śmietana piątnicaProdukty marki Piątnica są wyjątkowe pod wieloma względami. Wyróżniają się przede wszystkim naturalnym składem oraz recepturami, które były dopracowywane przez wiele lat działalności zakładów mleczarskich. Śmietana – Piątnica to jeden z topowych produktów tego producenta, który znajdziesz na półkach sklepowych we wszystkich popularnych marketach spożywczych.

Gdzie kupić śmietana Piątnica?

Zastanawiasz się, gdzie kupić produkt, jakim jest Śmietana Piątnica? To produkt mleczarski, który bez problemu znajdziesz w większości popularnych marketów. W Polsce praktycznie każdy sklep spożywczy – zarówno stacjonarny, jak i internetowy ma w swojej ofercie produkty marki Piątnica. Jeśli chcesz kupić śmietanę w jak najkorzystniejszej cenie, koniecznie sprawdź poniższą tabelę. Dowiesz się z niej, gdzie śmietana Piątnica 18 lub inna jest najtańsza.

Sklep Cena
Auchan od 2,59 zł
Carrefour od 2,59 zł
Frisco od 2,59 zł
Barbora od 2,49 zł

*Podane ceny w tabeli są na dzień 13.12.2022

Śmietana Piątnica – wartości odżywcze i kalorie

Wyjątkowa śmietana Piątnica skład ma bardzo dobry, gdyż zawiera w sobie wyłącznie śmietankę pasteryzowaną, skrobię, kultury bakterii mlekowych oraz jest produktem termizowanym. To wszystko przekłada się na idealny smak śmietany, zapewnia jej wiele zastosowań oraz nie warzy się, co jest bardzo ważne dla osób, które wykorzystują śmietanę w kuchni. Śmietana 36 Piątnica, a także ta 18% ma jasno określone wartości odżywcze, które przedstawia poniższa tabela.

Wartość odżywcza w 100 g

Wartość energetyczna 191 kcal
Białko 2,1 g
Tłuszcz 18 g
Węglowodany (w tym cukry) 4,8 g (3,6 g)
Sól 0,10 g

Zalety spożywania śmietana Piątnica

Regularne spożywanie śmietany pozytywnie oddziałuje na organizm człowieka, dostarczając niezbędnych składników odżywczych, tłuszczy oraz białek. Istotne jest jednak to, aby śmietana Piątnica była serwowana w odpowiednich ilościach. Jej nadmiar mógłby prowadzić do nagromadzenia się cholesterolu w organizmie. Jest wiele zalet spożywania tego produktu na co dzień, tak samo, jak i jego zastosowań. 

Jeśli chodzi o zastosowanie – śmietana 30 Piątnica, a także śmietana 42 Piątnica doskonale nadaje się do wypieków, sosów, zapiekanek i innych potraw. Do najważniejszych zalet spożywania śmietany od Piątnicy, zaliczamy: wyjątkowy smak, szereg zastosowań, pozytywny wpływ na organizm człowieka, niska zawartość tłuszczu, prosty skład bez chemicznych dodatków.

Śmietana Piątnica – rodzaje i smaki

W przypadku produktu śmietana Piątnica wyróżniamy przede wszystkim kilka odmian, które różnią się między sobą stężeniem procentowym tłuszczu zawartego w składzie. Standardowa śmietana jest dostępna w następujących odmianach: 10%, 12%, 18%, 18 % BIO. Warto też dodać, że zakłady mleczarskie wprowadziły na rynek śmietanki o stężeniu 30 i 36%, które doskonale nadają się do słodkich wypieków i ciast. Opakowania śmietany są różne. Możesz nabyć niewielkie pudełka 200 g, 400 g, a nawet śmietankę 1 kg – ta doskonale sprawdza się zakładach gastronomicznych.

Opinie o śmietanie z Piątnicy – co mówią konsumenci?

Śmietana Piątnica opinie ma bardzo dobre i wynika to głównie ze względu na fakt, iż do jej produkcji stosuje się wyłącznie naturalne metody przetwarzania produktów mlecznych. Brak konserwantów oraz chemicznych dodatków przekłada się na wyjątkowy smak, a to doceniają praktycznie wszyscy konsumenci na terenie Polski. Po dogłębnej analizie opinii konsumentów na temat śmietany od tych zakładów mleczarskich, można śmiało stwierdzić, iż warto kupić ją do swojego domu lub zakładu gastronomicznego.

Wystarczy sprawdzić aktualne ceny śmietany w poszczególnych sklepach, a także dowiedzieć się, jakie jest zastosowanie jej odmian. Biorąc pod uwagę średnie ceny na poziomie poniżej 3 złotych za małe opakowanie, naturalny skład oraz smak, którego się nie zapomina – zdecydowanie warto postawić na sprawdzoną śmietankę Piątnicy. Kupisz ją w większości marketów spożywczych na terenie Polski, a nawet w dużych sklepach wielobranżowych.

Pozostałe produkty z Piątnicy

Jogurt Skyr

skyr piątnica

Serek wiejski

serek wiejski piątnica

Twaróg

twaróg piątnica

Mleko

mleko piątnica

Masło

masło piątnica

Serek homogenizowany

Serek homogenizowany Piątnica

Serek do smarowania

serek piatnica

Jogurt

jogurt piątnica

Koktajle odżywcze

kojtajl odżywczy z Piątnicy

Piątuś

serek piątuś

Ser mascarpone

mascarpone piątnica
3/5 - (2 oddanych ocen)