Galerie handlowe WrocławGalerie handlowe to popularnie obiekty, w których znajdziesz zarówno lokale usługowe, jak i sklepy odzieżowe oraz spożywcze. Zależnie od wybranej lokalizacji na terenie kraju, możesz trafić na różne galerie handlowe. Wrocław to jedno z większych miast, gdzie działa około kilkunastu obiektów handlowo-usługowych dostępnych nie tylko dla mieszkańców, ale także osób przyjezdnych do tej miejscowości.

Galerie handlowe Wrocław

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza galeria we Wrocławiu? Ciężko wskazać na tylko jeden obiekt w tym mieście, gdyż jest ich łącznie nawet kilkanaście. Zanim zdecydujesz się na wizytę w jednej z galerii, przejrzyj ranking na najlepsze centrum handlowe we Wrocławiu. Aby określić, jaki obiekt jest wart odwiedzin, warto zwrócić uwagę na takie czynniki, jak:

 • powierzchnia użytkowa obiektu,
 • dostęp do darmowego/płatnego parkingu,
 • obecność monitoringu,
 • liczba miejsc postojowych,
 • liczba sklepów działających na terenie galerii handlowej,
 • godziny otwarcia,
 • standard wykończenia,
 • udogodnienia dla klientów galerii.

Jeśli chodzi o galerie handlowe, Wrocław jest jednym z czołowych miast, gdzie mieszkańcy mogą robić zakupy odzieżowe, spożywcze oraz RTV i AGD. Jeśli mieszkasz w tym mieście, koniecznie weź pod uwagę opcję odwiedzin jednej z galerii. To miejsce, gdzie znajdziesz praktycznie wszystko, czego tylko potrzebujesz począwszy od obuwia, a kończąc na akcesoriach użytku domowego.

Jakie są galerie we Wrocławiu? – najpopularniejsze obiekty

Jaka jest największa galeria handlowa we Wrocławiu?

Według najnowszych danych największą galeria handlowa na południu Wrocławia to Wroclavia. Jeśli jednak chodzi o północ miasta, na wyróżnienie zasługuje Magnolia, w której znajduje się prawdopodobnie największa liczba sklepów spośród wszystkich obiektów na terenie Wrocławia. Centra handlowe we Wrocławiu cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców tej miejscowości, ale także osób zamieszkujących pobliskie wsie i miasta.

Chcesz dowiedzieć się, ile jest galerii i centrów handlowych we Wrocławiu? Obecnie jest ok. 12 obiektów usługowo-handlowych do ogólnej dyspozycji klientów. Niektóre punkty są nieco mniejsze, choć mimo to zasługują na miano nowoczesnych galerii handlowych, które są warte odwiedzin.

Aby rzetelnie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest największa galeria handlowa we Wrocławiu, warto wziąć pod uwagę nie tylko powierzchnię użytkową budynku, ale także liczbę aktywnie funkcjonujących sklepów, kin oraz obiektów usługowych. Często zdarza się, że budynek jest duży pod względem powierzchni, co wynika z obszerności zbudowanego parkingu dla klientów, a liczba sklepów wcale nie jest tak duża, jak mogłoby się wydawać.

Co można znaleźć w takich obiektach handlowo-usługowych we Wrocławiu?

Decydując się na wizytę w galerii handlowej na terenie Wrocławia, można zyskać dostęp do naprawdę szerokiego asortymentu usług oraz produktów. W większości obiektów dostępne są biura informacyjne, parkingi dla klientów, a także najpopularniejsze sklepy międzynarodowych sieci odzieżowych i nie tylko. Wybierając się na zakupy do galerii handlowej we Wrocławiu, można nabyć takie produkty, jak:

 • odzież,
 • obuwie,
 • dodatki do aranżacji wnętrz,
 • wyposażenie RTV i AGD,
 • elektronika użytkowa i komputery,
 • artykuły zoologiczne,
 • książki i artykuły papiernicze.

Warto też dodać, że w centrach handlowych we Wrocławiu działają punkty gastronomiczne. To oznacza, że osoby realizujące zakupy w zbiorczym obiekcie handlowym mogą też zdecydować się na wizytę w restauracji lub fast-foodzie na szybki posiłek. To ogromny atut tego typu miejsc, gdyż całodniowa wizyta w galerii nie wymaga dodatkowego przemieszczania się po mieście – w jednym miejscu można kupić praktycznie wszystko.

Czy centra handlowe we Wrocławiu są dostępne przez 7 dni w tygodniu?

Wiedza na temat tego, ile galerii handlowych jest we Wrocławiu, jest przydatna tylko w formie ciekawostki. Dużo praktyczniejszą informacją są godziny otwarcia poszczególnych obiektów. Jeśli chodzi dni tygodnia oraz godziny otwarcia, poszczególne obiekty handlowe są otwarte najczęściej od godziny 9:00 do 21:00. Opcjonalnie klienci mogą skorzystać z usług na miejscu do godziny 22:00 – szczególnie w galeriach, gdzie znajduje się kino.

Jakie są galerie we Wrocławiu, które są czynne w weekendy? Praktycznie każdy obiekt handlowo-usługowy w tym mieście działa w soboty i niedzielę. Ważną informacją jest fakt, że w niedziele niehandlowe galerie we Wrocławiu są czynne wyłącznie w sektorze gastronomicznym. Sklepy są w te dni zamknięte, a zarządca galerii może wyłączyć z użytku poszczególne części budynku.

Czym można dojechać do galerii handlowych we Wrocławiu?

Wrocław to doskonale skomunikowane miasto (przynajmniej pod względem miejskiej komunikacji tramwajowo-autobusowej). To oznacza, że każdy bez problemu może dojechać do dowolnie wybranej galerii handlowej nawet bez własnego samochodu. Na większe zakupy warto jednak wybrać się własnym autem.

Galerie handlowe we Wrocławiu udostępniają darmowe lub symbolicznie płatne parkingi dostosowane nawet do ponadgabarytowych pojazdów. Wizyta w galerii na terenie Wrocławia nie powinna stanowić problemu dla żadnego kierowcy. W większości obiektów miejsca parkingowe są odpowiednio szerokie, a dla wielodzietnych rodzin i kobiet w ciąży najczęściej przygotowane są dedykowane miejsca parkingowe z wydzieloną dodatkową strefą do szerszego otwierania drzwi.

Podsumowując: centra handlowe na terenie Wrocławia cieszą się sporą popularnością wśród wszystkich mieszkańców. Ogólnojdostępność, liczne parkingi oraz wygodny dojazd komunikacją miejską to tylko trzy z wielu aspektów wyróżniających obiekty handlowo-usługowe na terenie tego miasta.

5/5 - (1 oddanych ocen)