddanych ocen)