mlekpolSpółdzielnia Mleczarska Mlekpol to firma z Grajewa. Obecnie jest to największy producent mleka i wyrobów mleczarskich w Polsce i Europie. Przedsiębiorstwo zatrudnia najlepszych specjalistów w swojej branży i działa na rynku mleczarskim już od ponad 40 lat. Warto dodać, że zakłady mleczarskie prężnie się rozwijają, co przekłada się na coraz więcej produktów dostępnych na rynku.

Mlekpol – co to za firma?

Historia Mlekpol Grajewo sięga nawet do 1976 roku. To właśnie wtedy powstał pierwszy zakład mleczarski w tej miejscowości. Następnie 1980 roku powołano spółdzielnię mleczarską oraz rozpoczęto hurtową produkcję wyrobów mlecznych: mleka, śmietany, masła, twarogów i twarożków. 

Warto dodać, że spółdzielnia mleczarska Mlekpol w Grajewie to przedsiębiorstwo, które na dobre odmieniło polską branżę spożywczą. Rok 1989 był przełomowy dla branży mleczarskiej, szczególnie jeśli chodzi o Mlekpol. Hurtownia dopasowała się do zmieniającej sytuacji gospodarczej, a także ryzykownego napływu produktów importowanych z zagranicy. To był początek wieloletniego i długofalowego procesu rozwoju firmy Mlekpol. Sklep firmowy zakładów mleczarskich można znaleźć praktycznie w całej Polsce. To mocno przyczyniło się do prężnego rodzaju marki, szczególnie na krajowym rynku mleczarskim.

Mlekpol – jakie zakłady produkcyjne działają na terenie Polski?

W związku z coraz szybszym rozwojem spółdzielni mleczarskiej Mlekpol na terenie Polski powstało wiele zakładów produkcyjnych. Chcesz wiedzieć, kto jest właścicielem firmy Mlekpol? Obecnie właścicielem zakładów mleczarskich, a dokładnie prezesem zarządu jest Edmund Borawski. 

W Polsce produkty Mlekpol są wytwarzane w dziesięciu zakładach, a mianowicie:

 1. Mlekpol Mrągowo – ten oddział funkcjonuje już od października 2000 roku. Słynie z produkcji napojów fermentowanych, np. Maślanki Mrągowskiej. Warto dodać, że Mlekpol w Mrągowie to największa linia serowarska na terenie kraju. Na miejscu powstają sery typu holenderskiego oraz szwajcarskiego.
 2. Mlekpol Zambrów – kolejny zakład mleczarski Mlekpol powstały w październiku 2003 roku. Na miejscu produkowane są śmietanki UHT, twarogi oraz produkty bez laktozy. Rocznie na miejscu firma przerabia nawet 282 mln mleka z własnej bazy skupowej. Warto też dodać, że na miejscu zakład zajmuje się też produkcją serwatki w proszku.
 3. Mlekpol Bydgoszcz – bydgoskie zakłady mleczarskie Mlekpol powstały w 2005 roku. Na miejscu SM Mlekpol połączył się z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską Osowa. Ten zakład wyróżnia się nowoczesną i zautomatyzowaną linią produkcyjną, pierwszą linią do produkcji mleka w butelkach PET oraz najszybszą linią pakującą mleko pasteryzowane mikrofiltrowane.
 4. Mlekpol Radom – zakład powstał w 2008 roku. SM Mlekpol w tym miejscu przerabia średnio 49 milionów litrów mleka rocznie. Warto dodać, że surowce pochodzą wyłącznie z własnej bazy skupowej zakładów mleczarskich. Dotychczas firma zainwestowała ponad 100 mln złotych w nowoczesne systemy automatyzacji procesów produkcyjnych.
 5. Mlekpol Kolno – to najstarszy zakład produkcyjny firmy Mlekpol, który powstał już w 1999 roku. Wyroby produkowane w Kolnie powstają z mleka krów wypasanych na najczystszych łąkach Podlasia. Warto dodać, że Kolneński zakład słynie z produkowania najwyższej jakości serów dojrzewających, topionych oraz wędzonych.

Z ciekawostek warto dodać, że Mlekpol produkty sprzedaje na terenie całej Polski. W 2021 roku skup mleka przekroczył 2 miliardy litrów. Wyroby Mlekpolu są doceniane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prawie 30% aktualnej produkcji jest eksportowane do 100 krajów na terenie całego świata. 

Jakie produkty wytwarzają zakłady mleczarskie Mlekpol?

Zakłady mleczarskie Mlekpol sklepy mają na terenie całego kraju. Warto też dodać, że asortyment firmy jest równie bogaty, jak sieć produkcji oraz sprzedaży. Podstawowy asortyment produktów mlecznych Mlekpolu to:

 • mleko,
 • śmietany i śmietanki,
 • masła,,
 • produkty fermentowane,
 • twarogi,
 • serki homogenizowane,
 • serki mascarpone,
 • serki śmietankowe,
 • sery żółte,
 • produkty bez laktozy.

Zakłady mleczarskie Mlekpolu produkują też produkty dla branży HoReCa, które są niezbędne w lokalach gastronomicznych na terenie całego kraju i Europy. Wszystkie wyroby tego producenta wyróżniają się doskonałym składem, świetną konsystencją, aromatem oraz atrakcyjną ceną zakupu. W większości sklepów spożywczych na terenie kraju i hipermarketów można bez problemu kupić wyroby mleczarskie tego producenta.

Zastanawiasz się, gdzie jeszcze można kupić produkty Mlekpol? Sklep internetowy to serwis przeznaczony dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Aby korzystać z zasobów online trzeba mieć kartę Członka Spółdzielni. W tym celu trzeba się skontaktować z działem skupu w zakładzie, do którego dostarczane jest mleko. Konsumenci indywidualni mogą nabyć produkty mleczne tego producenta w popularnych sieciach sklepów na terenie kraju.

Dlaczego warto kupić produkty marki Mlekpol?

Jest naprawdę wiele powodów, dla których warto kupić produkty mleczarskie Mlekpol. To wyroby, które są produkowane z mleka pochodzącego od sprawdzonych dostawców. Firma korzysta z własnej sieci skupu mleka, dzięki czemu wytwarzane produkty są doskonałe pod wieloma względami. Najistotniejsze cechy wyróżniające sery, mleko pasteryzowane, serki, twarożki i inne wyroby to:

 • niepowtarzalna konsystencja,
 • doskonały smak i aromat,
 • naturalny skład, który nie uczula,
 • atrakcyjna cena zakupu produktów.

Warto też dodać, że Mlekpol zajmuje się produkcją wyrobów mlecznych bez laktozy. To znacznie poszerza grupę konsumentów zainteresowanych zakupem produktów. Dzięki temu nawet osoby z nietolerancją laktozy mogą kupić i spożywać produkty mleczne od firmy, która ma wieloletnie doświadczenie w produkcji wyrobów mleczarskich znanych w całej Europie.

Zakłady mleczarskie Mlekpol – opinie konsumentów o produktach

Jeśli chodzi o firmę Mlekpol opinie o produktach są naprawdę bardzo dobre. Dlaczego? Konsumenci na terenie Polski i Europy wskazują głównie na naturalny skład produktów, atrakcyjne ceny oraz ogólnodostępność towarów mlecznych, które są wprowadzane na rynek. Zakłady mleczarskie Mlekpolu dbają o to, aby gotowe produkty były dostępne w każdym regionie kraju.

Sklepy firmowe Mlekpolu są dostępne na terenie całego kraju, dzięki czemu nikt nie powinien mieć problemu z tym, aby kupić do swojego domu pyszne produkty mleczne. Analizując opinie konsumentów na temat marki, warto też dodać, że konsumenci wskazują na spore oszczędności wynikające z zakupu produktów mlecznych Mlekpolu. To firma, która stawia przede wszystkim na zadowolenie klientów, naturalne składniki używane w zakładach produkcyjnych oraz prężny rozwój przedsiębiorstwa.

Gdzie można kupić produkty mleczne Mlekpol?

Chcesz wiedzieć, czy Mlekpol jest Polski? Oczywiście, że tak. To firma z wieloletnią tradycją, która przekłada się na renomę mark na terenie całej Europy. Wyroby mleczarskie zakładów tego przedsiębiorstwa charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz naturalnym składem. Z tego względu coraz więcej osób poszukuje wyrobów mlecznych Mlekpolu nie tylko w lokalnych sklepach, ale i dużych hipermarketach na terenie kraju.

Wyroby Mlekpol znajdziesz w takich sklepach, jak: Carrefour, Auchan, Biedronka, Lidl, Barbora oraz Frisco. Praktycznie wszędzie tam, gdzie są sprzedawane produkty mleczne i ekologiczne bez problemu znajdziesz też wyroby Mlekpolu. Wystarczy, że sprawdzisz rankingi produktów online, średnie ceny śmietanek, serów i mleka, a także sprawdzisz gazetki promocyjne popularnych sieci sklepów w kraju. W ten prosty sposób dowiesz się, ile kosztują poszczególne produkty Mlekpolu, a także ocenisz, gdzie warto udać się na zakupy.

Podsumowując: warto zainteresować się historią zakładów mleczarskich Mlekpolu, a także ofertą produktową tego producenta. Wyroby mleczne są tworzone z myślą zarówno o klientach indywidualnych, jak i firmach z branży HoReCa, czyli sektora hotelarskiego i gastronomicznego. Najwyższej klasy produkty mleczne to naprawdę dobry wybór, szczególnie jeśli cenisz sobie jakość i doskonały smak, jaki gwarantują zakłady Mlekpol.

Pozostałe produkty Mlekpol

Twarożek ze śmietanką

twarożek ze śmietanką, cebulką i pieprzem

Mleko Łaciate Mlekpol

mleko Łaciate Mlekpol

Serek śmietankowy Łaciaty

Serek śmietankowy Łaciaty

Serek puszysty

Serek puszysty śmietankowy Łaciaty

Serek wiejski Łaciaty

serek wiejski Łaciaty

Twarożek grani

Twarożek grani Łaciaty

Desery Mlekpol

Desery Mlekpol

Dipy śmietanowe

Dipy śmietanowe Mlekpol

Jogurt grecki

Jogurt grecki mlekpol

Kefir Augustowski

Kefir Augustowski Mlekpol

Mleko zsiadłe

mleko zsiadłe

Mascarpone Mlekpol

mascarpone mlekpol

Ser żółty Gouda

Ser żółty Gouda Mlekpol

Ser żółty Edam

Ser żółty Edam Mlekpol

Ser żółty salami

Ser żółty salami Mlekpol

Ser żółty Mazur

Ser żółty Mazur Mlekpol
5/5 - (1 oddanych ocen)