chleb ryżowy bez glutenuChleb ryżowy bezglutenowy to doskonałe źródło wartości odżywczych i najlepszy sposób na brak rezygnacji z pieczywa podczas diety. Jeśli gluten nie jest tolerowany przez nas organizm z powodu alergii lub celiakii, a nie chcemy całkowicie przestać spożywać chleba, warto zakupić produkty bezglutenowe. Jednym z najczęściej wybieranych jest chleb z mąki ryżowej, która naturalnie nie posiada w składzie glutenu. 

Chleb ryżowy bez glutenu 

Dieta bezglutenowa wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Na szczęście współczesne czasy dają nam do wyboru mnóstwo dobroczynnych produktów, dzięki którym nie musimy całkiem rezygnować z ulubionej żywności. Jeśli przepadamy za pieczywem, doskonałym wyborem będzie mąka bez glutenu, dzięki której możemy samodzielnie upiec ulubione wypieki lub stosować ją jako dodatek do ciepłych potraw. Dodatkowo chleb ryżowy pozwoli nam uzupełnić posiłki o pieczywo. Dzięki temu nie musimy rezygnować ze spożywania pieczywa. Wystarczy, że klasyczny pszenny chleb zamienimy na ten z mąki ryżowej. 

Chleb ryżowy bezglutenowy 

Chleb z mąki ryżowej jest oferowany przez sklepy ekologiczne. Odwiedzając witrynę pod linkiem, zapoznamy się z listą sieci, w których zakupimy zdrowe i pełnowartościowe produkty bezglutenowe. Wówczas ułożenie odpowiedniego jadłospisu przy nietolerancji lub celiakii nie sprawi nam żadnego problemu. Możemy uzupełnić półki naszych lodówek o odżywcze i pełne smaku produkty żywnościowe, które nie zawierają w składzie glutenu. Dodatkowo nie znajdziemy w nich sztucznych dodatków, spulchniaczy, wzmacniaczy smaku i innych chemicznych substancji, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Produkty bez glutenu pochodzą od najlepszych dostawców, z lokalnych upraw i ekologicznych hodowli. 

Chleb z ryżu bez glutenu to świetne źródło wartości odżywczych, witamin i mikroelementów. Możemy spożywać go bez obaw jeśli mamy alergię na gluten lub po prostu chcemy zmniejszyć jego ilość w diecie. Jest w pełni bezpieczny dla każdego, dlatego często jest stosowany przez całe rodziny. 

5/5 - (1 oddanych ocen)