torba ekologicznaWe współczesnych czasach mamy do czynienia z coraz większym poziomem zanieczyszczenia naszej planety. Czynnikami, które negatywnie wpływają na nasze środowisko, są nie tylko wysoka emisja spalin i coraz większy poziom CO2, ale również stale rosnące ilości plastiku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że tego typu kwestie niosą duże niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia i życia, a także dla komfortu i stanu zdrowia naszych bliskich. Jeśli chcemy zminimalizować ryzyko powstawania dolegliwości czy poważniejszych chorób, warto zastanowić się, w jaki sposób możemy samodzielnie przyczynić się do ratowania naszej planety. 

W dbaniu o środowisko pomagają nam ekologiczne rozwiązania, które wprowadza coraz więcej popularnych sieci sklepów. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów są torby ekologiczne, które sklep spożywczy oferuje praktycznie każemy klientowi. Torba ekologiczna, jak można się domyślić, jest produkowana z materiałów, które ulegają szybkiemu rozkładowi. Dodatkowo możemy użytkować ją przez długi czas, gdyż jest o wiele bardziej wytrzymała niż popularne niegdyś „foliówki”. Sprawdźmy, gdzie tego typu wielorazówka jest dostępna i dlaczego warto z niej korzystać.

Torba eko — co to takiego?

Ekologiczne torby, jak wskazuje sama nazwa, są tworzone w sposób zgodny z naturą. Do ich produkcji nie wykorzystuje się powszechnego niegdyś plastiku, który nie tylko w łatwy sposób zaśmieca naszą planetę, ale także negatywnie wpływa na wartość naszych produktów. Eko torba na zakupy może być stosowana przez długi czas, gdyż cechuje się większą wytrzymałością niż siatki foliowe. Dodatkowo oferują ją obecnie wszystkie sklepy ze zdrową żywnością, ale nie tylko. Takie rozwiązanie jest dostępne w coraz większej liczbie marketów, w których robimy codzienne zakupy. 

Ekologiczne torby na zakupy – korzyści

— Minimalizujemy poziom zanieczyszczenia ziemi plastikiem. Eko torby są produkowane z naturalnych surowców, np. z bawełny, filcu czy papieru.

— Papierowa lub bawełniana torba ekologiczna z nadrukiem jest bardziej trwała niż siatka foliowa.

— W razie zabrudzenia ekologiczna torba na zakupy może być w łatwy sposób wyczyszczona. Możemy prać je w pralce w 40 stopniach bez obawy o jej zniszczenie. 

— Kupując torby ekologiczne, wspieramy polskich przedsiębiorców. Tego typu produkty niezwykle często są produkowane przez lokalne firmy. 

— Przechowując w eko torbach ekologiczne owoce czy warzywa, nie musimy obawiać się o negatywny wpływ sztucznych substancji na jakość żywności. 

— Nosząc na co dzień torby eko możemy skutecznie uzupełnić naszą stylizację. Coraz więcej firmy proponuje bogatą ofertę toreb bawełnianych z nadrukami, które z łatwością dopasujemy do naszego stylu ubioru. Dodatkowo w wielu sklepach możemy zamówić wybraną przez nas grafikę, która zostanie wydrukowana na torbie. 

— Minimalizujemy koszty — klasyczna torebka foliowa zazwyczaj nadaje się do jednorazowego użytku. Z tego powodu niemalże każdego dnia musimy kupować nową siatkę, wydatkując miesięcznie na tel cel dosyć sporo środków. Z kolei, gdy zakupimy eko torby, przeznaczamy konkretną kwotę raz na kilka miesięcy lub nawet kilka lat. Siatki ekologiczne są bardziej wytrzymałe, dzięki czemu możemy pakować w nie ciężkie zakupy bez obawy o ich pęknięcie. 

— Wpływamy na lepszy poziom powietrza. Rezygnując z zakupu torebek foliowych, minimalizujemy częstotliwość spalania siatek plastikowych, przez co przyczyniamy się do mniejszego stopnia szkodliwych odpadów, np. dioksyn. Dodatkowo zmniejszamy ilość odpadów na świecie (obecnie jest to ok. 18 milionów rocznie). 

— Ekologiczne siatki są łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

— Torby eko możemy wykorzystać w celach marketingowych. Często drukowane są na nich reklamy, które firmy stosują jako profity czy darmowe prezenty wręczane klientom lub kontrahentom.

— Możemy wykorzystać ją na wiele różnych sposobów. Nadają się nie tylko jako torby na zakupy, ale także do szkoły czy pracy, gdyż możemy w nich przechowywać książki, dokumenty lub drugie śniadanie dla dziecka. 

5/5 - (1 oddanych ocen)