lidl payKlienci sieci sklepów Lidl znają już aplikację Lidl Plus, dzięki której zyskują atrakcyjne rabaty na zakupy. W aplikacji jest dostępna również nasza historia zamówień i transakcji, co pomaga w kontrolowaniu wydatków, ale też przydaje się w razie konieczności reklamacji towaru. Dostęp do e-paragonu jest bardzo pożyteczny, zwłaszcza jeśli często kupujemy artykuły objęte wieloletnią gwarancją. Lidl Pay jest rozszerzeniem już istniejącej aplikacji, a rabaty są równie atrakcyjne i niosą nam jeszcze więcej korzyści. To rozszerzenie aplikacji Plus, dzięki której możemy swobodnie płacić za pomocą naszego smartfona. Sklep Lidl umożliwił nam w tym przypadku również płatności za zakupy przez użycie smartfona, nawet w momencie, kiedy nie posiada on modułu NFC.

Lidl Pay – co to jest?

Aplikacja Lidl Pay jest prosta w obsłudze i działa na zasadzie technologii kodów QR, co pozwala na obsługę płatności przez starsze modele telefonów, które nie posiadają modułu NFC. Do płatności wystarczy nam jedynie aplikacja, która jest skonfigurowana na telefonie oraz dostęp do Internetu. Za zakupy płacimy przy skanowaniu karty Lidl Plus za pomocą czytnika umieszczonego przy każdej kasie w sklepach spożywczych, w tym przypadku w Lidlu. Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w sklepie Google Play, a także App Store. Aby mogła ona działać, potrzebny nam smartfon, który obsługuje Android 5.0 lub nowsze oraz iPhone, którego minimalny system operacyjny to iOS 11. 

Jak zarejestrować Lidl Pay?

Wiele osób zastanawia się jak dodać Lidl Pay do naszych aplikacji. Na początku instalujemy aplikację mobilną na naszego smartfona, klikając w sklepie ,,Lidl Pay pobierz”:

Google Play 

Appstore 

Po ściągnięciu, włączamy aplikację, po czym następuje Lidl Pay rejestracja. Następnie musimy kliknąć zakładkę „Więcej”, po czym wybieramy „Mój portfel” i „Moje karty”. Aby dodać kartę płatniczą, wciskamy „Dodaj nową kartę”, po czym ustawiamy kod PIN i wprowadzamy go, by potwierdzić za jego pomocą nasze płatności. Opcjonalnie możemy aktywować płatność za pomocą odcisku palca, jeśli posiadamy w telefonie czytnik linii papilarnych. Aby móc korzystać w pełni z Lidl Pay, należy uzupełnić dane z naszej karty bankowej. Po zakończeniu tego procesu akceptujemy regulamin, a także dodajemy nazwę naszej karty. Można dodać również kilka kart płatniczych, dzięki czemu podczas zakupów możemy wybrać z której karty mają być pobrane pieniądze. Lidl Pay na telefon jest idealną alternatywą dla płatności za pomocą BLIK, z których nie każdy z nas korzysta, gdyż nie wszystkie banki dają taką możliwość.

Jak korzystać z Lidl Pay na telefon?

Aktywacja Lidl Pay pozwala nam na używanie aplikacji w trakcie zakupów, niezależnie od tego, czy korzystamy z kasy samoobsługowej, czy  z tradycyjnej. Przy zakupach skanujemy naszą kartę po włączeniu aplikacji na telefonie. Jeśli chcemy płacić Lidl Pay na smartfonie, musimy każdorazowo zaznaczyć w aplikacji taką opcję. Aplikacja poprosi nas o potwierdzenie płatności za pomocą odcisku palca lub wybranego przez nas kodu PIN. Możemy wtedy zapłacić za zakupy, wybierając odpowiednią kartę płatniczą, jeśli wprowadziliśmy ich kilka lub automatycznie pojedynczą kartą w przypadku wprowadzenia tylko jednej.

Jakie korzyści daje nam aplikacja Lidl Pay?

Ogromną korzyścią wynikającą z płacenia za pomocą Lidl Pay jest wygoda, ponieważ nie każdy z nas zawsze nosi ze sobą portfel z kartami płatniczymi. Nie każdy również może pozwolić sobie na smartfona, który będzie posiadał wbudowany moduł NFC. Z kolei takie płatności jak za pomocą BLIK ze starszych modeli telefonów nie są dostępne w każdym banku. Jest to komfortowy i bardzo wygodny sposób płacenia w sieci sklepów Lidl. Co ważne, w przeciwieństwie do zakupów wykonywanych za pomocą karty bankowej,, możemy za zakupy zapłacić przed ich skanowaniem, co pozwala nam na zajęciem się pakowaniem, a nie szukaniem karty płatniczej i wpisywaniem PIN-u na terminalu.

Płacąc za pomocą Lidl Pay możemy skorzystać z licznych rabatów. Informacje na temat aktualnych promocji udzieli nam Lidl gazetka od jutra. Znajdziemy w niej dostępne produkty, które dzięki aplikacji możemy zakupić o wiele taniej. 

Możliwości płacenia za pomocą aplikacji sprawia, że częściej odwiedzamy nasz ulubiony sklep. Wykonywanie na tej aplikacji listy naszych zakupów jest również ogromnym ułatwieniem i pozwala nam zapamiętywać najczęściej kupowane produkty. Obecnie transakcje bezgotówkowe są coraz częściej stosowane i łączenie ich z aplikacjami rabatowymi do danej sieci sklepów daje korzyści zarówno sieciom, które zachęcają klientów do korzystania z nowych promocji, jak i klientom, którzy zyskują dużo nowych rabatów. Wygoda korzystania z opcji Lidl Pay sprawia, że wielu klientów przekonuje się do takiego typu płatności, która jest szybka i  w pełni bezpieczna. Co ważne, płacąc Lidl Pay, w przypadku niewystarczającej kwoty na koncie, możemy dopłacić za zakupy wybierając bony Sodexo lub dopłatę gotówkową.

Sprawdź również inne aplikacje:

5/5 - (1 oddanych ocen)