chleb kukurydzianyChleb kukurydziany to podstawowy produkt, który jest chętnie spożywany przez osoby na diecie bezglutenowej. Jeśli nie możemy spożywać tego białka, a nie chcemy całkowicie rezygnować z pieczywa, warto zaopatrzyć się w chleb bezglutenowy. Dzięki temu nie tylko pozbywamy się uciążliwych dolegliwości, gdy gluten nie jest tolerowany przez nas organizm, ale również cieszymy się pysznym smakiem. Chleb kukurydziany bez glutenu znajdziemy w ofercie większości sklepów ze zdrową żywnością. 

Chleb z mąki kukurydzianej 

Chleb kukurydziany wypiekany jest z mąki, która naturalnie nie zawiera glutenu. Dzięki temu mogą spożywać go nie tylko osoby, które mają alergię, ale również klienci chorujący na celiakię. Nie musimy wówczas obawiać się skutków ubocznych w postaci bólów i złego samopoczucia. Jest to bezpieczny produkt stosowany na diecie bezglutenowej, z którego korzystają dietetycy układający zdrowe jadłospisy. 

Chleb z kukurydzy bezglutenowy nie zawiera sztucznych dodatków i chemicznych substancji. Dzięki temu zyskujemy pewność, że żywimy się zdrowo. Mąka bezglutenowa z kukurydzy to źródło ważnych wartości odżywczych, witamin i mikroelementów. Mogą spożywać ją nie tylko osoby z nietolerancją glutenu, ale również każdy, kto chce ograniczyć go w diecie. Pieczywo kukurydziane jest oferowane przez niemalże każdy sklep spożywczy ze zdrową żywnością. Klikając w link, otrzymamy listę sieci, w których znajdziemy pełnowartościowe produkty bezglutenowe z najwyższej półki.  

Pieczywo z kukurydzy — kiedy warto?

Pieczywo kukurydziane bez glutenu to produkt, który gości na talerzach osób z nietolerancją glutenu lub celiakią. Chętnie spożywają go również osoby aktywne, które chcą ograniczyć ilość glutenu w diecie. Bez obaw możemy wprowadzić takie pieczywo do naszego jadłospisu, niezależnie od trybu życia. Mogą spożywać go również całe rodziny, gdyż jest on zdrowym i w pełni wartościowym produktem żywnościowym. Dodatkowo posiada mniej kalorii niż tradycyjne pieczywo pszenne i nie zawiera sztucznych składników. 

5/5 - (1 oddanych ocen)